Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka LG RH487H - nagrywarka głupieje...

25 Paź 2011 13:57 3327 12
  • Poziom 11  
    Witam,

jak w temacie - sprawa wygląda następująco:

Nagrywarka rozpoznaje płytę, inicjalizuje ją i nagrywam na tą płytkę film który nagrałam na dysk nagrywarki. Płyta jest finalizowana i tu zaczyna się zonk.

Dopóki nie wyjmę płyty z nagrywarki urządzenie normalnie ją odtwarza, ale po wyciągnięciu i ponownym włożeniu nagrywarka delikatnie mówiąc głupieje - każe mi ponownie inicjować płytę, a w chwili gdy wciskam przycisk nie (przecież płyta już była przez nią inicjowana) wyrzuca płytę z napędu.
    Sprawdzałam na komputerze - płyty są poprawnie nagrane i normalnie się odtwarzają, więc w czym jest problem.
    Serwis LG jak do tej pory nie dał mi żadnej konkretnej odpowiedzi, napisali tylko żebym zmieniła płytki na takie jakie oni rekomendują.
    Ktoś ma może jakiś pomysł co może być przyczyną??

Problem w temacie a zasady forum/ proszę poprawić!
    PW
    [_P_]
  • Moderator
    A czy nagrywarka prawidłowo odczytuje nagrane płyty?
    Używasz DVD+R czy DVD-R?
  • Poziom 11  
    irekr napisał:
    A czy nagrywarka prawidłowo odczytuje nagrane płyty?

Tak jak pisałam - jeśli płytki nie wyjmiesz z napędu to ją odtwarza, a po wyjęciu i ponownym włożeniu głupieje i już nie ma takiej możliwości.
    Nawet te które nagram na komputerze i wiem że są poprawnie nagrane nie dają się odtworzyć :(

irekr napisał:
    Używasz DVD+R czy DVD-R?

Używam DVD+R

Niestety z -R zawsze miała problem - niepotrafiła ich zinicjalizować i całe nagrywanie było od razu skazane na porażkę.
  • Moderator
    Nie mam doświadczeń z nagrywarkami LG, do tej pory używałem zawsze Panasonica. Na tych nagrywarkach które używam wypalam wszystko na DVD-R.
    A jakie płytki zaleca serwis LG?
    Pytając o odtwarzanie płyt miałem na myśli odtwarzanie fabrycznie nagranych filmów na DVD, nie wypalanych na tej nagrywarce...
  • Poziom 11  
    irekr napisał:
    Nie mam doświadczeń z nagrywarkami LG, do tej pory używałem zawsze Panasonica. Na tych nagrywarkach które używam wypalam wszystko na DVD-R.
    A jakie płytki zaleca serwis LG?

DVD-R ale teraz nie podam dokładnie firm bo są jakieś dziwne, a jak nie dziwne to nigdzie ich nie ma np. DVD-R DL Sony - widział ktoś gdzieś bo ja niestety nie :( i u mnie są nie do dostania.
    Jedną cudem dostałam DVD-R TDK i niestety nic to nie dało - nagrywarka nawet nie chciała zainicjować płyty - od razu wyświetlił mi się komunikat że region płyty jest niedpowiedni :?:

irekr napisał:
    Pytając o odtwarzanie płyt miałem na myśli odtwarzanie fabrycznie nagranych filmów na DVD, nie wypalanych na tej nagrywarce...

Płytki oryginalnie nagrane odtwarza bez większych problemów.
  • Moderator
    DVD-R DL to płyta dwuwarstwowa. Ma pojemność 8,5 GB, dość trudno dziś dostać.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/DVD-R_DL
    zobacz też:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1667932.html
    Mam nadzieję że poustawiałaś wszystkie parametry tak jak w tej instrukcji...
    Może jest ktoś z koleżanek i kolegów mających większe doświadczenie w nagrywarkach LG.
    W nagrywarkach najlepiej jest ustawić region na "8" wówczas czyta wszystkie płyty.
  • Poziom 37  
    Mi się wydaje że po prostu zaczyna ci siadać laser w napędzie i nie finalizuje ci nagrania i to cały problem.
  • Poziom 11  
    egon42 napisał:
    Mi się wydaje że po prostu zaczyna ci siadać laser w napędzie i nie finalizuje ci nagrania i to cały problem.

To w takim razie dziwne bo na komputerze sfinalizowaną płytę normalnie odtwarza a nie sfinalizowanej nawet nie widzi - próbowałam obie opcje stąd wiem.

irekr napisał:
    DVD-R DL to płyta dwuwarstwowa. Ma pojemność 8,5 GB, dość trudno dziś dostać.

