Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot partner 1.8 D, kontrolka oleju

peeter5 26 Oct 2011 14:24 1943 2
    peeter5
    Level 2  
    Witam ! świeci się kontrolka oleju oraz kontrolka temp. cieczy chłodzącej dodam że na wyłączonym zapłonie, samochód nie odpala ponieważ nie mogę wpisać kodu .Proszę o odpowiedź z góry dziękuję!
    szyba20
    Level 19  
    Witam
    Kontrolka od oleju powinna ci zgasnąć po max 3 sec od odpalania zimny olej itd jeśli nie gaśnie to albo masz go za mało albo jest za słabe ciśnienie.
    Sprawdź stan oleju i ciśnienie, jednak dziwi mnie ze świeci ci się kontrolka temp przypadkiem nie masz przyjaciela w samochodzie jakieś myszki albo czegoś i nie zjadła ci kabli ?
    peeter5
    Level 2  
    witam!
    instalacje sprawdziłem nigdzie nie jest przetarta i niema zwarcia...był już kiedyś taki identyczny przypadek opisany i przyczyną był moduł sterowania wentylatorami od chłodnicy umieszczony pod nadkolem, wiec demontaż nadkola zrobiłem i okazało się że nie ma pod nim żadnego modułu, poprowadzona jest tylko wiązka kabli która wchodzi do wnętrza samochodu.

Dodano po 12 [minuty]:

Witam!
    opisze dokładniej to co się stało : samochód odpalał,jeździł wszystko ok. wczoraj dokładnie przyjechałem pod dom zgasiłem samochód i po ok 5 min. ponownie chciałem nim jechać, wsiadając do samochodu na desce rozdzielczej świeci się kontrolka od oleju i temp. cieczy chłodzącej, przypominam że kluczyk miałem w kieszeni i nie znajdował się w stacyjce. Po włożeniu kluczyka do stacyjki i próbie odpalenia wszytko jest tak jak było tylko nie mogę wpisać kodu do immobilizera...
    Proszę o jakiekolwiek wskazówki .
    Pozdrawiam!