Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

immergas zeus mini - świeci czerwona kontrolka

26 Paź 2011 17:59 10288 42
  • Poziom 27  
    Witam. Jak w temacie, ale ta czerwona kontrolka zapala się tylko wtedy, gdy jednocześnie grzeje ogrzewanie i CWU. Możecie mi pomóc zgadnąć, co się dzieje i dlaczego? No i ewentualnie czy naprawa może mnie zrujnować:(
  • Poziom 27  
    Oj, bo zapomniałem (a raczej nie wiedziałem), że konieczne do zdiagnozowania będzie wskazanie żółtej kontrolki. Otóż gdy zapala się czerwona, to żółta mruga powoli. Wg. instrukcji jest to "Brak wody lub obiegu wody w kotle". Niby ciśnienie na manometrze jest odpowiednie, więc o co może chodzić?
  • Poziom 27  
    Hello, czyżbym miał jakiś nieznany szerzej model pieca? A tak na Was liczyłem...
  • Poziom 30  
    Sprawdż filtr pod kotłem
  • Poziom 27  
    OK, ale czy to może być to? Bo jak grzeję tylko CO albo tylko CWU to nic się nie dzieje...
  • Poziom 27  
    Mam pytanie, czy dostając się do filtra nie uszkodzę jakiejś uszczelki, oringu czy czegoś podobnego? Bo może w takim razie najpierw powinienem się zaopatrzyć w taki detal.
  • Poziom 27  
    Tylko że coś mi się zdaje, że po obu stronach filtra powinny być zawory. A jest tylko po jednej.
  • Poziom 30  
    Niestety powinny być po obu stronach filtra , częsty błąd instalatora
  • Poziom 27  
    Kurcze, muszę jutro jeszcze raz dokładnie obejrzeć, bo może jest kawałeczek od filtra. Ale czy zanieczyszczony filtr może dawać objawy, jakie opisałem?
  • Poziom 27  
    A powiedzcie mi, czy to, że cały czas mruga powoli żółta kontrolka jest normą? Tzn. wtedy, gdy piec nie grzeje. W momencie załączenia ta kontrolka pali się ciągłym światłem. Mam tak od początku, a właśnie przeczytałem, że to oznacza uszkodzenie sondy CO lub CWU.
  • Poziom 27  
    Hello. Że zapytam brutalnie-wiedza się Wam skończyła?Domyślam się, że moje pytania są lamerskie, ale poważnie się zakałapućkałem...
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Musisz zdiagnozować trochę lepiej. Diody zapalają się podczas pracy Co czy Cwu.

Przyczyn może naprawdę być wiele objawy wskazują na wzrost temperatury ponad dopuszczalną.
    Serwis wymiana sondy co .
    A sonda czerwona mruga czy jest zapalona? przy tej awarii?
  • Poziom 27  
    Kiedy piec nie grzeje, tylko jest w gotowości, to cały czas powoli mruga żółta. Kiedy grzeje TYLKO CWU lub TYLKO CO, to żółta pali się ciągłym światłem. Kiedy podczas grzania CO załączy się grzanie CWU, to po chwili czerwona się zapala, żółta mruga powoli i piec nie grzeje.
  • Poziom 27  
    prezes5000, nie wiem, do czego zmierzasz. Czy prostą drogą kierujesz mnie do serwisanta?

OK, może jeszcze coś - w momencie załączania pieca słychać wyraźnie przepływ wody. Podpowiedzcie mi, czy kapturek na odpowietrzniku jest z tyłu? Coś w rodzaju czarnej śrubki? Bo nie widzę, żeby na górze tegoż był jakikolwiek kapturek, który powinien być otwarty.
    Niestety ale trzeba zacząć od wymiany sondy na CO.
    Dobrze by było aby wyczyścić kociołek i od razu wymienić tą nieszczęśliwa sondę , niestety immergas nie miał szczęścia do nich i praktycznie wszystkie się wymieniało.

Jeżeli możesz to zobacz jaki ma kolor część plastikowa tej sondy.
    Instrukcja str 5, podzespół nr 5.

W tym kotle brak wody identyfikowany jest za pomocą właśnie tej sondy... bo ciśnienie piszesz że jest.
  • Poziom 27  
    dziubek102, dzisiaj zajrzę i wtedy napiszę. Muszę jeszcze pokombinować z odpowietrznikiem, bo kiedy piec startuje na CO to przez chwilkę słychać wyraźny odgłos przelewającej się wody. Może to normalny objaw, ale skoro szukam pomocy to lepiej jak i o tym powiem.
    Wyłącz kocioł,
    1. odpowietrz wszystkie grzejniki dolewając wody w przypadku spadku ciśnienia.
    2.zdejmij obudowę kotła i sprawdź odpowietrznik pompy.
    3. odpowietrz pompę odkręcając jej śrubę czołową. może troszkę chlapnąć zabezpiecz elektronikę i siebie ręcznikiem.

