Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani, starszy samochód - proszę o rady

05 Lis 2011 20:16 32700 300
    jonas
    Poziom 19  
    szymon7x7x7 napisał:
    Teraz ja sie wypowiem może wiele osób sie ze mną nie zgodzi ale trzeba być debilem żeby kupić fiata mając 8 tysięcy do dyspozycji...lepiej stare bmw albo audi przynajmniej samochód.Przepraszam posiadaczy fiatów za to co powiedziałem ale takie jest moje zdanie.Pozdrawiam

Przyjacielu, rozmawiamy o tanim paździerzu na dojazdy do pracy, który będzie mało palił i niewiele się kaszanił, a jak już się coś stanie, ma być możliwie tanie w naprawie. Pełnoletnie BMW albo Audi (bo nic młodszego nie znajdziesz za 8000) nijak nie spełnia żadnego z tych wymogów. Odrobinę zastanowienia.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    wojtass18
    Poziom 9  
    szymon7x7x7 jeździj sobie zajechanym BMW, mam od 2 lat swoje Punto2 rocznik 2000r, Ojciec teraz zmieniając auto też kupił sobie Punto po lifcie. Szwagier też od jakiegoś czasu jeździ P2 i nikt nie narzeka, wręcz sobie chwali. Tak to możesz ubliżać swoim bliskim. Wiedza którą posiadasz kończy się na fiacie 126p, radzę zaczerpnąć wiedzy. Silniki fiata montują inne marki, mają wspólne projektory, fiat sprzedaje innym swoje projekty. Dyskutować i reagować na ewentualne Twoje zaczepki nie będę bo od razu widać z kim się ma do czynienia, z takich ludzi jak Ty mam wielką polewkę jak się napinają.

Dodano po 7 [minuty]:

degename masz ciekawe pomysły na dorobienie sobie :) może po myciu dodatkowo jakieś woskowanie :)
    tzok
    Moderator Samochody
    degename napisał:
    Jeszcze tylko planuję na wiosnę wyposażyć się w jakiś tańszy sprzęt do mycia samochodów i umawiać się na wieczory/weekendy na mycie. Zawsze parę groszy mogło by wpaść zwłaszcza że nie ma u nas miejsca gdzie można tanio i ładnie umyć samochód w środku i na zewnątrz, zwłaszcza w sobotę przed weselem itp. Mam już w tym trochę wprawy jakby co i nie tylko na swoim aucie.
    Wiesz, że to nielegalne i grozi za to grzywna? Niech no tylko jakiś życzliwy sąsiad doniesie (i nie chodzi mi o urząd podatkowy tylko o ochronę środowiska) na Ciebie i już masz po zyskach... nawet na własnym podwórku nie wolno Ci umyć własnego samochodu.
    szymon7x7x7
    Poziom 18  
    wojtass18 a ty jeździj sobie tym swoim fiacikiem,twój wybór,ty prawdopodobnie należysz do ludzi dla których dobry samochód to jak najmłodszy samochód nie ważne czy ładny czy nie...I nie mów o mnie że moja wiedza się kończy na fiacie 126p jak nic o mnie nie wiesz.Ja po prostu wyraziłem swoje zdanie.Dla mnie nie ważne jest ile samochód ma lat ważne jest to jak samochód wygląda i nie rozumiem ludzi którzy kupują samochody typu punto...Mój ojciec ma bmw e36 1.6 z 1993 roku i jest bardzo zadowolony samochód ma od 6 lat i jedyne co wymieniał to termostat i amortyzatory więc uważam że jest to dobry samochód i do tego ma wygląd a nie to co punto 2 hahhaha.A mój braciak ma bmw e30 1.6 z silnikiem m40(z e36) i kocha ten samochód,będzie go malował niedługo całego bo dla niego ten samochód jest pięknym klasykiem tak jak dla mnie, co z tego że ta jego bmka jest z 88 roku jak jest piękna i takie punto z 2000 do pięt nie dorasta...Wybaczcie posiadacze fiatów takie jest moje zdanie i nikt go nie zmieni.
    jonas
    Poziom 19  
    Masz się czym chwalić, 1.6 przecież ledwo jeżdżą. Mam E46 2.0, przejechałem się E36 1.6, wiem co mówię.

Nie trzeba się zaraz unosić, odrobina zrozumienia, że nie każdy potrzebuje starego samochodu lub mieć takiego nie może, np. ze względu na wysokie OC.
    eurotips
    Poziom 36  
    jonas napisał:
    ..nie każdy potrzebuje starego samochodu lub mieć takiego nie może, np. ze względu na wysokie OC.

