Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę polecacie.

Szperix 26 Paź 2011 11:43 3461 0
  • #1 26 Paź 2011 11:43
    Szperix
    Poziom 10  

Witam.
    Stoję przed wyborem pralki do mieszkania. Moje główne wymagania to:
    - głębokość: max 44cm
    - min. 5kg ładowności
    - niski poziom hałasu podczas pracy
    - przyjazny interfejs (najlepiej wyświetlacz)
    - możliwość wymiany łożysk i uszczelniaczy w przypadku awarii po okresie gwarancyjnym (rozkładany zbiornik)
    - fajnie by było gdyby była możliwość "doregulowania" wg. życzenia np. temp. prania

Po wielu godzinach poszukiwań lista wyklarowała się w zasadzie do dwóch pralek:

GORENJE WS53121 (mogę ją wyrwać za 890zl)
    Plusy:
    - 68 dB (Podają tylko jeden parametr. W rozmowie tel. z serwisem zapewniono mnie, że jest to ta większa wartość dotycząca wirowania)
    - 1200 obr
    - czytelny (jednopokrętłowy) interfejs
    - możliwość wymiany łożysk i uszczelniaczy (dzwoniłem do serwisu i tak mnie poinformowano)
    - czujnik czystości wody ( płucze dopóki nie usunie proszku z ubrań)
    - sporo pozytywnych opinii o pralce (WS43121- dla WS53121 jest mało opinii)

Minusy:
    - trochę narzekają na głośność pompki
    - nie jestem pewien prawdziwości danych dot. poziomu hałasu
    - brak możliwości doregulowania sobie programu
    - w przypadku ustawienia opóźnionego startu mamy ładną choinkę w łazience- pralka cały czas świeci i czerpie prąd
    - standardowa gwarancja 2 lata
    - bardzo złe opinie nt. działania i poczynań serwisu. Permanentny brak części i zlewka klienta.

LG WD10390NDK (jakieś 1100zł)
    Plusy:
    - tylko 65 dB dla wirowania
    - 1000 obr - też jest dla mnie wystarczające
    - dosyć przejrzysty interfejs
    - funkcja bodajże zero power (redukcja zużycia prądu w stanie czuwania). Domniemywam, że nie będę miał choinki w łazience przy opóźnionym starcie.

- rzekoma możliwość wymiany łożysk i uszczelniaczy (dzwoniłem do serwisu i tak mnie poinformowano lecz niestety serwisant nie był już tak rozmowny jak w Gorenje i nie specjalnie mnie przekonał co do prawdziwość swojej wypowiedzi. Twierdzi, że bez problemu łożyska się wymieni bo są typowe ale z uszczelniaczami mogę mieć problem w nabyciu. Nabąkiwał coś przez nos, że zbiornik jest normalnie rozpoławialny)

- napiszę DirectDrive ale to już w zasadzie w głośności się ukazuje. Silniki te podobnież są bezszczotkowe - a plus bo nie trzeba wymieniać.
    - pełna gwarancja przez 2 lata i wydłużenie o dodatkowe 5lat na bęben(jak się może bęben zepsuć :D i 8lat na silnik. Oczywiście gwarancja na bęben nie obejmuje łożysk, które w przeciwieństwie do bębna na pewno padną.

- również sporo pozytywnych opinii

Minusy:
    - znowu trochę narzekają na głośność pompki
    - nigdzie nie znalazłem (na potwierdzenie) części do tej pralki - łożysk ani uszczelniaczy. Na forach też brak info na ten temat.
    - brak możliwości doregulowania sobie programu

Chodzi mi jeszcze po głowie Ariston ECOSD 129 ( około 1300zł) ale ona ma bardzo poważną wadę - nierozbieralny, jednoczęściowy zespół piorący. Z pewnych źródeł wiem, że łożyska na bank wysiądą jak będę więcej trochę prał. Producent nie podaje poziomu generowanego hałasu ale z tych samych źródeł wiem, że ze względu na silnik indukcyjny pralka jest praktycznie bezgłośna. Kwestia łożysk jest troszkę do odłożenia w czasie za opłatą 200zł - wydłuża się gwarancje producenta do 5lat.

W PartnerAgd są w promocji jeszcze pralki Candy evo4 z pełną gwarancją 5letnią ale one są bardzo głośne (77 dB) i są o nich bardzo zróżnicowane opinie. Nt. Zbiornika w tych pralkach nie wiem nic ale rekompensuje gwarancja.

Pomóżcie proszę bo już mam mętlik w głowie.
    Może macie swojego "pewniaka" spełniającego moje wymagania.

0 0