Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden ubc69xlt-2 nie umiem złapać częstotliwości 148,875 Mhz

26 Paź 2011 00:07 3720 2
 • Poziom 1  
  Witam mam pytanie posiadam skaner częstotliwości Uniden ubc69xlt-2
  nie umiem złapać częstotliwości 148,875 Mhz ponieważ gdy próbuję wyszukać tę częstotliwość odrazu z 146 Mhz przeskakuje na 156 Mhz , przy ręcznym wprowadzaniu częstotliwości cały czas wyskakuje mi error ,z instrukcji nic nie umiem zrozumieć jestem w tych sprawach kompletnie zielony proszę o pomoc ,Pozdrawiam wszystkich na forum.
 • Poziom 32  
  ...
  Manual się kłania www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=359727

  Cytat:
  Programowanie pasma przeszukiwania
  Dzięki tej funkcji użytkownik może sobie zdefiniować zakres przeszukiwania
  używanego w czasie przeszukiwania każdego z banków. Zmiana zakresu
  przeszukiwania odbywa się następująco:
  przyciśnij [Func]+[PSrc] – na wyświetlaczu pojawi się wskaźnik SRCH
  wybierz odpowiedni bank częstotliwości
  teraz na przemian będą wyświetlane górna i dolna graniczna częstotliwość.
  Aby wprowadzić inny bank przyciśnij [Func]+[PSrc] lub [Func]+ [􀀘/􀀙]
  (zwiększanie/zmniejszanie numery banku). Szybkie „przewijanie” numerów –
  przyciśnij i przytrzymaj [Func]+ [􀀘/􀀙].
  Po wprowadzeniu banku należy postępować według poniższych punktów:
  1. Przy pomocy przycisków cyfrowych oraz [􀁺/Clr] wprowadź dolną
  częstotliwość graniczną.
  2. Przyciśnij [E] – wybierz dolną częstotliwość graniczną.
  3. Przy pomocy przycisków cyfrowych oraz [􀁺/Clr] wprowadź górną
  częstotliwość graniczną.
  4. Przyciśnij [E] – wybierz dolną częstotliwość graniczną
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Code:
  1.Koniecznie zrób kopię zapasową wszystkich kanałów, jakie masz w urządzeniu (zapisz w pliku na komputerze lub na kartce w zeszycie), bo pamięć urządzenia zostanie wyczyszczona.
  
  2. Jeśli tego dokonasz i jesteś pewny, że wszystko możesz skasować to wyłącz skaner, a następnie przytrzymaj klawisz "3" i włącz urządzenie. Jeżeli na wyświetlaczu pojawi się "Band-3" to znaczy, że korzystasz z trzeciego BandPlanu i tak ma zostać.
  3. Ponownie wyłącz skaner i przytrzymaj klawisze "2" + "9" + "Hold" i włącz urządzenie. Jeżeli na wyświetlaczu pojawi się "Clear" to znaczy, że pamięć odbiornika została wyczyszczona i tak ma zostać.
  4. Wyłącz i włącz urządzenie. Na wyświetlaczu powinno się świecić "1" "000,000" "L/O". "1" oznacza numer kanału. "000,000" to częstotliwość, "L/O" to symbol komórki do pominięcia podczas skanowania. Jako, że wszystkie 80 kanałów ma dopisek "L/O" to skaner stoi w miejscu i nie skanuje.
  5. Kanały dodajesz poprzez wciśnięcie "Func"+ "E". Wtedy powinien pojawić się oprócz powyższych symboli znaczek "PGM". jeśli tak jest to z klawiatury wprowadzasz cyfry. Zatwierdzasz "E". Aby przejść do kolejnego kanału wciskasz ponownie "E". Pod zapisanymi kanałami będzie się świecić "DLY". Jest to opóźnienie dwu sekundowe na wypadek żebyś był oddalony od skanera i chciał zobaczyć kto w danej chwili rozmawia. Można to wyłączyć wciskając "Func" + "5". Z tego MENU wychodzisz wciskając "Scan". Wtedy jeśli Squelch nie jest zbyt nisko zaczyna się skanowanie kanałów, które wprowadziłeś ręcznie.
  6. Aby zmienić zakres "od" - "do" postępuj zgodnie z tym. Wciśnij "Func" + "6". Na wyświetlaczu pojawi się "Bank 1". Kolejne banki zmieniasz za pomocą "Func" + "2". "Func" z reguły nie musisz wciskać za każdym razem, gdyż pozostaje aktywna.
  7. Jeżeli chcesz zmienić zakres "Bank 1" to ustawiasz żeby mrugały dolna i górna częstotliwość zapisana fabrycznie właśnie w "Bank 1". Numerycznie wprowadzasz swoją dolną częstotliwość, np. 148,650 i potwierdzasz "E". Teraz mruga podana przez Ciebie wartość, na zmianę z fabryczną. Podajesz, więc górną wartość, tj. 149,350. To jest zakres Straży Pożarnej, czyli to co Cię interesuje. Teraz widzisz mrugające dwie swoje częstotliwości. Aby rozpocząć ich skanowanie wciskasz "Func" + "Scan". Rozpocznie się skanowanie wszystkich banków, czyli zmieniony "Bank 1" oraz fabryczne "Bank 2", "Bank 3", "Bank 4" i "Bank 5". Albo zmieniasz kolejne cztery banki albo je wyłączysz klikając "2", "3", "4" i "5" nie używając już klawisza "Func".