Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

maxdata eco 4000i.Uszkodzone gniazda usb , a próba "leczenia" poprzez

24 Paź 2011 17:20 2618 11
 • Poziom 8  
  Witam serdecznie. Jestem posiadaczem laptopa maxdata eco 4000i. Jakiś czas temu poprzez nieodpowiednie odłączenie aparatu foto- gniazda usb(wszystkie) uległy uszkodzeniu. Właściwie laptop został spisany na straty. Niedawno uzyskałem informację , że gniazda można "dobudować "poprzez zainstalowanie "pcmcia cardbus 32 bit pc card ". Zakupiłem toto na allegro, zainstalowałem... lecz nie działa. Czy te uszkodzone gniazda oddziaływują także na to? jeżeli tak to czy warto to naprawiać?
  Co trzeba byłoby wymienić i jaki mniej więcej koszt?
 • Poziom 17  
  Witam
  mógł paść ci ENE na płycie głónej
 • Poziom 8  
  na czym polegalo nieodpowiednie odlaczenie aparatu?
 • Poziom 8  
  Myślę że na bezpośrednim wyciągnięciu wtyczki z gniazda USB bez opcji "bezpieczne usuwanie sprzętu". Bardzo możliwe że aparat ma coś sknocone ,bo w ten sam sposób poszły mi gniazda z przodu przy komp. stacjonarnym.
 • Poziom 30  
  Jaka konkretnie kartę pcmcia usb kupiłeś? Spotkałem się juz z 4 portowymi które wymagały podłaczenia 5V do zasilania usb z zewnątrz -było to opisane w instrukcji i wytłumaczone tym ze łaczny dopuszczalny pobór prądu 4 usb przekracza specyfikację pcmcia.
 • Poziom 8  
  Karta PCMCIA CARTBUS 32 bit PC card. USB 2.0/Fire Wire. Posiada 4 porty usb. Jest także przewód do dodatkowego zasilania z USB. Ale USB nie działają...Laptop znalazł kartę,zainstalował sterowniki i usb-" nie żyją."
 • Poziom 14  
  Podłączałeś urządzenie, które w 100% działa na innym komputerze?
 • Poziom 8  
  Niestety nie podłączałem karty PCMCIA do innego komputera. Komputer stacjonarny który posiadam nie ma gniazda PCMCIA.
 • Poziom 14  
  Miałem na myśli urządzenie USB.
 • Poziom 8  
  Tak oczywiście podłączałem różne urządzenia działające na innym komp.
 • Pomocny post
  Poziom 30  
  minoga61 napisał:
  Karta PCMCIA CARTBUS 32 bit PC card. USB 2.0/Fire Wire. Posiada 4 porty usb. Jest także przewód do dodatkowego zasilania z USB. Ale USB nie działają...Laptop znalazł kartę,zainstalował sterowniki i usb-" nie żyją."


  Usb nie musi działać wazne aby zasilanie 5V było na złączu USB - spróbuj to podłączyć tym kabelkiem.
 • Poziom 8  
  Podłączyłem kabelkiem zasilanie z nieczynnych usb na kartę PCMCIA. Widać nie ma na nich napięcia bo karta nadal nie działała. Już trochę zniecierpliwiony zacząłem się dobierać do laptopa od spodu. Odkręciłem małą klapkę (osłonę?) i znalazłem gniazdo USB. Nie wiem po co ono tam jest. Może do diagnostyki? Zasugerowany Twoją podpowiedzią podłączyłem z niego zasilanie na kartę PCMCIA. I okazało się że USB na karcie działają. W takim razie uszkodzonych gniazd nie będę naprawiał bo pewnie koszt naprawy byłby większy niż jego wartość. Laptop za dużej wartości nie przedstawia ,ma jeszcze złamany jeden zawias, i połamaną obudowę matrycy. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc