Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston AQXL 109 głośna praca - łożyska? warto wymienić?

26 Paź 2011 20:17 7003 2
 • Poziom 1  
  Witam
  Pralka jak w tytule, super silent, a od pewnego czasu przy wirowaniu bardzo głośna, poza tym wszystko działa OK. Eksploatowana 4 lata, bardzo intensywnie. Pewnie to łożysko. A może jednak coś innego? Czy wymiana łożyska jest możliwa (spotkałem opinię, ze wymiana razem z bębnem, więc nieopłacalna)? Jeśli możliwa to jakie to łożysko (symbol), jakie części są jeszcze potrzebne przy wymianie i czy z taką naprawą poradzi sobie laik - tzn. ja :D? Co nieco potrafię zrobić, ale pralki nigdy nie naprawiałem.
  Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Do wymiany jest komplet - 2 łożyska i uszczelniacz (simering).
  Potrzebny może być taż ściągacz do łożysk.
  To naprawa wymagająca, sporej rozbiórki pralki,ale daje możliwość generalnego remontu, z czyszczeniem i kontrolą stanu, wszystkich elementów gumowych, przypiętych do zbiornika.
  Dobrze jest zastosować, dobry gatunkowo, wodoodporny smar, na uszczelniacz i między łożyskami - to właśnie wypłukanie smaru, jest często, pierwotną przyczyną głośnej pracy i uszkodzenia łożysk.
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Otwórz drzwiczki i pokręć ręką energicznie bęben jak usłyszysz hurgotanie to łożyska do wymiany.
  W tej pralce jest klejony zbiornik. Pralkę trzeba zabrać na warsztat rozciąć, wymienić łożyska pozaklejać koszt ok 400zł Nie wszystkie serwisy to robią a sam w domu sobie z tym nie pradzisz. Pralka kosztowała pewnie z 1500zł więc się jeszcze opłaci. Decyzja do Ciebie..