Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes 190 2.3 B.G jak zrobic sterowanie tzw silnika krokowego

elektronicon1 26 Oct 2011 13:22 4174 15
    elektronicon1
    Level 9  
    witam!. chciał bym zrobić sterowanie tego silnika krokowego bezpośrednio z czujnika temperatury, bo ciężko pali i jak jest zimny to gaśnie i trza go rozgrzać wtedy ma normalne obroty ( teraz obroty są ustawione na przepustnicy :cry: )

silnik krokowy jest teraz odłączony bo jak się go podłączy to ma maksymalne obroty, a z tego co wiem to on jest sterowany przez czujnik >>> komputer>>> krokowiec :|

I jeszcze takie pytanie czemu pompa paliwa przestała nagle działać :?: ( bezpiecznik ten na tym przekaźniku jest dobry )

z góry dziękuje :D
    Dziarski Hank
    Level 32  
    elektronicon1 wrote:
    silnika krokowego

Tam nie ma nic takiego. Jest za to nastawnik biegu jałowego. Wdł mnie twój pomysł jest bez sensu. Zamiast kombinować doprowadź całość do ładu. Poza tym, przy jałowych obrotach przepustnica ma być na max zamknięta. Stąd też takie głupoty po podpięciu nastawnika jałowego.

Co do pompy - albo się zatarła albo uszkodzony przekaźnik pompy paliwa - za osłoną za akumulatorem. Czarny z napisem KRP
    elektronicon1
    Level 9  
    Dobra, dobra ale jak zamknę przepustnice podłącze ten nastawnik biegu jałowego, to on się otwiera na maxa :cry: nie da się ustawić dawki gazu, i pali jak smok zrobiłem ze 30km na 10 L , a to trochę za dużo. możliwe że ten krokowiec jest uszkodzony ? czy że komputer nim złe steruje ?. który czujnik temperatury odpowiada za to ?

miałem podobny problem z mondeo ale tam to wentylator nie chodził i kombinowałem przy czujniku aż poszedł prąd w stronę komputera i się kilka ścieżek przepaliło :D
    elektronicon1
    Level 9  
    ja nie mam żadnego przekaźnika z napisem KRP. tam jest tylko taki w aluminiowej obudowie z bezpiecznikiem ale on jest sprawny.

a co to za przekaźnik? tam gdzie są bezpieczniki to przed tym jest czarna skrzynka i w niej jeden przekaźnik, od czego on jest ? jest spalony :| .
    elektronicon1
    Level 9  
    nie wiem porostu jakis dolot powietrza dodatkowego a nie ma tam chyba takich ze od gazu albo benzyny :cry:

to jest ten nastawnik biegu jałowego :D
    elektronicon1
    Level 9  
    nie nie ja jestem nie pełnoletni. no tak nie za bardzo. zresztą nie będę w niego pchał sary bo nie za bardzo mam :cry: . muszę sam się z tym uporać.

co to za przekaźnik pod czarną skrzynką przed bezpiecznikami ?

nikt nie miał takiego problemu ? :cry:

a i jeszcze czemu sadzi wodę ? uszczelka pod głowicą? :cry:
    Hans30
    Level 28  
    elektronicon1 trochę mnie przerażają twoje pomysły. I martwi mnie twój poziom wiedzy. Jak masz nieprawidłowo ustawiony gaz to też masz właśnie wysokie obroty , spalanie i całą resztę . Nie wiem jak u ciebie ale w poznaniu można wyregulować gaz od 10 złotych. Po prawidłowej regulacji dopiero można szukać pozostałych przyczyn. Póki co z twoich postów możemy poczytać jak skutecznie zepsuć samochód. Przepraszam za szczerość ale pewnie moje zdanie podzielą pozostali uczestnicy tej dyskusji. Pozdrawiam.
    elektronicon1
    Level 9  
    Ileż wam można powtarzać, że mi się zawór biegu jałowego otwiera od razu na maxa i nie ważne czy sam zapłon, czy jak odpalony, czy tam dam mu po garach, to i tak mam otwarty na maxa! (13.42 v) przy każdej możliwości!, na wtyczce od zaworu biegu jałowego.
    Hans30
    Level 28  
    Jak odłączysz całkowicie instalację LPG ( odepniesz sterownik ) Wtedy również tak masz?
    elektronicon1
    Level 9  
    Jak odłączę to chyba na rozruszniku będę jeździł :| . Benzyna mi nie działa!
    Hans30
    Level 28  
    Nie chodzi o to czy benzyna działa czy nie. Napisałeś że nastawnik się otwiera na max jak tylko zobaczy plus po stacyjce . Więc jak jest po odpięciu sterownika od LPG?
    elektronicon1
    Level 9  
    No tak otwiera się ja ma zapłon. Ale jak odłączyć instalacje? tam nie mam nigdzie żadnego sterownika :cry: , no chyba że chodzi o centralkę?
    Hans30
    Level 28  
    Tak chodzi mi o centralkę od Gazu . Jak ją odepniesz to co się dzieje?
    elektronicon1
    Level 9  
    Za 10 minut sprawdzę i napiszę.

Dodano po 4 [minuty]:

Powiem tak jak odepnę centralkę to i tak jest otwarty na maxa. Podłącze tak samo i takie samo napięcie na kostce.