Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor zakł(u)ca odbiór radia cb i kf co robić pomocy!

monteros 04 Gru 2004 23:54 1887 11
  • #1 04 Gru 2004 23:54
    monteros
    Poziom 18  

Witam szystkich jestem nieszczęśliwym posiadaczem telewizora firmy BEKO żebym wiedział że to takie wredne to bym go nie kupił. Mam problem gdy telewizor ma podłączoną antene lub nawet kawałek przewodu do gniazda antenowego to tak sieje po odbiorniku cb i radiu z kf że nie moge słuchać żadnych stacji. Czego to jest wina głowicy dla mnie to jest dziwne i pierwszy raz się spotkałem żeby głowica telewizyjna generowała takie żeczy czy ktoś się spotkał już z takim tematem prosze o pomoc. dziękuje i pozdrawiam
    (!!!!!) - ozdobniki?[h]

0 11
  • #2 05 Gru 2004 13:16
    dipol
    Poziom 33  

to nie głowica tylko przetwornica napiecia
    znajdż stary filtr przeciwzkł. od Heliosa neptuna itp włącz go w zasilanie od strony sieci powinno poprawić odbiór , takich wynalazkow się nie kupuje jak masz na gwarancji zareklamuj że nie spełnia normy o kompatybilności elektromagnetycznej i zażądaj od sprzedawcy świadectwa akceptacji na ten wyrob

0
  • #3 05 Gru 2004 19:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 08 Gru 2004 21:39
    sp6
    Poziom 23  

Cześć meteos.
    Koledzy bardzo nierozważnie czytają posty- czy tylko piszą by pisać .
    Sam przeżyłem taki problem przed wieloma laty kiedy CB-radio racz-
    kowało w naszym kraju.Mój kochany sąsiad był posiadaczem telewizora
    produkcji ZDIEŁANO W USA. Problem pojawiał się po podłączeniu
    anteny zewnętrznej to znaczy dachowej. Zaradzić można temu zjawisku
    w bardzo prosty sposób. Spróbuj na rdzeniu ferrytowym [ np. z transformatora wysokiego napiecia od telewizora czarnobiałego]
    nawinąć w jednej warstwie telewizyjny kabel antenowy w ilości około
    8-10 zwoji następnie na końcówki zalutój gniazdo i wtyczkę antenową.
    Następnie podłącz antenę telewizyjną szeregowo z tak wykonanym
    dławikiem i zobacz jaki masz rezultat --- na moje CB bardzo pomogło.
    POWODZENIA.

0
  • #5 08 Gru 2004 22:32
    dipol
    Poziom 33  

sp6 widziałeś schemat i budowę tego telewizora-
    naprawiałeś
    jak zobaczyz ten wynalazek to zabieraj głos
    najwiekszy poziom zakł. produkuje przetwornica,awszystkie przewody dołączone do telewizora są antenami nadawczymi i stąd ten problem

0
  • #6 08 Gru 2004 23:00
    Preskaler
    Poziom 37  

Dławik na kablu antenowym to dobry pomysł! I koniecznie uziemienie anteny TV! Oczywiście filtr sieciowy także!

0
  • #7 09 Gru 2004 15:57
    monteros
    Poziom 18  

witajcie panowie sprawdze wasze propozycje i odpisze jak się sprawy mają dziękuje za rady pozdrawiam

0
  • #8 02 Lut 2005 21:54
    monteros
    Poziom 18  

Witam przepraszam że tak długo nic nie pisałem a więc podłączyłem filtr przeciw zakłuceniowy od zasilacza komputerowego w szereg z kablem zasilającym telewizor i lipa. Zdobyłem taki filtr od telewizora heliosa ma on trzy wyprowadzenia lecz nie bardzo wiem jak go podłączyć będe próbował coś zrobić z tymi zakłuceniami jak wyliminuje je to dam znać . Pozdrawiam

0
  • #9 02 Lut 2005 22:16
    serwis
    Poziom 37  

:arrow: moteros
    Najprawdopodobniej masz uszkodzony(zwarte zwoje) dual dławik albo współpracujące z nim kondensatory w sieciowym filtrze p/zakłóceniowym (lub jakieś zimne lutowania w tym obwodzie).

W takim przypadku sieć zasilająca stanowi doskonałą antenę nadawczą przetwornicy, która to jest źródłem zakłóceń.

Miałem akurat taki przypadek w TV, który trafił do mnie z wymontowanym dławikiem; siało do tego stopnia ,że dopiero interwencja PAR-u zmusiła klienta do naprawy tego odbiornika.

0
  • #10 03 Lut 2005 11:36
    ArtMedia
    Poziom 26  

Panowie. Skoro problem powstaje po podłączeniu anteny to nawet jesli winna jest przetwornica lub powielacz, filtr na zasilaniu nic nie pomoże. Gdyby "siało" przez sieć to podłączanie anteny nic nie zmieniałoby. W takim wypadku tylko dobry dławik i uziemienie anten może chociaż nie musi pomóc.

Sebastian

0
  • #11 03 Lut 2005 15:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 05 Lut 2005 18:23
    Marek Matysek
    Poziom 19  

Ponieważ ostatnio walczyłem z zakłócającym wszystko dookoła TRILUXEM, więc wydaje mi się, że wina leży w samej przetwornicy a nie w jej układzie filtrującym. Nie znam ukłdu twojego tv, ale w przypadku naprawianego przeze mnie uszkodzony był rezystor w układzie wygaszania (nie mylić z odchylaniem pionowym). W skład tego układu podłączonego do drenu Feta wchodził nieszczęsny rezystor, dioda i kondensator. Rezystor o rez. 27k/5W miał przerwę. Nie wpływało to na pracę przetwornicy, która startowała i pracowała bezbłędnie. Myślę że przemierzenie elementów biernych twojej przetwornicy również nie będzie wymagało wielkiego wysiłku. Oczywiście to tylko sugestia, bo układy mogą być bardzo różne...

0
  Szukaj w 5mln produktów