Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak automatycznego strojenia czasu sygnałem DCF

24 Paź 2011 16:54 3619 13
 • Poziom 11  
  Witam.
  Stałem się szczęśliwym posiadaczem stacji pogody BIOTERM 174009 i wszystko pięknie chodzi tylko nie możne się mi ustawić czas który jest sterowany sygnałem DCF po uruchomieniu stacji przez ok 10 min miga antena od sygnału DCF po czym gaśnie i więcej się nie pojawia czekałem już ponad 12 godz i nic nie przychodzi, sygnał na pewno jest bo w innej stacji ustawia się automatycznie czas.
  Zrobiłem kilka zdjęć jak to wszystko wygląda w środku możne jest jakiś sposób aby miernikiem sprawdzić czy antena działa poprawnie.(jak sprawdzałem miernikiem na tych dwóch nóżkach na pierwszym zdjęciu to pokazuje zwarcie czy tak ma być?)
 • Poziom 17  
  Na tych dwóch nogach anteny powinno być około 1Ω.
 • Poziom 11  
  Miernik należny ustawić na zakres rezystancji i tam odczytać pomiar?
 • Poziom 11  
  Pokazuje 04.7Ω - zasilanie odłączone
 • Poziom 11  
  Wiec gdzie szukać problemu?
 • Poziom 33  
  mikida napisał:
  Wiec gdzie szukać problemu?

  W chińskich łapkach co to składały.

  Czy ta druga stacja co się synchronizuje jest identycznego typu? Czy zamieniałeś je miejscami?
 • Poziom 11  
  Druga stacja to była oregon bar 339p i stały obok siebie.
  Spróbowałem teraz odłączyć jeden kabelek od anteny i włączyłem wyszukiwanie na ekranie pojawiła się ikonka migającego masztu bez promieni i tak było przez ok 8 min, później przylutowałem kabelek od anteny i wtedy pojawiła się ikonka z masztem która już świeciła cały czas razem z nią pojawiły się również promienie które migały.
 • Poziom 11  
  Wygląda na to ze stacja łapie najsilniejszy sygnał bo ikonka pokazująca sygnał DCF ma 3 promienie w trakcie wyszukiwania sygnału lecz mimo to nie następuję aktualizacja czasu urządzenie nie możne jakoś poradzić sobie z przetworzeniem odbieranych danych. Musi być przecież jakiś sposób by to naprawić.
 • Moderator
  mikida napisał:
  Wygląda na to ze stacja łapie najsilniejszy sygnał bo ikonka pokazująca sygnał DCF ma 3 promienie w trakcie wyszukiwania sygnału lecz mimo to nie następuję aktualizacja czasu urządzenie nie możne jakoś poradzić sobie z przetworzeniem odbieranych danych...


  Pamiętaj, że do poprawnej synchronizacji czasu musi zostać poprawnie odebrana cała "ramka" danych. Taka "ramka" trwa 60 s, czyli przez 1 minutę odbiornik musi prawidłowo odbierać sygnał DCF. Jeżeli w pobliżu pracuje komputer, jakiś zasilacz z przetwornicą, odkurzacz, mikser itp. to zapomnij o prawidłowym odbiorze całej 60 sekundowej "ramki" danych. Odbiorniki DCF najlepiej pracują na wolnej przestrzeni z dala od zakłóceń. Pamiętaj też, że antena ferrytowa ma właściwości kierunkowe.
 • Poziom 11  
  Napisałem do sprzedającego stacje który odpisał mi ze :" Stacja nie Posiada DCF. Jest błąd na kartoniku oraz w instrukcji obsługi " W opisach internetowych jak i na stronie allegro z przedmiotem tej stacji jest napisane ze posiada DCF. Sprzedający na samym dole aukcji umieścił mały dopisek ze stacja DCF nie posiada o czym dowiedziałem się dopiero dziś. Tylko nie rozumie po co w opisie przedmiotu pisze ze stacja posiada DCF a następnie dużo poniżej informacja ze nie posiada DCF. Poza tym stacja bioterm 174009 ma wbudowana antenę sygnału DCF wiec skoro nie posiada DCF to na co ta antena?
 • Poziom 33  
  Małe chińskie rączki w całej partii tych utrządzeń coś schrzaniły, na przykład nie ten procesor w odbiorniku DCF wsadziły, albo wsadziły odwrotnie. Gość z Allegro kupił tą całą partię od importera jako złom po 10 gr/szt i teraz sprzedaje jako wyrób pełnowartościowy z dopiskiem że nie ma DCF. Prosty sposób na biznes.
 • Poziom 11  
  Brak DCF w tej stacji pogody.