Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

(!)Epson Stylus c80 i migające diody!

04 Gru 2004 21:00 2684 13
  • Poziom 10  
    Witam

Posiadam drukarkę Epson stylus c80.Pewnego pięknego dnia przestała chodzić po właczeniu.Migają tylko diody:zielona i dwie czerwone.SSC Service Utility nic nie pomogło.Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem. I ma jakąś radę
    (!) - ozdobnik?[h]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od drukarek
    A oprócz tego jaki masz komunikat z kompa?
  • Spec od drukarek
    Czasami jest to spowodowane chipem na tuszu. Ale w tedy musi wykazać na kompie.
  • Poziom 10  
    Komputer nie wyswietla zadnych komunikatow. Tylko program po wykonaniu roznych resetow pokazje male okienko ok i to wszystko.
    drukarka stoi i miga
  • Poziom 10  
    Dzieki za link.Probowalem dalej jest bez zmian.Zakupilem nawet nowy tusz i to samo.W programie SSC kasowalem wszystko co sie dalo zresetowac.oprocz soft reset w zakladce extra.
  • Spec od drukarek
    Hmmm. a co pokazuje monitor stanu drukarki? Czy jest Unknow error? czy tez blad komunikacji?
  • Poziom 2  
    W drukarce trzeba wyczyścić czujniki optyczne ....
    Tylko tyle, albo aż tyle.

PS. Temat stary, ale nikt nie udzielił poprawnej odpowiedzi :)
  • Poziom 12  
    pytanko ??
    o jakich czujnikach optycznych mówimy????
  • Poziom 19  
    Zależy jeszcze jak migają; jak na przemian to zazwyczaj w epsonach chodzi o "pampersa", jak razem to przyznam sie że już na 100% nie pamiętam ale chyba chodziło o elektronikę.
    Co do programu który podał kosmita to poprawnie działa pod 95/98.

ps. z chęcią bym się dowiedział jakie to czujniki optyczne osiada c80, bo jakoś żaden mi się jeszcze nie rzucił na oczy.
  • Poziom 12  
    Mam podobny problem
    Po włączeniu karetka przesuwa się w skrajne lewe położenie i
    migają diody : zielona i czerwona papieru, czerwona z atramentów świeci ciągle.
    Program 'kosmity' daje komunikat "fatal error"

podejrzewam elektronikę???
    czy można precyzyjniej określić usterkę??
  • Poziom 11  
    Z opisu wynika, że może być zabrudzona półprzeźroczysta taśma, która odpowiada za porycjonowanie karetki z głowicą w drukarce.
    Polecałbym wyczyszczenie taśmy przy pomocy denaturatu i wacików higienicznych na pałeczkach. Jeżeli drukarka była wykorzystywana intensywnie tusz mógł ją zabrudzić. Miałem kilka takich przypadków w pracy. Czyszczenie taśmy wystarczyło w zupełności.
  • Poziom 11  
    Mam identyczny problem, a gdzie jest ta taśma??
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Jest to taki wąski pasek folii z nadrukowanymi bardzo gęsto pionowymi kreskami na całej długości przesuwu za głowicą