Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer aktywny subwoofer

marrott 26 Paź 2011 21:15 5219 17
  • #1 26 Paź 2011 21:15
    marrott
    Poziom 8  

Witam! Mam pytanie odnośnie subbasu aktywnego BEHRINGER B 1800 PRO 1400W bądź BEHRINGER B1500D PRO B 1500. Mają one podobne parametry. Nie wiem czy subbas tej firmy jest dość dobry czy lepiej szukać czegoś innego. Potrzebuję wzmocnić bas w swoim zestawie. Jest to zestaw góry 500W, doły 400W napędzane powermikserem ads 350W. Nie mam zwrotnic w kolumnach basowych ani crossovera. Na doły idzie takie samo pasmo jak na głośniki basowe w górach a co zatym idzie czasami jest brak dołu. Kiedyś pożyczyłem subbas DB technologies 800W na imprezkę i byłem dość zadowolony, nie wiem czy któryś z powyższych modeli behringer może podobnie chodzić (czy lepiej szukać czegoś innego).
    Pozdrawiam.

1 17
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Paź 2011 22:54
    DjMapet
    Poziom 43  

Czyli dwie 500W góry i dwa 400W doły były zasilane powermikserem o mocy 2x 350W? Jeśli tak, to bardzo cienko to musi grać i wykorzystujesz 1/3 potencjału paczek.

Poza tym opisz dokładniej (parametry, model) posiadany sprzęt i napisz gdzie ma grać.

Pozdrawiam.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 27 Paź 2011 10:00
    marrott
    Poziom 8  

Witam! Góry są firmy Bell (głośniki fostex), doły electro voice (głośniki pro line electro voice), powermikser ads pmr 10. Gramy w 3 osobowym składzie (klawisz, sax i wokale) różne imprezy-wesela bale itp. Ogólnie nie chodzi to źle. Jedynie czasem brakuje właśnie dołu, dlatego myślałem o dodaniu suba.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 28 Paź 2011 01:03
    DjMapet
    Poziom 43  

Takie zacne paczki zasilasz takim cienkim powermikserem? Toż to Herezja! :-)
    Na pewno zmiana zasilania znacząco poprawi brzmienie zestawu, i zwiększy natężenie dołu.
    Dwie odpowiednie końcówki mocy i crossover/procesor na pewno poprawią sytuację.
    Podaj modele paczek i ich impedancję (Ohm), oraz kwotę, jaką chcecie przeznaczyć na rozbudowę systemu. Przydał by się tez dobry mikser.
    Co prawda 500W góry będą miały znaczną przewagę natężenia dźwięku nad dołami, ale przecież nie muszą być wysterowane na max.
    800W w dole, zasilone odpowiedniej mocy wzmacniaczem w zupełności wystarczą do nagłaśniania wymienionych przez Ciebie imprez.

Pozdrawiam.

0
  • #5 28 Paź 2011 22:25
    marrott
    Poziom 8  

Witam! Góry to KOLUMNY TRÓJDROŻNE BELL MODEL CX 500 POWER 500 WATTS IMPEDENCE 8 OHMS NA GLOŚNIKACH ( FOSTEX), doły (są produkcji angielskiej firmy ale nie pamiętam nazwy a niestety w tym momencie nie mam jak sprawdzić) głośniki electro-voice EVM-15L PRO LINE 8 OHMS 400W. Na rozbudowę zestawu myślałem przeznaczyć 3-4 tysiaki. W sumie myślałem również o lepszym powermikserze a konkretnie o Dynacord POWERMATE-1000(2x500W).
    P.S Mniemam że ten subbas aktywny wymieniony w pierwszym poście wydaje się zbędny.Pozdrawiam.

0
  • #6 29 Paź 2011 00:23
    DjMapet
    Poziom 43  

Jeśli te paczki Bell są trójdrożne, to mniemam iż zastosowano w nich głośniki 15"+ 8" + 1". Jeśli tak, to przy zastosowaniu odpowiedniej końcówki mocy (ok 2x600W/8 Ohm), same te paczki Bell, powinny wystarczyć (w zależności od wielkości sali) na wesela do ok 120 osób. Na większe przydały by się subbasy.
    Tak na marginesie - mam końcówkę Bell (2x250W/4Ohm) i kupiłem ją od gościa z Częstochowy :-).
    Trochę komplikuje się sprawa dołów, bo jeśli EVM-15L PRO LINE to ten głośnik którego parametry znalazłem w sieci: http://archives.telex.com/archives/EV/Speakers/EDS/EVM-15L%20Pro-line%20EDS.pdf , to średnio nadaje się do subbasu. To typowy midbas (głośnik niskośredniotonowy), przeznaczony głównie do paczek szerokopasmowych dwu i trójdrożnych, ew. pod git basową. Oczywiście jakiś bas zapewne z nich jest, ale ten wysoki (kickbas), stąd narzekacie na niedostatek niskiego dołu. Trochę sytuację uratowało by dobre zasilanie do tych subbasów a już diametralnie sytuację zmieniła by wymiana głośników na typowo subbasowe na 4" cewce. Musiał byś podać dokładne wymiary wewnętrzne paczek i tunelu (tuneli) br, jeśli oczywiście są to suby br. Można by dobrać odpowiednie głośniki.
    Co do Powermate, to za tą kasę trudno będzie kupić używany powermikser Dynacorda :-( , natomiast można już kupić dwie odpowiednie do mocy kolumn końcówki i crossover. Niestety do miksera (w zależności od ilości wlotów) trzeba by co nieco dołożyć.
    Nie znam tych subbasów Brhringera, ale miałem parę rzeczy tej firmy (mam jeszcze CX-2310) i nie do końca byłem z nich zadowolony.

