Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro 1.6 GLi 96r Cofa sie paliwo

25 Paź 2011 16:57 1976 3
 • Poziom 9  
  A więc aby odpalić silnik trzeba długo kręcić rozrusznikiem, 3,4 raz jak trzyma sie po około 5 sekund. Ale jeżeli odpali się go, zaraz zgasi i ponownie uruchamia, szybko załapuje. Więc myślę że nie trzyma paliwa, w jaki sposób pod pompować ręcznie paliwo? Filtrem nie da rady, bo jest przy baku..
 • Poziom 33  
  Wymiana filtra paliwa i pompki.
 • Poziom 32  
  Sąsiad emerytowany mechanik samochodowy miał poloneza 1,6 GLI, jak zrobiło się zimno to przed odpaleniem maska w górę i strzykawką podawał paliwo do kolektora ssącego. Wtedy odpalał na dotyk. Wymienił w tym polonezie prawie wszystko i problem pozostał. Jak zrobiło się ciepło to problemu nie było. Pierwszy wymienił czujnik temp. wstawiał oporniki i bez efektu. Pytałem się go czy doszedł do tego to powiedział że tylko nie wymienił wtrysków z regulatorem ciśnienia i komputera a jak zrobiło się ciepło to go sprzedał.
 • Poziom 15  
  Zapewne pompka w zbiorniku podaje za słabe ciśnienie. Należy wymienić pompkę, a jeżeli nie pomoże to zakupić zaworek zwrotny i zamontować przed przepustnicą układu wtryskowego. Miałem podobny przypadek u kolegi. Ciśnienie było za niskie, winna była pompka. Po jej rozłożeniu, okazało się że szczotki zdarły komutator i były zbyt niskie obroty. Warto również przyjrzeć się wężykowi w zbiorniku między pompką a króćcem mocującym czy nie jest gdzieś pęknięty. Ciśnienie paliwa powinno wynosić około 1 bara.