Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kable satel TTL i zwykły - po programowaniu centrali spalił się DB9FC/RJ?

Los_sandalos 25 Paź 2011 22:54 3164 4
  • #1 25 Paź 2011 22:54
    Los_sandalos
    Poziom 27  

Witam - mam prolblem - ma Satelowską CA10, modem Ropam MGSM3.5 oraz sterownik radiowy RE-4k. Myśląc, że kabel mam dobry (DB9FC/RJ) próbowałem programować centralę, modem i sterownik i generalnie D. Potem doczytałem, że centrala wymaga DB9F/RJ czyli zwykłego a tamten był ttl. Nie mogę się połączyć z niczym - mam więc pytanko - czy możliwe, że spaliłem kabel DB9FC/RJ? Dodam, że programuję przez przejściówkę i zawsze wszystko przez nią działało a teraz ni chu chu. Próbowałem zmieniać nr comów, parzystość itp. ale nic nie pomaga.
    Pomożecie?

0 4
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 25 Paź 2011 23:39
    marci4
    Poziom 29  

Kabla nie spaliłeś. Centrala wymaga poziomu napięć RS232 10V, a Ty podłączyłeś TTL więc było 5V lub 3.3V. Jaki system operacjny, jaka przejsciówka - na jakim scalaku? Na pewno wchodzisz w tryb programowania w centrali? Funkcja serwisowa 112.

0
  • SterControl
  • #3 26 Paź 2011 10:47
    Los_sandalos
    Poziom 27  

Rozmawiałem z satelem i też się dowiedziałem, że raczej nie powinno się nic uszkodzić. Ca-10 nie ma prawa gadać na tym kablu, podjadę po południu po prawidłowy. Gorzej, że ropam nie gada a powinien na tym przewodzie. Program widzi coma i prosi o wciśnięcie przycisku ale nie udaje się uzyskać połączenia. Próbowałem na 2 przejściówkach: takiej jak pisałem co działała ze wszystkim (nie tylko alarmy satel i dsc ale też sterowniki siemens, omron, moeller itp.) ale też na przejściówce kupionej w alpolu. Dzisiaj próbowałem też na drugim laptopie i znowu nic. Laptopy oczywiście na zasilaniu przewodowym. Może pomoże kabelek oryginalny ropama (od razu na usb) tyle, że kasy mi szkoda ;(

Dziękuję za pomoc.

0
  • #4 26 Paź 2011 22:24
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Port COM jest odblokowany? Czy używałeś wcześniej aplikacji Ropama?

0
  • #5 27 Paź 2011 07:31
    Los_sandalos
    Poziom 27  

Problem udało się rozwiązać - wszedłem w posiadanie drogą kupna odpowiedni przewód (zwykły RS DB9F/RJ) oraz specjalną przejściówkę do ropama( w cenie całych 4 złociszy) i wszystko śmiga ;). Ropama programuje się tym TTL (D(FC/RJ) ake jest inny układ pinów w gniazdku.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

0