Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5551G włącza sie,ale pojawia sie Czarny Ekran !

26 Paź 2011 12:03 32348 31
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z Acer Aspire 5551G włącza sie ,ale pojawia sie czarny ekran niestety nie mam juz go na gwarancji we wrzesniu sie skonczyla a byla na 12 miesiecy szmieszna sprawa ;/ !!!

Nie wiem co zrobic ostatnio podlaczyłem baterie właczylem i wyłaczylem i tak zrobilem oparanascie razy i sie wlaczyl pochodzil moze z 3 dni zrobilem hibernacje i znowu problem sie pojawil nie wiem co mam zrobic MOZE KTOŚ MOŻE MI POMOC ??
  • Poziom 31  
    mrshow4 napisał:
    Acer Aspire 5551G włącza sie ,ale pojawia sie czarny ekran

Wyłącza się całkiem komputer, czy tylko gaśnie monitor?
    Sprecyzuj dokładnie swój problem.
  • Poziom 9  
    był włączony wziąłem "Hibernuj" i gdy naciskam przycisk aby sie włączyl włącza sie ale nic sie nie dzieje zapala sie przycisk na niebiesko ale ekran jest caly czas czarny

Dodano po 1 [godziny] 52 [minuty]:

Czy ktoś na tym forum moze mi pomoc ?
  • Poziom 31  
    Podłącz monitor zewnwętrzny i sprawdź czy jest to samo.
  • Poziom 9  
    on wogole nie startuje tylko na włączniku swieci sie niebiesko swiatelko na chwilke tylko slychac wiatraczek chyba karty graficznej i caly czas jest czarny ekran tak jak by wogole nie startowal raz odpoczal i po "setnym" włączeniu zadziałal i wczoraj znowu padl do dzisiaj martwy z tego co czytalem czesto tak sie robi w ACERACH karte graficzna mam 2 GB
  • Poziom 31  
    Wszystko co możesz sprawdzić to dysk i ram (np przez podmianę)
    Jeśli to nic nie zmieni to laptop do rozebrania i trzeba szukać. Może chipset, może grafika, może coś innego. Można szukać usterki przez umiejętne wygrzanie danego elementu.
  • Poziom 9  
    Hmm wydaje mi sie ze dysk raczej odpada !Moja panna byla w komputroniku to wyjeli ram wyczyscili i nic dalej ale zastanawiam sie czy podmieniali go lub zamieniali miejscami oby to nie byla grafika poniewaz nie wiem ile taka kosztuje jak moja z 2 GB Radeona . Wkompytroniku oplaca sie dac do naprawy ? i zastanawia mnie w jakich granicach moze kosztowac u nich naprawa!
  • Poziom 31  
    To masz taki sam problem jak ja mam w Sony, Grafik karta na 99%, jeśli jest ona jako odrębny moduł to masz szczęście, możesz kupić (o ile w sprzedarzy) nowy moduł i po problemie, jeśli chip jest na płycie głównej to usterka możliwa do usunięcia przez tzw. reballing
    pod tym linkiem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1461877-0.html masz pokazane o co się rozchodzi.

Sprawdź koniecznie pamieć memtestem z jakies płyty live CD
  • Poziom 9  
    dałem do komputronika ciekawe czy znajda wade i ciekawe ile mnie skasuja oczekuje na chwile obecna na tel i cenne naprawy ;/
  • Poziom 9  
    podpinam się pod temat.....

Mam dokładnie ten sam problem. Wczoraj wieczorem laptop pięknie działał, dzisiaj rano włączam ,a tu opisywany wyżej problem. Dysk działa poprawnie, słychać jak się kręci.

Gwarancja skończyła mi się we wrześniu.
  • Poziom 17  
    Z waszych odpowiedzi wynika że uszkodzeniu uległa karta graficzna, swoją drogą nie wiedziałem że komputronik oferuje takie naprawy jak BGA.
  • Poziom 9  
    Witam okazalo sie ze gwarancje ktora mialem na rok z komputronika nie obowiazuje zadzwonilem do serwisu acera i sie okazalo ze acer daje gwarancje na 24 miesiace a nie jak wczesniej mnie poinformowano na 12 wiec poszedlem do komputronika i wyslalem do siedziby acer naprawa trwala 6 dni roboczych okazalo sie ze poszla plyta glowna ciesze sie ze wszystko juz zrobione poniewaz naprawa lub nowa plyta do tego modelu moze kosztowac wraz z naprawa ponad tysiac zlotych

Pozdrawiam !
  • Poziom 9  
    Apropos tej gwarancji: Acer daje ją na 24 miesiące każdemu, czy trzeba robić coś ekstra? Np. rejestrować się u nich? I czy te 2 lata obejmują też baterię? Punkty serwisowe Acera są gdzieś w zachodniopomorskim lub lubuskim? Bo w chwili obecnej nie mam jak sprawdzić.

