Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BeQuiet BQT L7-300W komp startuje po kilku minutach

vdo29b 25 Paź 2011 23:57 510 0
  • #1 25 Paź 2011 23:57
    vdo29b
    Poziom 8  

Złożyłem sobie energooszczędny zestaw PC (pobiera ok 70W w BIOSie) i chcąc zaoszczędzić jeszcze kilka wat wymieniłem stary zasilacz (Chieftec GPS-450A) na BeQuiet BQT L7-300W. Po wymianie, po wciśnięciu przycisku power zapalają się diody, włączają się wiatraki i dysk twardy się rozkręca ale komputer się nie uruchamia (monitor się nie włącza, diody na klawiaturze nie mrugają). Po 3-5 min pracy w takim stanie, wyłączeniu i włączeniu ponownie komputer startuje poprawnie.

Kiedyś wyszperałem w necie (teraz nie mogę znaleźć) informację, że przy zbyt niskim obciążeniu niektóre zasilacze się nie uruchamiają, zakupiłem więc kolejny: Chieftec CTP-300-12G. Niestety on też zachowuje się tak jak BeQuiet.
    Jako, że dysponuję płytą Intel D410PT (zintegrowany Atom) postanowiłem sprawdzić, czy będą one w stanie uruchamiać poprawnie zestaw pobierający < 30W. Zestaw działał poprawnie ze wszystkimi zasilaczami więc to chyba nie o obciążenie chodzi... .

Czy ktoś ma pomysł w jaki sposób zmusić te 300W zasilacze do normalnej pracy?

0 0