Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Badsector na dysku twardym uniemożliwił korzystanie z dysku - jak usunąć?

25 Paź 2011 16:53 3783 7
  • Poziom 8  
    Witam, posiadam dysk Segate 2,5" 40GB Model:ST9408114A i mam z nim problem ponieważ pewnego dnia ukazał się blue sreen i po restarcie już nie można było uruchomić systemu. Nie idzie nawet zainstalować systemu czy też sformatować dysku.
    Postanowiłem sięgnąć po program MHDD w celu analizy dysku i jego naprawy.
    Skanowanie przebiegło pomyślnie zdiagnozowało 1 bat sector znajdujący się na początku dysku. Przeprowadzając zerowanie program MHDD zatrzymuje się na tym bad sectorze i tak cały czas stoi.
    W jaki sposób mogę się tego problemu pozbyć?
    Czy idzie ewentualnie zmniejszyć wielkość dysku tak żeby wyeliminować jego początek do tego bad sectora?
    Przesyłam raport SMART w celu analizy tego dysku, może ktoś obeznany z tematem będzie na jego podstawie mógł określić co jest powodem tego błędu? I jak ewentualnie ten problem pokonać.

Badsector na dysku twardym uniemożliwił korzystanie z dysku - jak usunąć?
  • Poziom 43  
    Spróbuj z remapowaniem (tam też jest weryfikacja - zapis/odczyt). Jak nie pójdzie to spróbuj Vivard. Jak się nie uda to dysk do wymiany. Innym sposobem wykluczenia tego sektora zakładając oczywiście że nie ma ich więcej jest jeszcze pełne formatowanie partycji po utworzeniu (przy czym formatowanie może się nie powieść jeśli dysk zawiesza się w tym miejscu) albo checkdisk na już założonych partycjach (również może się nie powieść jeśli dysk zawiesza się w tym miejscu).
  • Poziom 8  
    Niestety przy użyciu MHDD i Vivard operacja zerowania jak i remapowania zatrzymuje się na tym uszkodzonym sektorze i dalej lecą ERROR TIME związane z przekroczeniem czasu żądania... jest to dokładnie 39MB początku dysku.
    Czyżby to oznaczało całkowity zgon dysku?
    Nie ma już dla niego żadnego ratunku?
  • Spec od pamięci masowych
    A jak dysk przechodzi skanowanie po "39MB" (np. rozpoczynasz od 40MB) w MHDD lub Vivard - podaj wyniki z MHDD (+ dane po komendzie EID) mimo tego, że wcześniej twierdziłeś, że skanowanie do końca dysku było O.K. ?
  • Poziom 8  
    Po skanowaniu w MHDD po 40MB jest wszystko ok zero błędów.
    Chciałbym obciąć początek tego dysku.
    Jakiego najlepiej narzędzia bootowalnego z cd lub pendrive użyć do wykonania tej operacji?
  • Poziom 8  
    Czy jest więc możliwe obcięcie początku tego dysku tak aby wyeliminować uszkodzone na nim bad sectors
  • Poziom 8  
    Podobno da radę to zrobić DMDE, trzeba założyć partycje od sektora nie 63 a od dowolnie dalszego...