Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaż tempomatu w citroen xsara 2002r

chojinka 26 Oct 2011 17:58 6976 8
    chojinka
    Level 29  
    Wiatm. Wiem że są spece co robia tempomaty w różnych autach, dlatego zastanawiam się jak to zrobić w citroen xsara 2002r 2.0 HDI. Wszystkie przydatne częsci (nie wiem jakie) mogę wymontować z citroena C5 z 2002r. Proszę o info jak to zrobić.
  • Helpful post
    bartek_j
    Level 35  
    Jak to HDI to tylko manetka przy kierownicy + kodowanie.
    Ale w niektórych przypadkach pomimo poprawnego kodowania tempomat nie rusza i trzeba soft zmieniać. I to też nie zawsze pomaga.
    chojinka
    Level 29  
    Citroen Xsara 2.0 HDI 110KM, 2002r. C5 na części to 2.0 HDI 110km 2001/2r. więc zrobie tak jak piszesz. Czytałem trochę starych twoich postów i już w zasadzie byłem gotowy do instalacji ale ciekawi mnie tylko jedno pytanie:
    ile koszuje wgranie SOFT'u lub kodowanie? Chciałbym aby mi autko pokazywało również spalanie - wyświetlacz mam już zamontowany, więc wgrywać soft w ASO czy szukać magika?
    bartek_j
    Level 35  
    Zapytaj w ASO ile by za to wzieli i poszukaj w okolicy kogoś kto ma Peugeot Planeta / Proxię.
    Możesz też poszukac kogoś z okolicy na peugeot-klub.pl
    Tam dużo ludzi ma interfejs i ogłasza się że robi różne usługi ;)
    chojinka
    Level 29  
    dzięki za info. dam znać jak wyszło.
    chojinka
    Level 29  
    Tak. tak jak bartek j napisał wyżej zrobiłem i jestem szczęsliwym posiadaczem tempomatu. podobno w benzyniakach założenie tempomatu jest trudniejsze i droższe.
    bartek_j
    Level 35  
    Ok, cieszę się że działa. W benzynowych silnikach gdzie przepustnica jest sterowana serwomotorem dokładanie tempomatu wygląda tak samo jak w dieslach.
    Inaczej jeżeli przepustnica jest na linkę, wtedy masz rację dołożenie tempomatu jest trudniejsze...
    afakrak
    Level 9  
    Witam
    wiem ze odgrzebuje stary temat ale.. Wlasnie kupilem xsare picasso 1.6 16v benzyna z 2008 roku. I chcialbym zalozyc tempomat. Co tam potrzeba kupic/zrobic? Nie znam sie na tym kompletnie. Czy znacie moze Panstwo kogos z Krakowa/okolic kto z tym tematem sobie poradzi? I jaki moze byc orientacyjny koszt takiego "przedsiewziecia" ?
    Dziekuje i pozdrawiam