EDIT: @mrshow4: dzwoniłaś/eś do polskiego serwisu Acera? Głupie pytanie, ale muszę je zadać...
  • Poziom 9  
    to jest laptop mojej panny jej wczesniej powiedzieli w komputroniku ze jest gwarancja na 12 miesiecy laptop zepsul sie po 14 miesiacy zadzwonilismy do acera w Polsce niestety nie pamietam nr do nich pow wtedy ze jest na 24 miesiace wyslalismy i szybko go zrobili bateria jest na 6 miesiecy gwarancji ! a co do gwarancji w woj zacho. czy lubuskim nie ma dajesz do komputronika oni wysylaja do acera za free jesli tam kupiles
  • Poziom 9  
    Aha, dzięki za odpowiedź. Dzisiaj odbyłem rozmowę z Panem z Acer Polska i powiedział mi, że gwarancja jest na 2 lata dla klientów indywidualnych, rok na firmę. Humor mi się poprawił, bo nie uśmiechało mi się płacić 1000 zł za płytę, jak wspominałeś prędzej. A laptopa kupowałem w Komputroniku, i do nich oddałem. Śmieszna sytuacja z tym wyszła, ale w skrócie wszystko jest ok, wysłali go do Acera i czekam tylko, na odbiór, bo jest mi BARDZO potrzebny do pracy.

PS. Jeżeli już odbiera się laptopa z powrotem dostajesz jakieś info o tym, co w ogóle się zepsuło? Pytam z czystej ciekawości.

PS2. Co do baterii to szkoda. Poszło mi ostatnio jedno z ogniw baterii, ale jak jest na 6 miesięcy gwarancja to nic nie zrobię. Pozostaje kupno nowej.
  • Poziom 9  
    tak po zrobieniu laptopa dostaniesz pismo i tam bedzie napisane co bylo zepsute
  • Poziom 1  
    Witam

WIem, ze temat jest juz dosyc stary jednak moja sytuacja jest analogiczna do przedstawionej powyzej w zwiazku z czym nie chce zakladac nowego.

Okolo 2 tyg temu uspilem laptopa i wyszedlem na 30min, po powrocie nie chcial sie wlaczyc. Jedyna reakcja bylo zaswiecenie sie niebieskiej diody na przycisku power.
    Wyslalem laptopa do serwisu firmy Acer jako, ze zostalo mi jeszcze okolo miesiaca gwarancji.

Po analizie eksperta otrzymalem wiadomosc, ze usterka nie ulega naprawie gwarancyjnej wiec bedzie kosztowac mnie 1427zl (wymiana plyty glownej, gniazda ladowania oraz wejscia sluchawkowego). Przyczyna tej wyceny byly uszkodzenia mechaniczne.

Przynaje, ze sluchawki, ktorych uzywam maja dluga przejsciowke na standardowego jacka w zwiazku z czym gdy oparlem na nim laptopa gniazdo wyrwalo sie. Wiedzialem wtedy (po okolo 6 miesiacach uzytkowania), ze nie bedzie to naprawa gwarancyjna wiec nie reklamowalem laptopa. Do niedawna dzialal bez zastrzezen.

Serwis firmy Acer po baaardzo dlugiej wymianie e-maili wyjasnil mi w koncu, ze gnizado to, polaczone z plyta glowna, jest przyczyna nie uznania jakiejkolwiek gwarancyjnej naprawy plyty.

Chcialbym dowiedziec sie, czy informacja udzielona mi przez serwis jest prawidziwa. Czy uszkodzenie mechaniczne wejscia sluchawkowego moze byc przyczyna odrzucenia naprawy plyty glownej.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.
  • Poziom 9  
    wujekwojtek napisał:
    Witam

WIem, ze temat jest juz dosyc stary jednak moja sytuacja jest analogiczna do przedstawionej powyzej w zwiazku z czym nie chce zakladac nowego.

Okolo 2 tyg temu uspilem laptopa i wyszedlem na 30min, po powrocie nie chcial sie wlaczyc. Jedyna reakcja bylo zaswiecenie sie niebieskiej diody na przycisku power.
    Wyslalem laptopa do serwisu firmy Acer jako, ze zostalo mi jeszcze okolo miesiaca gwarancji.