Na 99% jednak sonda do wymiany.
  • Poziom 27  
    Wygląda na to, że po ograniczeniu temp. do ok. 60stopni objawy zanikły. Czy to możliwe, że działo się tak na skutek zbyt wysokiej temp. wody CO? Bo może niepotrzebnie się jaram i kłopoty mogą wrócić.
  • Poziom 27  
    Mogę odświeżyć? Gdzie znajdę śrubę odpowietrzającą pompę?
  • Poziom 36  
    dziubek102 napisał:
    odpowietrz pompę odkręcając jej śrubę czołową. może troszkę chlapnąć zabezpiecz elektronikę i siebie ręcznikiem.
    immergas zeus mini - świeci czerwona kontrolka
  • Poziom 27  
    Dzięki. A ja myślałem, że to śruba do kontroli, czy pompa działa...I jeszcze jedno pytanie - po co jest regulacja biegów w pompie? Są jakieś wskazania kiedy jaki bieg ma mieć załączony? Tzn. może jakaś zależność od powierzchni chatynki czy bo ja wiem od czego...
  • Poziom 36  
    Im wyższy bieg, tym większa wydajność pompy. Wielkość chatynki nie ma z tym za dużo wspólnego, raczej stopień rozbudowania instalacji, jej rodzaj, wysokość podnoszenia wody.
  • Poziom 27  
    OK, a możesz mi powiedzieć, czy bieg pompy ma jakieś przełożenie na zużycie gazu? Do tej pory miałem pompę ust. na III bieg, ale zastanawiam się, czy jej nie przełączyć na niższy (II?). Kocioł w sumie nie podnosi wody za wysoko, mieszkanie jednopoziomowe 60m2. Acha, i jeszcze jedno pytanie, bo mnie wczoraj sąsiad zaczepił, który ma podobne mieszkanie i taki sam piec - czy faktycznie tego typu kocioł jest za wielki do tej powierzchni?
  • Poziom 36  
    Na pewno ma wpływ na zużycie prądu. Na zużycie gazu, nie. Przełącz na jedynkę. Spokojnie nagrzeje mieszkanie dwukrotnie większe. A czy jest za duży, nie wiem. :)
  • Poziom 27  
    Hm, a co rozumiesz przez wpływ na zużycie prądu? Że na IIIce więcej go pochłania? Bo w tzw.międzyczasie przełączyłem na IIkę, i zauważyłem, że mimo nieosiągnięcia w pomieszczeniu zadanej temperatury kocioł się na pewnien czas wyłączał. Tzn. gasła kontrolka płomienia, ale było słychać jakby odgłos działającej pompy. A wracając do tego sąsiada, to facet twierdzi, że na IIce mu grzejniki grzały jakby połowicznie. W sensie pół gorący, pół letni. Możliwe to? Ja po przełączeniu na IIkę nic takiego u siebie nie zauważyłem.
  • Poziom 36  
    Jak się czegoś nie widzi tylko się słucha, to wszystko jest możliwe. Różnica między pracą na I a II to jakieś 30 % większe zużycie prądu. Jak nie będziesz próbował, to się nigdy nie dowiesz. Każda instalacja jest inna, więc ciężko jest się określić na odległość.
  • Poziom 27  
    Nie wypada mi się z Tobą nie zgodzić. Czyli na dobrą sprawę doświadczalnie muszę ustalić, na którym biegu będzie grzać bez żadnych zakłóceń, prawda? Bo jeszcze nie wiem, czy to, że piec kilkakrotnie się wyłączał przed osiągnięciem zadanej temperatury to znak dobry czy zły? Z jednej strony skoro nie pali gazu, to teoretycznie zużywa go mniej, tak? Chyba, że może zmniejszyć mu temperaturę pokrętłem na kotle? W tej chwili mam ustawione na +/- 7,5, ale nie wiem, czy nie za wysoka jest. Bo w poprzednim sezonie próbowałem robić pomiary zu życia gazu zależnie od ustawień (poza ust. biegu na pompie), ale za wiele mi to nie dało. Generalnie wychodzi mi na to, że jak pompa chodzi przy wyłączeniu płomienia, to do pewnego stopnia przedłuża to obieg gorącej wody w układzie, ale czy mam rację to nie wiem.
  • Poziom 36  
    Zamontuj termostat pokojowy to będzie prościej tym piecem sterować. A założenia Twoje są błędne.