Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha ns555 + RX497 dobry wybór?

25 Paź 2011 10:34 1555 8
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.

Tak jak w temacie posiadam amplituner stereo Yamaha RX497... kupiłem w bardzo okazyjnej cenie 700 zł nówka. Szukam do tego ampli podłogówek tak do 1500 - 1600 zł. Wybór padł bez odsłuchu (nie ma w Cz-wie tego modelu) na Yamaha NS555 - podobają się żonie :) i podobno grają też nie najgorzej. Sprzęt będzie używany w pokoju 16 m2 głównie do słuchania muzyki i raz w tygodniu do obejrzenia filmu. Źródło to laptop - film, muzyka. Czy te kolumny potrafią zagrać dobrym basem?I czy sprawdzą się w połączeniu z tym ampli? Jestem w stanie w późniejszym czasie dokupić suba do tego zestawu-chyba, że okaże się że jest zbędny. Słucham każdego rodzaju muzyki i chciałbym, żeby kolumny były uniwersalne - o ile takie w ogóle są :)

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
  • Poziom 12  
    Polecam Tonsil Maestro II - sam taki zestaw posiadam i jestem bardzo zadowolony, napędza je Yamaha RS -700. Czysty detaliczny dźwięk, bas też dobry, z tym że prawdziwe brzmienie te kolumny pokazują po wygrzaniu ich (ok 100godz słuchania ze średnią głośnością)
  • Poziom 2  
    Wiem wiem, słyszałem wiele dobrego o tych Tonsilach, ale moja lepsza połowa zgadza się na Yamahę - black piano :) i teraz moje pytanie czy warto je kupić do tego ampli, czy ampli będę musiał pogonić?
  • Poziom 12  
    Wg mnie będzie to gralo, chociaż nie jestem zwolennikiem chińskich wynalazków, w Tonsilu nie masz problemu z ewentualnymi częściami zamiennymi,
  • Poziom 14  
    Co Chińskie to złe według mnie ...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    sobiech_polska tak chyba zrobię. Tylko, że do najbliższego salonu mam 100 km i to jest jedyna zapora. Założyłem temat, bo myślałem, że ktoś miał do czynienia z takim zestawem ale chyba wszyscy mają Tonsile :) Z tego co czytałem to te Yamahy mają dosyć dobre brzmienie tylko nie wiem czy mój ampli na nie wydoli.
    Zabieram ampli i w przyszłym tygodniu jadę na odsłuch, dam znać jak wyszło.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Z takim podejściem w Polsce nie warto brać nic innego poza Tonsilem czy STX-em, bo nie ma problemu z częściami zamiennymi. Dlaczego od razu coś ma się zepsuć? Poza tym głośniki te mają trzyletnią gwarancję i jeśli koledze dźwięk z nich się spodoba, to czemu miałby ich nie brać?

Mając małe dzieci, a wiadomo jakie one potrafią być ciekawskie.. :D Zresztą to kolegi wybór, jesli rzeczywiście będą mu pasowały brzmieniowo może je kupić, bo wygląd to nie wszystko :)

Dodano po 2 [minuty]:

Cytat:
    Jak będziesz na odsłuchu (najlepiej ze swoim amplitunerem), to przesłuchaj (jak będą) Magnat Quantum 555 i KEF C5.
    Ja również mam Tonsile (Premium), ale planuję zakup czegoś z lepszymi wysokimi tonami, bo to co jest w Siestach, Maestro i Premium, to za mało i dlatego szukam czegoś z poza Tonsil. Jeśli chodzi o bas, to w większości wypadków kolumny potrzebują troszkę wiatru, żeby był on dobry.

A co kolega ma do wysokich w tonsilach?
    bynajmniej u mnie w maestro, srednica jak i wysokie są idealne, owszem dokonałem małej modyfikacji w zwrotnicy (wymiana kondensatorów i rezystorów na takie o lepszych parametrach typowo do audio) i gra to rewelacyjnie zwłaszcza w trybie pure direct