No i tu taka sytuacja zachodzi, chłop nie może ani kupić na kredyt (obowiązkowe OC+AC) ani bryki z silnikiem 2.0L. Żadne Audi ani BMW nie posiada w ofercie silnika mniejszego niż 1.6L ( w tych rocznikach)
    Trafić na dobre auto jest bardzo trudno bo nawet te od pierwszego właściciela magą mieć nicnierobione od nowościk -tylko klocki i byle jaki mineralny, nie oszukujmy się bo tak jeżdżą Polacy...
    jonas
    Poziom 19  
    Coś w tym jest, auto od kobiety (ale takie naprawdę od kobiety) może być zapuszczonym struclem, w którym, dopóki odpalało i jeździło, nikt pod maskę nie zaglądał. Dlatego najpierw stan, potem marka i rocznik (ze względu na OC), przebieg widoczny na zegarach to kwestia kosmetyczna.
    szymon7x7x7
    Poziom 18  
    jonas napisał:
    Masz się czym chwalić, 1.6 przecież ledwo jeżdżą. Mam E46 2.0, przejechałem się E36 1.6, wiem co mówię.

Nie trzeba się zaraz unosić, odrobina zrozumienia, że nie każdy potrzebuje starego samochodu lub mieć takiego nie może, np. ze względu na wysokie OC.

Ziomuś mnie po prostu denerwują posiadacze takich banieczek na kołach którzy krytykują prawdziwe samochody.Nie wiem jaką e36 1.6 sie przejechałeś ale uwierz mi że ta mojego ojca jest żwawa,wystarczająco jak dla niego.A mój brat w e30 ma taki sam silnik i lata dosłownie więc nie wiem czym ty jechałeś w każdym bądź razie m40 jest dobrym silnikiem i moc ma wystarczającą a ty być może jechałeś jakąś inną 1.6 dojechaną która już miała przejechane "sporo".
    Bródka
    Poziom 39  
    szymon7x7x7 napisał:
    mnie po prostu denerwują posiadacze takich banieczek na kołach którzy krytykują prawdziwe samochody

A może cie denerwują bo ich stać na nowsze auto, a ciebie nie stać, a może po prostu jesteś zagorzałym fanem bmw, choć według mnie to chwalisz to co masz pod niebiosa tylko że nie jest do idealne auto dla młodego kierowcy zwłaszcza w tej cenie

Dla mnie BMW z 88r. to właśnie stara puszka która nie jest nic warta i nie pisz mi że to zabytek bo na prawdziwy zabytek raczej cie nie stać
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    wojtass18
    Poziom 9  
    wiesz nieźle się uśmiałem czytając Twoje nędzne wypociny. 1,6 jest słaby i powie Ci to każdy znawca BMW. Swoim fiacikiem będę jeździł i cieszył się jazdą bo uwielbiam nim jeździć, świetnie się spisuje, noi utrzymanie śmiesznie małe. :) Może i nie znam Ciebie ale wypociny które skleciłeś wiele mówią o Tobie. Mnie śmieszą tacy ludzie jak Ty.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    wojtass18
    Poziom 9  
    Przeglądając ogłoszenia za kwotę jaką masz przeznaczyć to ciężko coś ciekawego wypatrzeć, chyba od godziny przeglądam i nic.
    jonas
    Poziom 19  
    szymon7x7x7 napisał:
    Nie wiem jaką e36 1.6 sie przejechałeś ale uwierz mi że ta mojego ojca jest żwawa,wystarczająco jak dla niego.A mój brat w e30 ma taki sam silnik i lata dosłownie

