Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 300. Czy różnia się tylko wyglądem??

karol90098 24 Paź 2011 19:55 2051 10
  • #1 24 Paź 2011 19:55
    karol90098
    Poziom 10  

Witam. Zastanawiam się nad kupnem Altusów 300. Chcę kupić kolumny użwane. Chodzi o to ,że znalazłem różnice pomiedzy nimi. Niektóre maja obok wysokotonowca przyklejone logo ALTUS, a na dole pod basem TONSIL. Inne mają tylko na dole napis ALTUS. Te z napisami TONSIL i ALTUS maja miejsc na 6 wciskow na maskownice a te z jednym napisem ALTUS mają czasami 4 ,a czasami tez 6 tych miejsc. To roznice ,które zauwazylem ze zdjecia. CHodzi o to czy to te same kolumny z drobnym "liftingiem" co było by nie ważne czy rownież zmieniły się walory dzwiekowe? Jeżeli tak to ktore są lepsze waszym zdaniem?

0 10
  • #2 24 Paź 2011 19:59
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Zapewne zastosowane są nowsze przetworniki, mogą mieć ciut inną moc lub nawet inną impedację.

0
  • #4 24 Paź 2011 20:34
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Według mnie lepsze są te starsze, to takie moje prywatne odczucia. Bez odsłuchu i nowszych i starszych się nie obędzie. Ale masz mało pkt, masz 10 ode mnie.

0
  • #5 24 Paź 2011 22:22
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

JamJestElektronik napisał:
    Zapewne zastosowane są nowsze przetworniki, mogą mieć ciut inną moc lub nawet inną impedację.
    A skąd. Po porostu zmienili delikatnie projekt, po upadku ProTonsilu. Głośniki, zwrotnice i obudowa, te same. W wersji ze znaczkami metalowymi, jak i z żelkami.
    JamJestElektronik napisał:
    Według mnie lepsze są te starsze, to takie moje prywatne odczucia.
    Według mnie nowsze, grają bardziej kulturalnie niż te z serii 75/110/140.
    karol90098 napisał:
    Od kiedy są produkowane Altusy 300?
    Od połowy lat 90.

Jesteś pewien że chcesz Altusy ? One nie mają za ciekawego dźwięku. Wysoki bas, krzycząca, niedociągnięta góra. Może warto byłoby zastanowić się nad czymś lepszym ?

0
  • #6 25 Paź 2011 08:01
    mateusz9559
    Poziom 12  

Miałem altusy 110 i 140 ale sprzedałem je i kupiłem A300 i jestem z tego zadowolony. Po pierwsze mają dużo lepszy bas. Po drugie dzięki BR nie słychać już świstów powietrza jak w starych altusach. Po trzecie to oczywiście kwestia gustu ale dla mnie nowe altusy są po prostu ładniejsze.

0
  • #7 25 Paź 2011 21:01
    karol90098
    Poziom 10  

Jasne, ze moge sie zastaniowic nad czyms lepszym. Przegladalem forum i wiem mniej niz przed jego przegladaniem:) Na pooczatku chcialem kupic stx-y f-180 ,ale poczytalem forum i zrezygnowalem więc poszedłem na łatwizne i wybralem jakby nie bylo dosyc flagowy model. Głownie chodzi mi o dobry bas bo jestem zdania ze wysokotonowce duzo łatwiej wymienic na lepsze gdyby orginalne byly nie takie jak trzeba. Mam mały pokój bo okolo 16 m2 (te altusy penwnie byly by za duze,ale nie mam przekonania do malych kolumn ; pewnie dlatego ze takich nie mialem) To co proponujecie? Bas nie musi byc "szybki" lepiej jak bedzie "głęboki". Kaska jak chcialbbym wydac to okolo 700zl ale moge dolozyc pare stowek jesli bedzie NAPRAWDE WARTO :) ,kolumny mogą być używane. Wzmacniacz denon PMA 860. PS dzieki za pkt

0
  • #8 25 Paź 2011 21:18
    mateusz9559
    Poziom 12  

No to może jak nie Altus 300 to Altus 200 trochę mniejsze a powinny grać tak jak altus 300 a one mają naprawdę przyjemny bas. Więc od siebie polecam Altusy 300 lub 200. Jeśli będziesz chciał to mogę nagrać Ci filmik jak Altusy 300 na razie pod eltronem 100u trzęsą domem.

0
  • #9 25 Paź 2011 21:22
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

karol90098 napisał:
    bo jestem zdania ze wysokotonowce duzo łatwiej wymienic na lepsze gdyby orginalne byly nie takie jak trzeba.
    Żadnego głośnika, nie można bezkarnie wymieniać. Zawsze trzeba przerabiać zwrotnicę, przy zmianach głośnika.
    karol90098 napisał:
    Mam mały pokój bo okolo 16 m2 (te altusy penwnie byly by za duze,ale nie mam przekonania do malych kolumn ; pewnie dlatego ze takich nie mialem)
    Zdecydowanie za duże. A300 zagrają nieźle w pomieszczeniu 40 metrów.
    karol90098 napisał:
    Wzmacniacz denon PMA 860.

karol90098 napisał:
    Bas nie musi byc "szybki" lepiej jak bedzie "głęboki".
    Pomieszczenie trochę małe, ale myślę że przy dobrym ustawieniu damy radę.
    Tonsil Bolero 200. Grają na prawdę niskim basem.

Dodano po 2 [minuty]:

mateusz9559 napisał:
    one mają naprawdę przyjemny bas.
    Niestety nie. Grają wysokim, kopiącym basem. Taki projekt.
    mateusz9559 napisał:
    Jeśli będziesz chciał to mogę nagrać Ci filmik
    A możesz powiedzieć, jaki jest sens nagrywania jak grają kolumny ? Przecież i tak nie usłyszy się jak te kolumny grają.
    mateusz9559 napisał:
    Altusy 300 na razie pod eltronem 100u trzęsą domem.
    Na pewno. Kolumna domowa z wzmacniaczem estradowym, na pewno musi robić wrażenie. Jakości nie ma, ale hałas jest.
    Altusy do 16 metrów ? Kolego zastanów się.

0
  • #11 25 Paź 2011 23:39
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

karol90098 napisał:
    ylko gdzie je kupic i ile orientacyjnie kosztują?
    Allegro. Cena od 400 do 600zł.
    karol90098 napisał:
    Jak wypadaja na tle scherzo 200?
    Co kto lubi. Dla mnie Bolero grają lepiej.

0