Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio 1,9D '99 - gaśnie i falują obroty

szyniu 25 Paź 2011 14:10 3636 3
  • #1 25 Paź 2011 14:10
    szyniu
    Poziom 20  

Witam autko jak w temacie z 99 roku z silnikiem 1,9D na pompie Lucas z elektrycznym gazem
    Problem polega na tym że autko po zapaleniu (i nie jest to objaw występujący zawsze) faluje a raczej jego obroty gdy dodam gazu to falowanie się wyrównuje ale nie w pełni czasami też zgaśnie na wolnych gdyż wahania są zbyt duże.Problem ten dzieje się głównie po ruszaniu lub jeździe czyli gdy silnik co ino był obciążony ,Jest słaby i kopci czarnym gęstym dymem. Gdy jest ok autko jeździ beż zarzutów dodam że ten proceder się systematycznie nasila.
    Nie zapala się kontrolka silnika i nie ma błędów w sterowniku na wyjściach sprawdziłem komputerem pracę potencjometru gazu i płynie reaguje.
    Ja stawiam na pompę tylko nie wiem jakie wartości odnośnie tej pompy powinny być i co można sprawdzić z góry dzięki za zainteresowanie

0 3
  • #2 25 Paź 2011 18:33
    decybel91
    Poziom 39  

Epic Lucas w Szukaj i będą opisy co i jak sprawdzić.

0
  • Pomocny post
    #3 25 Paź 2011 19:35
    bombel1985
    Poziom 12  

a odłącz zawór egr i spróbuj wtedy czy będzie ci się to działo i daj znac co i jak

0
  • #4 26 Sie 2012 17:52
    szyniu
    Poziom 20  

Konserwacja i podginanie styków złącza pompy wtryskowej i zablokowanie egr pomogło autko chodzi ok

0