Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

termet minimax plus szwnkuje c.o. wyskauje L3

grzesxz 24 Oct 2011 21:02 14049 16
    grzesxz
    Level 2  
    Witam mam pytanie szwankuje mi ogrzewanie tzn.piec sie załącza nagrzewa do temp. nastawionej na panelu trwa to ok.5 sekund palnik się wyłącza i wyskakuje symbol L3 a nie posiadam instrukcji , proszę o pomoc
  • Helpful post
    zybie
    Level 30  
    Zbyt mały przepływ przez kocioł, pozakręcane grzejniki lub zabrudzony filtr
  • Helpful post
    bro2004
    Level 29  
    Instrukcje do ściągnięcia ze strony Termetu.
    L3 - wychładzanie wymiennika po za dużym przegrzaniu. A możliwe powody kolega już napisał.
    grzesxz
    Level 2  
    Otworzyłem wszystke grzejniki wyczyscilem filrt(b.zabrudzony) wszystko dziala ok dzieki za pomoc
    massacrrrre
    Level 9  
    Witam

Przepraszam, za odgrzanie rocznego tematu, ale czy mozecie zrobic zdjecie tego miejsca gdzie jest ten filtr i powiedziec jak go wyczyscic. Tez mam ten L3 co chwile:)

dziekuje :)
    massacrrrre
    Level 9  
    teraz ja odkopuje temat. czy ktos moglby zrobic zdjecie co dokladnie trzeba odkrecic i ktore zawory zakrecic ? link z dropbox od kolegi wyzej juz nie dziala.

Proszę poprawić błędy pisowni.
    mod - mirrzo
    bro2004
    Level 29  
    Zrób zdjęcie swojego kotła, a bardziej zaworów pod nim, to Ci powiemy.
    bro2004
    Level 29  
    Zakręcasz zawory te po lewej stronie i odkręcasz filtr po lewej. Możesz też zawsze zakręcić wszystkie zawory pod kotłem dla świętego spokoju.

Patrząc od przodu kotła i pisząc od lewej:
    pierwsza rura to zasilenie CO
    druga rura to Ciepła Woda Użytkowa
    trzecia rura gaz (środkowa)
    czwarta rura zimna woda użytkowa
    piąta rura powrót z CO

Czyli wygląda na to, że masz tylko filtr na powrocie z CO i na gazie.
    jaraczz
    Level 12  
    U mnie też jest L3. Przeczyściłem dwa filterki od wody i gazu. Jest jeszcze gdzieś jakiś filterek. Który mogłem pominąć albo coś w piecu co trzeba przeczyścić ??
    serwo66
    Level 25  
    Tak łopatki pompy lub zakamieniony wymiennik.
    andmic
    Level 9  
    zybie wrote:
    Zbyt mały przepływ przez kocioł, pozakręcane grzejniki lub zabrudzony filtr

Mam termet MiniMax dynamic turbo

Też obserwuję L3 po kilku sekundach, 3 min przerwy, kilka sekund grzania itd.

Mam dwa piętra, kocioł na parterze z termostatem pokojowym.

Na 1. piętrze generalnie zawsze jest cieplej (z ogrzewaniem czy bez - izolacja ścian itp).

W efekcie jest tak, że termostat jest na parterze, bo gdyby na 1. piętrze to by nie dogrzało parteru jak sądzę.

Grzejniki na piętrze mają termostaty. W efekcie powyższych zamykają się termostaty na piętrze i zostaje grzejnik jeden na dole.

Jak sądzę to L3 jest przez to, że zostaje tylko jeden grzejnik otwarty? Czy taka praca kotła z tym L3 po kilku sekundach grzania jest zjawiskiem negatywnym ze względu na kocioł ale też i ekonomię ogrzewania?
    xaver_compz
    Level 11  
    grzesxz wrote:
    Witam mam pytanie szwankuje mi ogrzewanie tzn.piec sie załącza nagrzewa do temp. nastawionej na panelu trwa to ok.5 sekund palnik się wyłącza i wyskakuje symbol L3 a nie posiadam instrukcji , proszę o pomoc

Miałem podobnie w półrocznym kotle, luźna wtyczka na zaworze trójdrożnym.