Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio seat a podłaczenie wzmacniacza

pawel_870 26 Oct 2011 18:11 3155 8
    pawel_870
    Level 11  
    Witam, jestem posiadaczem samochodu Seat Toledo II z radiem GRUNDIG AURA

Chciałem do niego wpiąć wzmacniacz JBL CS 60.2 + tube co i uczyniłem :) Tylko po podłączeniu całego zestawu radio nie podaje mi sygnału na wzmacniacz. Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna?

Sygnał z radia na wzmacniacz podawany jest z kostki mini iso->4xrca, do którego jest wpięty kabel 2x rca, a jego druga strona jest wpięta do wzmacniacza....

Czy ktoś wie jaka jest przyczyna braku sygnału z radia?
    pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    gosztekseba
    Level 31  
    A może lepiej podłączyć pod wejście wysokonapięciowe we wzmacniaczu(o ile takowe posiada)?
    pawel_870
    Level 11  
    gosztekseba wrote:
    A może lepiej podłączyć pod wejście wysokonapięciowe we wzmacniaczu(o ile takowe posiada)?

Niestety nie znalazłem informacji czy jest takie wejście....
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    Aura CD ma nieaktywne wyjście na wzmacniacz. Tylko aura na kasete ma te wyjścia aktywne.
    gosztekseba
    Level 31  
    Jeśli nie ma to co za problem zrobić dzielnik napięcia? I już masz takie wejście.
    pawel_870
    Level 11  
    SZYMON BYDGOSZCZ wrote:
    Aura CD ma nieaktywne wyjście na wzmacniacz. Tylko aura na kasete ma te wyjścia aktywne.

ja wlaśnie mam AURE na kasety.... a mimo tego sygnału brak....
    pawel_870
    Level 11  
    a nie trzeba tego wyjścia na wzmacniacz aktywować gdzieś na radiu? Tzn jakimiś klawiszami na panelu...
    pawel_870
    Level 11  
    Chciałem odświeżyć temat.... Ostatnio oddałem radio do elektronika bo nadal nie działało razem ze wzmacniaczem. Dzisiaj odwiedziłem punkt napraw i dowiedziałem się że w moim radiu nie ma układu scalonego odpowiedzialnego (+ kilku elementów smd) za wyjście na wzmacniacz oraz że prawdopodobnie procesor również nie będzie zaprogramowany na wyjście na wzmaka.... Czy ktoś kiedyś spotkał się z takim przypadkiem radia w którym nie było tego układu scalonego?? Czy posiada ktoś informacje czy każda aura nie miała tego scalaka czy tylko ja tak tarfiłem?
    2OMEGA2
    Level 14  
    Aura nie miała wyjścia na wzmaka i zapewne tego scalaka, w niektórych serwisach przerabiają radio pod wzmaka.