Nie wiem czy jechałeś czymkolwiek oprócz tych dychawicznych 1.6, bo o lataniu to można mówić w wersjach 2.5, 2.8 i wyżej, do 4.4 V8 włącznie. Przejedź się którąś z nich, będziesz miał jakieś porównanie. Moje skromne 2.0 nie lata, tylko po prostu sprawnie się odpycha, ale miałem okazję sprawdzić 2.5 osobiście, a 4.4 jechałem jako pasażer - one rzeczywiście latały.
    malina242
    Poziom 16  
    kup sobie citroena z silnikiem diesla i bedziesz smigal.oczywiscie nie zaden hdi tylko zwyklego klekota 1.9d
    tkordus
    Poziom 20  
    Ostatnio bardzo ciężko kupić auta do 5000 PLN. Chyba nikt nie chce się pozbywać takich ze względu na kryzys... A jak są to schodzą na pniu.
    Mój brat jest fanem autek do 2000 PLN i zawsze udaje mu się kupić coś ciekawego przez alledrogo czym jeździ rok - dwa, po czym sprzedaje za tyle co kupił i kupuje nastepne :) Miał już Mitsubishi Colta, Mazdę 323F, Mercedesa Beczkę dwie sztuki. Jak się dobrze poszuka to myślę że każdy znajdzie coś dla siebie.
    Iceman31
    Poziom 20  
    W cenie 7 - 8 tysięcy warto poszukać Hondę Civic VI generacji.
    Za taką kwotę można już wyhaczyć autko w dobrym stanie. Oczywiście nie za młode bo roczniki gdzieś 96, 97, 98 ale śmiało mogę powiedzieć że nie będzie to truchło.
    Sam szukałem takiego wozu i mam. Silniczek 1.4iS, 90KM spalanie pomiędzy 6 - 7.5 litra w cyklu mieszanym w zależności od stylu jazdy. Ci co piszą że takie Hondy spalają im około 10l to albo jeźdzą jak wariaci (po w mieście jest niedopuszczalne) albo mają wersję auta zwaną "truchło'.
    Angry_Us3r
    Poziom 16  
    Beczka klekot byłaby dobrą opcją, ale spalanie i OC może boleć.

szymon7x7x7 - szkoda mi Ciebie. Ktoś używa rzeczowych argumentów wobec Twoich, Ty napinasz się jak 5latek, któremu lizaka zabrali.
    FIATy nazywasz banieczkami i inne takie obelgi. A przeszło Ci przez głowę choć na chwilę, że to inna klasa auta? Za inne pieniądze? Stosunek cena/jakość/rocznik one mają zwycięski.
    szymon7x7x7
    Poziom 18  
    Angry_Us3r napisał:
    Beczka klekot byłaby dobrą opcją, ale spalanie i OC może boleć.

szymon7x7x7 - szkoda mi Ciebie. Ktoś używa rzeczowych argumentów wobec Twoich, Ty napinasz się jak 5latek, któremu lizaka zabrali.
    FIATy nazywasz banieczkami i inne takie obelgi. A przeszło Ci przez głowę choć na chwilę, że to inna klasa auta? Za inne pieniądze? Stosunek cena/jakość/rocznik one mają zwycięski.

Jezu...moje komentarze tyczyły się konkretnie do jednego użytkownika i tyle dajcie sobie już spokój i nie mówcie takich rzeczy że 1.6 ledwo jeździ...bo tak nie jest a e30 mojego brata na trasie lata przynajmniej wystarczająco,z przyśpieszeniem problemów nie ma żadnych więc ja sobie tego nie wymyślam tylko mówię z doświadczenia i sie nie upierajcie przy tym że 1.6 ledwo jeździ jak nie wiecie.Jeden użytkownik napisał że miał 20 tysięcy i kupił punto to chciałem sie wypowiedzieć tylko na ten temat a wy odrazu zaczynacie sie ośmieszać i piszecie że 1.6 ledwo jeździ a tak na prawde sami nie wiecie jak jest.Już nie piszcie tych bzdur bo już sie nie opłaca zaśmiecać tematu jak chcecie ze mną popisać to na pw.Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    jonas
    Poziom 19  
    szymon7x7x7 napisał:
    Jezu...moje komentarze tyczyły się konkretnie do jednego użytkownika i tyle dajcie sobie już spokój i nie mówcie takich rzeczy że 1.6 ledwo jeździ...bo tak nie jest a e30 mojego brata na trasie lata przynajmniej wystarczająco,z przyśpieszeniem problemów nie ma żadnych więc ja sobie tego nie wymyślam tylko mówię z doświadczenia i sie nie upierajcie przy tym że 1.6 ledwo jeździ jak nie wiecie.Jeden użytkownik napisał że miał 20 tysięcy i kupił punto to chciałem sie wypowiedzieć tylko na ten temat a wy odrazu zaczynacie sie ośmieszać i piszecie że 1.6 ledwo jeździ a tak na prawde sami nie wiecie jak jest.Już nie piszcie tych bzdur bo już sie nie opłaca zaśmiecać tematu jak chcecie ze mną popisać to na pw.Pozdrawiam

