Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki amplituner do kolumn clarus hsp-9516 i subwoofera magnat 301a?

25 Paź 2011 11:08 3767 3
  • Poziom 1  
    Witam mam prośbę do forumowiczów :D kupiłem sobie ostatnio kolumny głośnikowe CLARUS HSP-9516 i subwoofer aktywny Magnat MONITOR SUPREME SUB 301A lecz słabo się znam na sprzęcie audio i nie wiem czego mam się trzymać przy wyborze amplitunera :P A wiec prosił bym kogoś o pomoc w znalezieniu dobrego amplitunera do 1800 zł aha zapomniał bym wspomnieć o tym że amplituner ma mieć 5.1 :]

Poniżej opis głośników:

PASMO PRZENOSZENIA 20Hz-18kHz
    IMPEDANCJA 4 OHM
    MOC WYJŚCIOWA 2X90W
    STOSUNEK SYGNAŁU DO SZUMU 92db

i subwoofera:

Parametry techniczne
    Moc ciągła
    100 W

Moc szczytowa
    220 W

Średnica głośnika
    30 cm

Filtr częstotliwości
    tak

Regulacja fazy
    normalna-odwrócona

Typ
    aktywny

Pasmo przen.
    16 - 200 Hz

Z góry dzięki za pomoc :D
  • Poziom 2  
    Witam:)Ja jestem w podobnej sytuacji, stałem się szczęśliwym posiadaczem tych że samych kolumn z biedronki, i prosil bym o jakieś konkretne spostrzeżenia, co jak i z czym łączyć:)
  • Poziom 26  
    shaagy2000 napisał:
    STOSUNEK SYGNAŁU DO SZUMU 92db

A na co taki parametr w kolumnach??
    shaagy2000 napisał:
    niał bym wspomnieć o tym że amplituner ma mieć 5.1 :]

Masz aktualnie dwie kolumny i subwoofer. Po co ci w takim razie amplituner 5.1? Masz odpowiednie kolumny efektowe i centralną?
    Jakbyś odpowiednio wcześniej spojrzał na działy Nagłośnienie Domowe/ Co kupić to byś wiedział czemu te biedronkowe przyrządy się nie nadają.

Ja proponuję do tego Radmora 5100, 5102 T/TE. Clarusy pod przód, a tył - subwoofer pod High-Input w subwooferze. Tanio. W miarę dobrze. Jakaś protoplasta basu również się pojawi.
  • Poziom 2  
    Kolega który proponuje złom zwany radmorem wedle mnie to się kompletnie nie nadaje
    Ludzie podniecają się tą ruiną a wedle mnie kiepsko gra i szumy spore
    Mam te kolumny i u mnie chodzą pod carverem tfm-42 jest taki ogien basów i wysokich że szok
    Ja sam osobiscie polecał bym wzmacniacz przynajmniej znamionowej mocy 100watt