Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pic 18f2550 dla pickit2 nie przechodzi weryfikacji

Czarek O. 24 Paź 2011 22:08 2073 4
  • #1 24 Paź 2011 22:08
    Czarek O.
    Poziom 14  

Witam. Złożyłem pickit2 według schematu http://www.micros-designs.com.ar/pickit2-clone-5v3-3v/ i mam problem z uruchomieniem programatora. przy próbie załadowania programu przez JDM-a do pamięci mikrokontrolera pic 18f2550, który ma być sercem programatora wywala mi błąd. Programowanie przechodzi bezproblemowo natomiast przy weryfikacji otrzymuje rezultat jak na załączonym screenie.

pic 18f2550 dla pickit2 nie przechodzi weryfikacji

oczywiście efekt włożenia pica w podstawkę programatora jest taki, że windows nie rozpoznaje urządzenia. Nie mam pojęcia co może być źle bo dopiero mam zamiar zacząć z mikrokontrolerami natomiast wydaje mi się, że to może być jakiś błąd w konfiguracji Winpic800. Weryfikacja przechodzi praktycznie do końca a błąd jest wykrywany dopiero przy 98%. Bity konfiguracyjne też są widoczne na screenie.

Proszę o pomoc

0 4
  • #2 24 Paź 2011 22:26
    KubeqZ
    Poziom 16  

Co ci pokazuje, gdy próbujesz odczytać sygnaturę układu ? ( menu Układ->Test sprzętu ) ? Jeśli unknown device to sprawdź jeszcze raz programator JDM i kabelek do PC.

0
  • #3 24 Paź 2011 22:53
    Czarek O.
    Poziom 14  

sygnature rozpoznaje bez problemu. Cały czas czepiam się tych bitów konfiguracyjnych bo programowanie 16F84A przechodzi bezproblemowo łącznie z weryfikacją czyli JDM jest sprawny.

0
  • #4 30 Paź 2011 01:10
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  

Czy ta wartość 0x0014/0x0015 dotyczy obszaru ID? Sprawdź codeprotection. Ja bym osobiście spróbował czy po wpisaniu pod problematyczny adres wartości 0x0014 będą jakieś inne błędy podczas programowania.

0
  • #5 30 Paź 2011 09:47
    Czarek O.
    Poziom 14  

problem po części rozwiązany :) programator jest ok tylko nie wiem czemu WinPic wywalał błąd spróbowałem PicPgm i poszło bez problemu na domyślnej konfiguracji. Dziękuję wszystkim za to, że próbowaliście mi pomoc. Wiem, że w programowaniu nie od razu trafi się na to właściwe rozwiązanie bo przyczyn może być wiele.
    Pozdrawiam

0