Nie rozumiesz tego co czytasz? Napisałem ci już dwa razy, że wiem jak jeździ 1.6 i jeździ słabo, zwłaszcza w zestawieniu z mocniejszymi BMW. Lepiej niż Seicento czy Punto 1.2, ale już Punto HGT objedzie takie 1.6 jak chce, więc opanuj emocje.
    szymon7x7x7
    Poziom 18  
    jonas napisał:
    szymon7x7x7 napisał:
    Nie wiem jaką e36 1.6 sie przejechałeś ale uwierz mi że ta mojego ojca jest żwawa,wystarczająco jak dla niego.A mój brat w e30 ma taki sam silnik i lata dosłownie

Nie wiem czy jechałeś czymkolwiek oprócz tych dychawicznych 1.6, bo o lataniu to można mówić w wersjach 2.5, 2.8 i wyżej, do 4.4 V8 włącznie. Przejedź się którąś z nich, będziesz miał jakieś porównanie. Moje skromne 2.0 nie lata, tylko po prostu sprawnie się odpycha, ale miałem okazję sprawdzić 2.5 osobiście, a 4.4 jechałem jako pasażer - one rzeczywiście latały.

No to akurat tak sie składa że przewiozła mnie pewna osoba bmką 7(z 89 z tego co pamiętam) 4,5l więc wiem jak to jest.No ok może z tym 1.6 i lataniem przesadziłem ale uwierz mi że naprawdę mocy mu nie brakuje.
    Angry_Us3r
    Poziom 16  
    Zależy jak trafi. Za 2K to na pewno beczki ładnej nie kupi, od 4K można już myśleć o czymś, co nie jest zadbane wizualnie, ale za to mechanicznie w niezłym stanie.
    No i te dieslowskie silniki to proste, niezniszczalne konstrukcje. Ile to kilometrów robi po dziś dzień w "kaczkach" :D

CC albo SC z silnikiem 1.2 75 zostawiłby tę Bertę w przedbiegach. Tak apropo dyskusji powyżej.
    szymon7x7x7
    Poziom 18  
    jonas napisał:
    szymon7x7x7 napisał:

Nie rozumiesz tego co czytasz? Napisałem ci już dwa razy, że wiem jak jeździ 1.6 i jeździ słabo, zwłaszcza w zestawieniu z mocniejszymi BMW. Lepiej niż Seicento czy Punto 1.2, ale już Punto HGT objedzie takie 1.6 jak chce, więc opanuj emocje.

A ja ci już kilka razy napisałem że naprawdę ten u mojego brata bardzo dobrze spełnia zadanie i przy tym zakończmy naszą dyskusje bo no i tak do porozumienia nie dojdziemy.Ja chciałem tylko raz się wypowiedzieć i wyrazić swoje zdanie,odrazu przeprosiłem za to co powiedziałem ale nie mam wyjścia i muszę zaśmiecać post.Już dajmy sobie koledzy spokój.No i tak BMW jest najlepsze(zaraz ktoś mnie skrytykuje ;) ale robie to specjalnie )I jak checie jeszcze ze mną pogadać i wyrazić swoje zdanie na temat tego co piszę to piszcie na pw.

Dodano po 1 [minuty]:

Angry_Us3r napisał:
    Zależy jak trafi. Za 2K to na pewno beczki ładnej nie kupi, od 4K można już myśleć o czymś, co nie jest zadbane wizualnie, ale za to mechanicznie w niezłym stanie.
    No i te dieslowskie silniki to proste, niezniszczalne konstrukcje. Ile to kilometrów robi po dziś dzień w "kaczkach" :D

CC albo SC z silnikiem 1.2 75 zostawiłby tę Bertę w przedbiegach. Tak apropo dyskusji powyżej.