Po analizie eksperta otrzymalem wiadomosc, ze usterka nie ulega naprawie gwarancyjnej wiec bedzie kosztowac mnie 1427zl (wymiana plyty glownej, gniazda ladowania oraz wejscia sluchawkowego). Przyczyna tej wyceny byly uszkodzenia mechaniczne.

Przynaje, ze sluchawki, ktorych uzywam maja dluga przejsciowke na standardowego jacka w zwiazku z czym gdy oparlem na nim laptopa gniazdo wyrwalo sie. Wiedzialem wtedy (po okolo 6 miesiacach uzytkowania), ze nie bedzie to naprawa gwarancyjna wiec nie reklamowalem laptopa. Do niedawna dzialal bez zastrzezen.

Serwis firmy Acer po baaardzo dlugiej wymianie e-maili wyjasnil mi w koncu, ze gnizado to, polaczone z plyta glowna, jest przyczyna nie uznania jakiejkolwiek gwarancyjnej naprawy plyty.

Chcialbym dowiedziec sie, czy informacja udzielona mi przez serwis jest prawidziwa. Czy uszkodzenie mechaniczne wejscia sluchawkowego moze byc przyczyna odrzucenia naprawy plyty glownej.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

to ja zalozylem ten temat moj laptop poszedl do serwisu tak jak pisalem i po kilku dniach zostal wymieniony na nowy tzn wymienili pewnie plyte glowna atez mialem tylko niebieska lampke nie wiem wtedy padla plyta glowna sama ale tez bralem na uspienie tzn hibernuj i szlak trafil ale na szczzescie zrbili laptop sluzy mi do tej pory ale staram sie go oszczedzac bo sie grzeje a tobie pewnie nie wymienia poniewaz bylo zepsute to gniazdo i to spowodowalo ze padla pyta glowna moim zdaniem to glupie tlumaczenie acera znalezli pretekst i trudno odwolaj sie itd moze cos pomoze Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Z tego co się orientuję uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez użytkownika sprzętu automatycznie pozbawiają Cię gwarancji i żaden serwis nie uzna Twojego zgłoszenia jako naprawa serwisowa.
  • Poziom 12  
    Witam

Nie chcę zakładać nowego tematu, temat praktycznie ten sam: Mój acer aspire e1-572g po hibernacji praktycznie nic nie widać na ekranie. Raczej nie jest to usterka techniczna bo po podłączeniu do telewizora wszystko działa jak trzeba tzn. na telewizorze. 2x zauważyłem, że po wyciągnieciu kabla HDMI ekran w laptopie wrócił do normalności na dosłownie 1 sekunde i spowrotem się strasznie ściemnił. Jak poświecę latarką na matrycę to wszystko się tam dzieje jak powinno tylko jest normlanie nie widoczne. W ustawieniach wszystko jest tak jak było jasność itd tym wszystkim się bawiłem i nic. Później zrobiłem recovery ale dalej jest to samo. Wie ktoś o co chodzi i jak to przywrócić?
  • Poziom 12  
    Była najnowsza wersja zainstalowana 2.17 mimo wszystko instalacja przeszła do końca, komputer ponownie się uruchomił i dalej to samo
  • Poziom 17  
    Jak próbujesz zwiększyć jasność lub zmniejszyć są jakieś efekty na ekranie ?
  • Poziom 17  
    Zmień sterowniki od karty graficznej intel na nowsze lub starsze do tego napisz jeszcze jaki masz system.
  • Poziom 12  
    Windows 10, 64 bit. OK bede probowal a moze starsza wersja biosa?
  • Poziom 17  
    Możesz próbować z biosem lecz wiem że w tych modelach z biosem było coś nie tak pod windows 10
  • Poziom 12  
    sterowniki od grafiki tez niby najnowsze a jak chce jakies inne zainstalować to na końcu wyskakuje błąd "poprawność sterownika nie została sprawdzona dla tego komputera. Uzyskaj odpowiedni sterownik od producenta. " sterowniki ze strony intela
  • Poziom 17  
    Aby zainstalować starszy sterownik od grafiki musisz najpierw usunąć stary z panelu sterowania.

Edit:
    Zainstaluj jeszcze to global-download.acer.com/GDFiles/Application/Quick%20Access/Quick%20Access_Acer_2.00.3008_W10x64_A.zip?acerid=635900755202427932&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%20E1-572G&OS=ALL&LC=pl&BC=ACER&SC=EMEA_20
  • Poziom 12  
    niestety nadal nic

Dodano po 46 [minuty]:

Po przeinstalowaniu Windowsa na 7 dalej to samo