Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC używany po USB jako dysk zewnętrzny?

25 Paź 2011 00:13 3288 5
  • Poziom 9  
    Witam

Mam potrzebę zasymulowania na moim PC (ściśle, systemie HomeTheatre), że jest dyskiem zewnętrznym po USB. Konkretnie chciałbym wykorzystać możliwość telewizora (Panasonic Viera) do nagrywania wideo na dysk zewnętrzny. Oczywiście mógłbym wyposażyć się w dodatkowy dysk i kieszeń, ale już dziś z telewizorem połączone jest HTMC, które służy do gry, zabawy, odtwarzania multimediów.
    Ten zestaw chciałbym uzupełnić prostą możliwością nagrywania również multimediów na HTMC i dlatego potrzebuję połączyć TV z nim za pomocą USB i wykonać emulację dysku zewnętrznego.

Czy znacie jakieś rozwiązania tego tematu? Google nie zna, albo nie znajduję z nim wspólnego języka :-)

pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem i wątpię aby takowe istniało.
  • Poziom 9  
    Na "chłopski rozum" to wystarczy kawałek softu, który odpowiednio po USB udawać będzie storage - dokładnie taki sam soft, jak jest w kieszeniach dyskowych tylko, że np. na rodzinę systemów win32/64.
  • Poziom 9  
    Przyjrze się temu, ale chyba macher z kablem opiera się na instalacji specyficznej aplikacji po obu stronach kabla. W moim przypadku na PC mogę zainstalować wszystko, ale na telewizorze jest jakaś odmiana FreeBSD i tyle.

Pendrive ma ograniczoną pojemność i trzeba byłoby go przekładać. A chodzi mi oto, żeby TV mógł łatwo zrzucić wideo na mediacenter, z którego potem mogę
    a/ odtworzyć jakimkolwiek softowym odtwarzaczem puszczając na TV
    b/ sam TV (albo dowolne inne urządzenie w sieci lokalnej) może do zasobów Mediacenter dostać się po DLNA i też odtworzyć taki zasób.

Przenoszenie pendrive nie zapewni wszystkich oczekiwanych funkcjonalności.
  • Spec od komputerów
    Nie da się. To nie jest "kawałek softu", tylko kawałek krzemu na płycie.