Nie zaprzeczam bo jeżeli chodzi o sam start to nie ma rewelacji.
    Angry_Us3r
    Poziom 16  
    A Ty w ogóle jeździsz jakimś samochodem, że możesz się wypowiadać?
    Przepraszam, ale bronić auto niczym tygrys, którego się nie eksploatuje na co dzień to trochę naciąganie - każde auto ma swoje bolączki i nawet rodzony brat Ci się tym nie pochwali. ;)
    kristof
    Poziom 14  
    Ja tam jestem fanem starych samochodów :) co prawda ze względu na posiadanie maksymalnych zniżek na OC nie marudzę w temacie pojemności silnika...
    Przez ostatnie 3 lata jeździłem Vectrą A, kupioną za 3kPLN (przepłacone, chodziły wtedy po 2-2,5), 2.0 8V + LPG, przejechałem 80tysięcy km i nigdy nie zdarzyło się żeby o własnych siłach nie dojechała do domu albo warsztatu...awarie poważne były 4 - raz zajechane łożysko w alternatorze spowodowało usmażenie paska i powrót do domu bez ładowania...potem ten nowy pasek był za luźny i się przekręcił, porwał i wpadł pod koło pasowe co spowodowało przeskoczenie rozrządu o kilka ząbków - również powrót do domu o własnych siłach - taka zaleta bezkolizyjnego silnika ;) tych dwóch awarii można było uniknąć...
    Kolejne dwie były poważniejsze - urwanie belki tylnej najpierw z lewej strony, potem za kilka miesięcy z prawej...za każdym razem auto skosem dojeżdżało do warsztatu...niestety nie ma już do czego spawać a czterośladem jeździł nie będę więc rozpoczyna się eutanazja Vectry - niemniej jednak swoje wyjeździła, na siebie zarobiła i jestem zadowolony z tego samochodu... silnik 10/10 blachy 0/10 :)

Teraz sobie powiedziałem że nie będę się martwił o blachy i mam Audi80 B4 1.9TDi kupione za 5kPLN i nie narzekam - jest idealny :) rdzy zero, pali jak smok do 5.5 w mieście, w trasie poniżej 5, tłukę średnio 1.5tysiąca km miesięcznie i jestem zachwycony :) usterek na razie brak, standardy - stuka zawieszenie od jeżdżenia po dziurach

Więc da się za niecałe 5kPLN kupić porządny trwały samochód, taki który pojeździ 2 lata.

Moje typy - Audi80 B3 1.6d do dostania za poniżej 3kPLN, jak więcej środków to b4 TDi
    Peugeot 405 diesel - ocynk i niezniszczalne silniki diesla (ale na portalu aukcyjnym widzę teraz 405 1.8LPG od pierwszego własciciela za 4200)
    ewentualnie Mercedes W124 ale to już duże silniki i palą więcej

pozdrawiam
    szymon7x7x7
    Poziom 18  
    Angry_Us3r napisał:
    A Ty w ogóle jeździsz jakimś samochodem, że możesz się wypowiadać?
    Przepraszam, ale bronić auto niczym tygrys, którego się nie eksploatuje na co dzień to trochę naciąganie - każde auto ma swoje bolączki i nawet rodzony brat Ci się tym nie pochwali. ;)

Wybacz ale nie mówiłem o e30 brata tylko o e36 ojca która jest bezawaryjna.A e30 rodzonego brata to już inna bajka ;) z tym już jest trochę gorzej bo wymieniał cały silnik z m10 na m40 a to dlatego że ten m10 już miał pewnie z 500 tysięcy i do tego w gazie więc wiadomo jak jeździł ale trafił mu się m40 w idealnym stanie za 600 zł z przekładką i tak jak wspominałem teraz będzie cała malowana i później brat kupuje felgi i samochód piękny.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    szymon7x7x7
    Poziom 18  
    Iwan_Wojtek napisał:
    Kolego szymon7x7x7 zaglądam czasem do tego tematu. Nie wypowiadam się, bo dopiero niedawno kupiłem swój pierwszy samochód. Ale swoimi wypowiedziami się ośmieszasz. Kupując tani samochód głównym założenie jest takie, że ma jeździć i być tani także w eksploatacji. A Ty ciągle marudzisz tylko że Punta brzydkie, a BMW piękne. Wygląd to rzecz gustu i kiedy kupujemy samochód za kilka tysięcy którym dojeżdżamy na budowę moim zdaniem sie nie liczy. Jestem przekonany że takie Punto będzie lepiej spełniało swoje zadanie jako tani samochód niż Twoje 30 letnie BMW, które dużo pali, dużo kosztuje w naprawach, OC, no ale ładnie (względnie) wygląda. Gdyby temat brzmiał "tani cipkowóz" wtedy mógłbyś zaszaleć ze swoją pseudo wiedzą i argumentami.

No a ty odrazu na wejściu sie ośmieszyłeś...Przeczytaj wszystkie moje posty zobacz jaki jest mój pierwszy związany z bmw i na nim bym zakończył bo od razu przeprosiłem,chciałem tylko wyrazić swoje zdanie na temat wypowiedzi pewnego użytkownika i tyle.I po raz kolejny powtórzę że dla mnie nie liczy sie ile samochód ma lat.I po raz kolejny powtórzę że jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś do mnie żale to proszę pisać do mnie na pw.Nie zaśmiecajmy tematu.Pozdrawiam