Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESL 66020 - pompa wypompowująca.

PanRolek 25 Oct 2011 23:23 7234 3
    PanRolek
    Level 11  
    Problem z pompą. Pojawił się błąd .20. Reset go usunął, ale zmywarka nie rusza. Na dnie jest niewypompowana woda, pompa terkocze, jakby coś się do niej dostało. Wody nie wypompowuje.
    Jak dojść do pompy?
    Poratujta chłopy, bo mi się zlewozmywak zapełnia :D
    PanRolek
    Level 11  
    No Panowie, nie róbcie mi tego...
    Chodzi mi tylko o odpowiedź na pytanie, którędy dostanę się do pompy spustowej? Z boku, z dołu, z prawej, z lewej? Co odkręcić, a czego nie tykać, bo się rozleci...

Żona mi każe gary ręcznie zmywać... Tortura!
  • Helpful post
    Trull
    Level 28  
    Dostęp od dołu i przodu. Ogólnie to tak trudno wyciągnąć i obejrzeć? Pompa jest 3 zaczepowa, blokowana jedną śrubką (zazwyczaj, czasami tylko zatrzaskiem).
    PanRolek
    Level 11  
    Trull wrote:
    Dostęp od dołu i przodu. Ogólnie to tak trudno wyciągnąć i obejrzeć? Pompa jest 3 zaczepowa, blokowana jedną śrubką (zazwyczaj, czasami tylko zatrzaskiem).

No i po ptakach.
    Odkręciłem dolny, blaszany pas pod frontem zmywarki i dostałem się do pompy. Dwa zaciski na wężach zdjęte i pompa była moja. Okazało się, że skądś (?) do pompy dostał się blachoplastikowkręt i spowodował ukręcenie się wałka z turbiną. Przejrzałem dokładnie, na tyle na ile pozwolił mi dostęp, ale nie zauważyłem żadnego brakującego wkręta.
    W jednym z gdańskich sklepów z częściami agd zakupiłem sam silnik z turbinką (46 złotych), przełożyłem "komorę ssąco-tłoczącą", montaż, zalanie wodą i... DZIAŁA! :D

Ziomalowi Trullowi dziekuję za wskazówki - nie chciałem ryzykować rozkręcenia czegoś, co potem zbierałbym po kuchni.