Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clatronic KAV 2903 nie startuje

sinir 25 Paź 2011 19:51 1083 1
  • #1 25 Paź 2011 19:51
    sinir
    Poziom 9  

Witam!

Mam problem z ekspresem ciśnieniowym marki Clatronic model KAV 2903, szukałem tematu związanego z podobną usterką ale wygląda na to, że jeszcze nikt czegoś takiego nie doświadczył, a mianowicie: ekspres po uruchomieniu nie wykonuje cyklu samoczyszczenia, cały czas pali się tylko zielona kontrolka sygnalizująca że jest włączony, a nie mruga czerwona kontrolka informująca o jakiejś usterce, wydaje mi się, że problem jest związany z podgrzewaniem wody, do wczoraj ekspres chodził bez zarzutu od ponad 3 lat... czy jest to możliwe że się "zawiesił"? jak można go zresetować? wypinałem go z prądu, próbowałem uruchomić cykl odkamienienia - nic nie pomogło, cykl odkamienienia też się nie załącza, ekspres po starcie nic nie robi, stoi i świeci :) dodam że jak przestawię mechanizm zaparzacza w inna pozycję to sobie podczas startu ustawi go w pozycji "startowej" ale nic po za tym. Czy posiada on jakiś bezpiecznik na grzałce? jak się do niego dostać? lub co innego może być przyczyną? ktoś spotkał się już z podobnym problemem?

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

0 1
  • #2 26 Paź 2011 19:40
    sinir
    Poziom 9  

usterka została pomyślnie zlokalizowana, okazało się że padła grzałka w bojlerze, elektronika okazała się w 100% sprawna, po prostu czekała na gorącą wodę i się nie mogła doczekać, bojler jest dokładnie ten sam co w ekspresach Ariete 1316 i 1327... teraz tylko muszę taki gdzieś nabyć...

0