No te poniżej z odpowiedzi serwisu LG to napewno:

DVD-R : Maxell, Mitsubishi Kagaku Media, Taiyo.
    DVD-RW : JVC, Mitsubishi Kagaku Media.
    DVD+R : Mitsubishi Kagaku Media, Verbatim.
    DVD+RW : Mitsubishi Kagaku Media, Verbatim.
    DVD±R DL : Mitsubishi Kagaku Media, Verbatim.

Ktoś wie co to za płytki??
    Bo o Mitsubishi Kagaku Media i jakimś Taiyo to pierwszy raz słyszę.
    A w instrukcji zaznaczone są Verbatimy - nie chce wogóle zainicjować i Mitsubishi którego nigdzie nie ma.

irekr napisał:

W nagrywarkach najlepiej jest ustawić region na "8" wówczas czyta wszystkie płyty.

Nie zmieniałam ustawień fabrycznych - po prostu od pewnego momentu nagrywarka przestała czytać nagrane płytki :(
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Co ma wspólnego ustawienie regionu dvd z problemami z nagrywaniem według mnie nic tym bardziej że pewnie kiedyś region był ten sam co teraz a nagrywarka nagrywała dobrze.
    Kali_11 napisał:
    Nagrywarka rozpoznaje płytę, inicjalizuje ją i nagrywam na tą płytkę film który nagrałam na dysk nagrywarki. Płyta jest finalizowana i tu zaczyna się zonk.

Dopóki nie wyjmę płyty z nagrywarki urządzenie normalnie ją odtwarza, ale po wyciągnięciu i ponownym włożeniu nagrywarka delikatnie mówiąc głupieje - każe mi ponownie inicjować płytę, a w chwili gdy wciskam przycisk nie (przecież płyta już była przez nią inicjowana) wyrzuca płytę z napędu

Dla mnie to typowy opis słabnącego lasera jak laser jest dobry to nie ma problemu z prawie żadnymi płytami po jak laser zaczyna słabnąć to zaczynają się problemy najpierw z niektórymi typami płyt po czasie tych płyt jest coraz więcej aż prawie żadne płyty nie chce nagrywać i zaczynają się kłopoty z odczytem aż w końcu nie czyta wcale płyt dvd.
    Proszę sobie poczytać na forum problem był setki czy nawet tysiące razy opisywany w innych różnych nagrywarkach też w LG.
  • Poziom 11  
    egon42 napisał:
    Co ma wspólnego ustawienie regionu dvd z problemami z nagrywaniem według mnie nic tym bardziej że pewnie kiedyś region był ten sam co teraz a nagrywarka nagrywała dobrze.

Nagrywarka jak pisałam wcześniej nagrywa dobrze - ona poprostu nie odtwarza żadnej nagranej płyty po włożeniu jej do napędu.

egon42 napisał:
    Dla mnie to typowy opis słabnącego lasera jak laser jest dobry to nie ma problemu z prawie żadnymi płytami po jak laser zaczyna słabnąć to zaczynają się problemy najpierw z niektórymi typami płyt po czasie tych płyt jest coraz więcej aż prawie żadne płyty nie chce nagrywać i zaczynają się kłopoty z odczytem aż w końcu nie czyta wcale płyt dvd.
    Proszę sobie poczytać na forum problem był setki czy nawet tysiące razy opisywany w innych różnych nagrywarkach też w LG.

Dzisiaj otrzymałam kolejnego maila ze strony serwisu LG - mam sprawdzić nagrywarkę jedną z płyt rekomendowanych przez nich :x - konkretnie Verbatim DVD+R ewentualnie Maxell DVD-R i jeśli to nie podziała nagrywarka ląduje w serwisie.
  • Poziom 35  
    Raczej zdaj się na opinie egon42.
    (obojętnie co serwis powie).
    Od dawna nagrywarki maja np. "plastikową" optykę i żywotność jest dość krótka.
    Objawy "takiego" sprzętu trafnie opisuje. ;)
  • Poziom 11  
    Tak czy inaczej muszę zgrać na płyty to co mam na dysku bo istnieje możliwość, że mi wymienią na nowy sprzęt a wtedy to wszystko co tam miałam "pójdzie na spacer" :cry:
    I pewnie w przyszłym tygodniu naprawa gwarancyjna.
  • Poziom 11  
    Odpowiadam z dużym opóźnieniem, ale nagrywarka w sumie była dwa razy w serwisie i dopiero niedawno "na stałe" wróciła do domu.

Tak jak pisał egon42 padł laser, ale co dziwne okazało się że płytki nagrywane już w momencie kiedy działy się z nią te cuda były nagrane poprawnie i teraz normalnie je odtwarza (sama nagrywarka automatycznie je finalizowała).
    Jak się dowiedziałam w serwisie dodatkowo doszły problemy z softem samej nagrywarki (dlatego trafiła jeszcze raz do serwisu - za pierwszym razem go nie wgrali poprawnie)

Teraz wszystko jest już ok, więc temat zamykam i dziękuję za pomoc :)