Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LG z tunerem satelitarnym - jak sterować obrotnicą ?

Cancer 26 Paź 2011 10:10 4308 4
  • #1 26 Paź 2011 10:10
    Cancer
    Poziom 12  

Mam zamiar kupić TV LG47LW570S. Telewizor posiada wbudowany tuner satelitarny. W instrukcji obsługi TV jest opisane jak w menu ustawić obrotnicę. Ja mam talerz z obrotnicą sterowaną pozycjonerem, podłączonym do starego tunera analogowego poprzez eurozłącze (chyba pin 10 i 12). Chcę wykorzystać antenę z pozycjonerem do nowego telewizora. W instrukcji jest tylko rysunek podłączenia anteny od konwertera do gniazda w TV. Nie ma żadnej wskazówki na temat podłączenia pozycjonera. Czy da się z tym coś zrobić ?
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 26 Paź 2011 11:41
    mihal2002
    Poziom 43  

Ten zestaw obrotnicy ( nie wiadomo jeszcze co za wynalazek) nie zadziała z w/w TV a także z żadnym dekoderem cyfrowym. Potrzebna nowa obrotnica sterowana przez Diseq-c.

0
  • #3 26 Paź 2011 14:20
    Cancer
    Poziom 12  

Nie pamiętam jaki to jest pozycjoner, ale starszego typu, bez wyświetlacza, tylko z przyciskami na wierzchu. Kombinacją przycisków ustawia się położenie anteny. Podłączony przez eurozłącze w zależności od wybrania kanału na tunerze, wybiera satelitę. Chodzi do dziś bez problemu i obsługuje Amstrada SRX350.
    W telewizorze LG jest instrukcja sposobu wyboru satelity:
    Satelita: Umożliwia wybór satelity.

1. Częstotliwość konwertera:
    Dostępne wartości to Uniwersalny, 9750, 10600, 5150. W przypadku wybrania dla ustawienia Częstotliwość konwertera wartości Uniwersalny, która wynosi 9750/10600 (MHz), ustawienie 22KHz Tone jest nieaktywne. Jeśli potrzebna częstotliwość konwertera nie znajduje się na liście, wybierz opcję Użytkownik i wprowadź częstotliwość ręcznie.

2. 22KHz Tone:
    W przypadku używania przełącznika 22KHz Tone wybierz opcję A lub B. Jeśli korzystasz z przełącznika 22KHz Tone, ustawienia Tone Burst oraz Układ z obrotnicą są nieaktywne.

3. Tone Burst:
    W przypadku korzystania z przełącznika Tone Burst wybierz opcję A lub B. Jeśli korzystasz z ustawienia Tone Burst, ustawienia 22KHz Tone oraz Układ z obrotnicą są nieaktywne.

4. Zasilanie konwertera:
    Aby włączyć zasilanie konwertera, wybierz opcję Wł.. W przypadku wybrania opcji Wył. ustawienie Układ z obrotnicą będzie nieaktywne.

5. DiSEqC:
    W przypadku używania przełącznika DiSEqC, wybierz jedną z opcji DiSEqC A–D. Jeśli stosowany jest przełącznik DiSEqC, ustawienie Układ z obrotnicą będzie nieaktywne.

6.Układ z obrotnicą
    W przypadku stosowania obrotnicy wybierz opcję Wł. Aby ustawić pozycję anteny, naciśnij przycisk OK i przesuń obrotnicę. Jeśli jest używana obrotnica, ustawienia 22KHz Tone, Tone Burst oraz DiSEqC będą nieaktywne.

Jaką obrotnicę wybrać, która pasowała by do tego opisu ?

0
  • #4 26 Paź 2011 20:54
    mihal2002
    Poziom 43  

Cancer napisał:

Jaką obrotnicę wybrać, która pasowała by do tego opisu ?

Kolego wujek google prawdę ci powie. Wystarczy wpisać!

0
  • #5 27 Paź 2011 10:38
    Cancer
    Poziom 12  

Do tego już dawno doszedłem, ale mam wątpliwości w związku z pkt. 6 powyższego opisu. Napisane jest, że jak używam obrotnicy, to funkcja DiSEqC jest nieaktywna. Coś jednak tu nie gra. To jest to sterowanie za pomocą tej funkcji, czy nie ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo