Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

King Star model: KC-235 PCB: KL200A2YY wartości elementów?

25 Paź 2011 12:19 2287 2
  • Poziom 15  
    King Star model: KC-235 PCB: KL200A2YY wartości elementów?
    Witam

Proszę o pomoc w identyfikacji wartości 3 rezystorów. Rezystory mają nieczytelne oznaczenia na płytce, nieczytelne kody, rezystor nr 2 wypadł całkowicie - puste miejsce na zdjęciu.

Zasilacz King Star KC-235, opis na PCB: KL200A2YY.

King Star model: KC-235 PCB: KL200A2YY wartości elementów?King Star model: KC-235 PCB: KL200A2YY wartości elementów?
    Poprawiłem TONI_2003.
  • PCBwayPCBway
  • Moderator
    Witam.
    Kolego nero541 stan jaki widzimy na płytce PCB zasilacza w moim mniemaniu nie kwalifikuje go do naprawy nawet w celach edukacyjnych (laminat płytki PCB jest za mocno uszkodzony), a ja sam przy takim wyglądzie płytki PCB zawsze odstępowałem od naprawy...

Jednak wracając do samej naprawy to czego szukasz (trzy wartości rezystorów) to tylko szczegół, a bardzo wiele elementów w tym wypadku uległo uszkodzeniu oczywiście sam układ scalony tak samo. Spowodowała to przetwornica już na stronie pierwotnej zasilacza, a zatem uszkodzeń będzie bardzo wiele.

Próbowałem poszukać swoje notatki z dawnych lat lecz na chwilę obecną jeszcze tego dokładnie modelu nie odnalazłem (poszukaj na Elektrodzie tematy traktujące o tym zasilaczu)...
    Np. :arrow: KingStar model: KC-235
  • Poziom 15  
    Zasilacz zgodnie z radą kol. TONI_2003 wylądował w elektrośmieciach.
    Temat zamykam.