Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny i wzmacniacz do pokoju do 2000zł

Cezu1 26 Paź 2011 17:31 1603 11
  • #1 26 Paź 2011 17:31
    Cezu1
    Poziom 11  

Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy wyborze kolumn i wzmacniacza do mojego pokoju (ok. 18m2)

Posiadam wzmacniacz Unitra ws-303 oraz kolumny tonsil zg40 c115 lecz szukam czegoś mocniejszego.

Zależy mi na dobrym "łupnięciu" do muzyki typu "Drum and Bass" ale i czystego, "elastycznego" brzmienia przy muzyce Guns 'n Roses czy Metallica.. Oczekuję także dosyć nowego sprzętu abym mógł podłączyć do tego TV oraz komputer no i najważniejsze (brak idzie przeboleć lecz byłbym wniebowzięty posiadając) PILOT, to jest największy ból mojego aktualnego wzmacniacza.

Tym samym rodzi się pytanie, kupić dobry wzmacniacz oraz 2 kolumny łącząc z moimi starymi, poczciwymi Tonsilami czy odstawić je w kąt?

Aktualnie w oko wpadły mi kolumny Altus 200 lecz jest problem, czy wyrobię się w tej cenie aby kupić do tego wzmacniacz (w co szczerze wątpię).

0 11
  • #2 26 Paź 2011 17:43
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Cezu1 napisał:
    lecz szukam czegoś mocniejszego.
    Mocniejszego czy lepszego ?
    Cezu1 napisał:
    Aktualnie w oko wpadły mi kolumny Altus 200
    Zapomnij. Po pierwsze, grają one źle. Po drugie, są za duże do Twojego pokoju.
    Może Tonsil Maestro II 180 + Yamaha a-720 ? Niestety wzmacniacz bez pilota.
    Nowe wzmacniacze stereo, są niestety, gorsze od tych nieco starszych. Czemu ? Producenci, zauważyli wzrost zainteresowania zestawami KD i w tym kierunku rozwijają swoje sprzęty, po macoszemu traktując stereo.

0
  • #3 26 Paź 2011 17:52
    Cezu1
    Poziom 11  

Maestro całkiem ok, ale co do wzmacniacza nie jestem pewien, ciężko go będzie dostać a no i co do wieku też mam pewne zastrzeżenia, raczej wolał bym coś młodszego, taki jest mój punkt widzenia. Nie piszę tu o zestawie sprzed 5 lat.

No i jeszcze jedno. Czym kierowałeś się wybierając Maestro II 180 ? Ponieważ osobiście wolał bym coś na wzór moich aktualnych kolumn (szersze niż wyższe). Lecz jeżeli takie jak te co pokazują przebijają konkurencję w moim typie, więcej zastrzeżeń nie będę miał.

0
  • #4 26 Paź 2011 18:01
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Cezu1 napisał:
    Lecz jeżeli takie jak te co pokazują przebijają konkurencję w moim typie, więcej zastrzeżeń nie będę miał.
    Maestro są na prawdę dobrymi zestawami. Są bardzo uniwersalne.
    Cezu1 napisał:
    Czym kierowałeś się wybierając Maestro II 180 ?
    Właśnie ich uniwersalnością. Nadają się w zasadzie, do każdej muzyki.
    Co do wzmacniacza. Podałem wzmacniacz dość stary, ale wyjątkowo dobry.
    Na czym Ci zależy, przy wyborze wzmacniacza ?

0
  • #5 26 Paź 2011 18:13
    Cezu1
    Poziom 11  

Jeszcze jedno małe pytanie co do Maestro, czy przy muzyce z ogromną ilością "tłustego" basu (nie mówię tu o typowym techno) nie będą trzeszczeć lub coś w tym stylu?

Co do wyboru wzmacniacza.. Kilka podstawowych udogodnień dla człowieka

Wyjście oraz proste przełączenie na słuchawki, możliwość podłączenia TV oraz komputera (opcjonalne), dość małe gabaryty ponieważ stara Unitra ws303 ledwo mieści mi się przy monitorze na biurku. No i ten straszny pilot, który w zasadzie lecz niechętnie mogę sobie odpuścić..
    No i żeby nie grzeszył wyglądem. Oczywiście rozumiem, yamaha nie wygląda cud miód lecz jest bardzo dobra no ale lekko mnie odstrasza sam wygląd..

A co do kolumn, czy jest sens podłączać do nowego zestawu stare Tonsile czy nie?

0
  • #6 26 Paź 2011 18:22
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Cezu1 napisał:
    Wyjście oraz proste przełączenie na słuchawki, możliwość podłączenia TV oraz komputera (opcjonalne),
    Yamaha to zapewnia.
    Cezu1 napisał:
    dość małe gabaryty
    Tu niestety pojawia się problem. Małe kosteczki są zazwyczaj nic nie warte.
    Cezu1 napisał:
    lekko mnie odstrasza sam wygląd..
    Są różne gusta, mi się podoba.
    http://www.hifi.pl/gielda/wzmint/86931.php Co powiesz na ten wzmacniacz ?
    Cezu1 napisał:
    A co do kolumn, czy jest sens podłączać do nowego zestawu stare Tonsile czy nie?
    Jeżeli będziesz miał, nowy wzmacniacz i nowe kolumny, to po co kolejna para kolumn ?
    Może to co masz, sprzedaj. Zg40c, to dobre kolumny, na pewno znajdzie się chętny na nie.

0
  • #7 26 Paź 2011 18:37
    Cezu1
    Poziom 11  

Ten wzmacniacz mnie bardziej satysfakcjonuje lecz jest kolejny problem - słuchawki. Brak jakiegokolwiek wejścia na jack 3,5/6,3mm. Automatycznie wyklucza to ten wzmacniacz..

Nie spodziewałem się, że ze wzmacniaczem będą największe problemy, wręcz odwrotnie.

0
  • #8 26 Paź 2011 18:37
    miku210
    Poziom 26  

Yamaha A-S500 jest na pilota. Wraz z Maestro troszkę przekraczają budżet. Chyba że znajdziemy taniej.

0
  • #9 26 Paź 2011 18:43
    Cezu1
    Poziom 11  

Miku210 to Ci się udało :) Może jednak poszukamy czegoś w bardziej realnych cenach.

0
  • #10 26 Paź 2011 18:45
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Może w takim razie Denon PMA 860 ?

Cezu1 napisał:
    Automatycznie wyklucza to ten wzmacniacz..
    Wybacz moje niedopatrzenie. Nie zmienia to faktu, że wzmacniacz jest na prawdę bardzo dobry.

0
  • #11 26 Paź 2011 18:57
    Cezu1
    Poziom 11  

Miałem na uwadze już tego Denon'a. Jeżeli nie znajdę niczego ciekawszego zakupię owy wzmacniacz. Do ewentualnych czytelników tematu, którzy zamierzają podać jakiś przykład
    Bardzo proszę o mniejsze wzmacniacze niż owy Denon ponieważ i tak mam wątpliwości czy się zmieści.

0
  • #12 27 Paź 2011 19:10
    Cezu1
    Poziom 11  

Pozwolę sobie podbić temat.

0