Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką pralkę polecacie.

Szperix 26 Oct 2011 11:43 4874 0
    Szperix
    Level 11  
    Witam.
    Stoję przed wyborem pralki do mieszkania. Moje główne wymagania to:
    - głębokość: max 44cm
    - min. 5kg ładowności
    - niski poziom hałasu podczas pracy
    - przyjazny interfejs (najlepiej wyświetlacz)
    - możliwość wymiany łożysk i uszczelniaczy w przypadku awarii po okresie gwarancyjnym (rozkładany zbiornik)
    - fajnie by było gdyby była możliwość "doregulowania" wg. życzenia np. temp. prania

Po wielu godzinach poszukiwań lista wyklarowała się w zasadzie do dwóch pralek:

GORENJE WS53121 (mogę ją wyrwać za 890zl)
    Plusy:
    - 68 dB (Podają tylko jeden parametr. W rozmowie tel. z serwisem zapewniono mnie, że jest to ta większa wartość dotycząca wirowania)
    - 1200 obr
    - czytelny (jednopokrętłowy) interfejs
    - możliwość wymiany łożysk i uszczelniaczy (dzwoniłem do serwisu i tak mnie poinformowano)
    - czujnik czystości wody ( płucze dopóki nie usunie proszku z ubrań)
    - sporo pozytywnych opinii o pralce (WS43121- dla WS53121 jest mało opinii)

Minusy:
    - trochę narzekają na głośność pompki
    - nie jestem pewien prawdziwości danych dot. poziomu hałasu
    - brak możliwości doregulowania sobie programu
    - w przypadku ustawienia opóźnionego startu mamy ładną choinkę w łazience- pralka cały czas świeci i czerpie prąd
    - standardowa gwarancja 2 lata
    - bardzo złe opinie nt. działania i poczynań serwisu. Permanentny brak części i zlewka klienta.

LG WD10390NDK (jakieś 1100zł)
    Plusy:
    - tylko 65 dB dla wirowania
    - 1000 obr - też jest dla mnie wystarczające
    - dosyć przejrzysty interfejs
    - funkcja bodajże zero power (redukcja zużycia prądu w stanie czuwania). Domniemywam, że nie będę miał choinki w łazience przy opóźnionym starcie.

- rzekoma możliwość wymiany łożysk i uszczelniaczy (dzwoniłem do serwisu i tak mnie poinformowano lecz niestety serwisant nie był już tak rozmowny jak w Gorenje i nie specjalnie mnie przekonał co do prawdziwość swojej wypowiedzi. Twierdzi, że bez problemu łożyska się wymieni bo są typowe ale z uszczelniaczami mogę mieć problem w nabyciu. Nabąkiwał coś przez nos, że zbiornik jest normalnie rozpoławialny)

- napiszę DirectDrive ale to już w zasadzie w głośności się ukazuje. Silniki te podobnież są bezszczotkowe - a plus bo nie trzeba wymieniać.
    - pełna gwarancja przez 2 lata i wydłużenie o dodatkowe 5lat na bęben(jak się może bęben zepsuć :D i 8lat na silnik. Oczywiście gwarancja na bęben nie obejmuje łożysk, które w przeciwieństwie do bębna na pewno padną.

- również sporo pozytywnych opinii

Minusy:
    - znowu trochę narzekają na głośność pompki
    - nigdzie nie znalazłem (na potwierdzenie) części do tej pralki - łożysk ani uszczelniaczy. Na forach też brak info na ten temat.
    - brak możliwości doregulowania sobie programu

Chodzi mi jeszcze po głowie Ariston ECOSD 129 ( około 1300zł) ale ona ma bardzo poważną wadę - nierozbieralny, jednoczęściowy zespół piorący. Z pewnych źródeł wiem, że łożyska na bank wysiądą jak będę więcej trochę prał. Producent nie podaje poziomu generowanego hałasu ale z tych samych źródeł wiem, że ze względu na silnik indukcyjny pralka jest praktycznie bezgłośna. Kwestia łożysk jest troszkę do odłożenia w czasie za opłatą 200zł - wydłuża się gwarancje producenta do 5lat.

W PartnerAgd są w promocji jeszcze pralki Candy evo4 z pełną gwarancją 5letnią ale one są bardzo głośne (77 dB) i są o nich bardzo zróżnicowane opinie. Nt. Zbiornika w tych pralkach nie wiem nic ale rekompensuje gwarancja.

Pomóżcie proszę bo już mam mętlik w głowie.
    Może macie swojego "pewniaka" spełniającego moje wymagania.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się