Pozdrawiam.

0
  • #7 29 Paź 2011 10:15
    hirogen
    Poziom 33  

Test subbasu BEHRINGER B 1800 PRO jest w nowym numerze muzyka i technologia narazie niedostępny online ale można w jakimś empiku przeczytać jak szkoda kasy w każdym razie opinie pozytywne.

0
  • #9 29 Paź 2011 10:56
    hirogen
    Poziom 33  

Nie jestem specem od ADSa ale to chyba ze starej serii PA (jeszcze przed serią LX) jeszcze czyli te końcówki mają na bidę 10-15lat (produkowali je już w 90tych latach) może pograją drugie tyle ale ja bym się bał o to jak wyglądają tam kondensatory w zasilaczu itp

0
  • #10 29 Paź 2011 17:35
    DjMapet
    Poziom 43  

Chcesz kupić całego rack-a? Jeśli wszystko jest w pełni sprawne, to warte zainteresowania. Do tego crossover i miał byś czym zasilić i wysterować Twoje paczki.
    PA-1200 parę lat temu chodziły po 800-1200 zł. Jak teraz - trudno powiedzieć, ale wolał bym 15 letniego ADS-a od nowej zabawki made in China.
    Co do stanu elektrolitów, sporo zależy od ich jakości i intensywności eksploatacji wzmacniacza. Mam sprawne ponad trzydziestoletnie, a zdarzały się spuchnięte, niespełna dziesięcioletnie.

Pozdrawiam.

0
  • #11 30 Paź 2011 12:33
    marrott
    Poziom 8  

Witam! Cały Rack wpadł mi akurat w oko podczas przeglądania ogłoszeń. Jeżeli chodzi o kolumny Bell to chyba masz rację z nimi. Dobrą sprawą byłoby napędzić je czymś lepszym (jeśli chodzi o wygodę pomyślałem właśnie o Dynacord POWERMATE-1000). Natomiast doły - zastanawiałem się czy ich właśnie nie wyrzucić kosztem 1 suba aktywnego, bądź po prostu wzmocnić dół o tenże sub. Nie chciałbym wymieniać głośników, może lepiej sprzedać je i kupić jakieś inne z typowymi głośnikami do suba. Pozdrawiam.

0
  • #12 30 Paź 2011 21:21
    DjMapet
    Poziom 43  

Widzę że PA-1200 nadal są w cenie: http://allegro.onet.pl/koncowka-mocy-ads-pa1200-hand-box-atx-800-okazja-i1899743889.html
    Ten rack, to była by niedroga alternatywa. Moc nagłośnienia wzrosła by ponad dwukrotnie.
    Można też (skłaniał bym się ku temu rozwiązaniu) stopniowo rozbudowywać system. Na początek kupić końcówkę do zasilania dołów, np: http://allegro.onet.pl/wzmacniacz-mocy-crest-audio-cpx2600-mm-music-i1896893882.html Końcówka ma wbudowany filtr dolnoprzepustowy, więc doły nie grały by całym pasmem. Górę zasilisz na razie powermikserem ADS. Jeśli by się okazało że nadal brakuje dołu, to następnym krokiem był by zakup lepszych subbasów, np z oferty firmy NAW: http://www.naw.com.pl/Kolumny_basowe-k62-0-3-default.html robią tanie paczki na profesjonalnych przetwornikach. Zresztą, gdybyś zdecydował się na wymianę głośników w twoich dołach, to głośniki (B&C) też z tej firmy.

Pozdrawiam.

1
  • #13 31 Paź 2011 08:54
    hirogen
    Poziom 33  

Ja powiem tak w życiu bym za takiego pa1200 nie dał więcej jak 700zł wiem że solidny sprzęt ale bardzo wiekowy wolałbym za 1100zł kupić np inuke3000 i mieć 3 lata gwarancji albo zapolować np ep2500 bo w tej cenie chodzą a to też bardzo dobre końcówki tylko nie łatwo kupić. Poza tym za 1200-1300 czasem taniej można wyrwać ads LX1400

0
  • #14 02 Lis 2011 18:34
    marrott
    Poziom 8  

Witam! Wreszcie mam wymiary dołów. Nie wiem czy to wystarczy ponieważ są to wymiary zewnętrzne: wysokość 68,5 cm, szerokość 46 cm, głębokość (grubość) 41,5 cm oraz 2 tunele fi 10 cm (ich głębokość 7 cm). Materiał z którego wykonane są doły to selekcjonowana sklejka o grubości 15mm.Pozdrawiam.Behringer aktywny subwoofer Behringer aktywny subwoofer Behringer aktywny subwoofer

0
  • #15 04 Lis 2011 04:12
    DjMapet
    Poziom 43  

Mimo iż głośnik nie poraża zejściem, paczki wyglądają nieźle.
    Jak pisałem w poprzednim poście, rozbudowę zacznij od zakupu porządnego zasilania do subbasów.

Pozdrawiam.

0
  • #16 04 Lis 2011 19:24
    marrott
    Poziom 8  

Witam!A co sądzicie o końcówkach o których pisał Hirogen? Czy jednak coś w stylu ADS. Pozdrawiam!

0
  • #17 06 Lis 2011 18:56
    DjMapet
    Poziom 43  

Jak ADS, to PLX-2400. LX-1400 raczej do górek. Inuke to nowa seria i trudno znaleźć miarodajne opinie.

Pozdrawiam.

0
  • #18 18 Lis 2011 09:49
    marrott
    Poziom 8  

Witam (po długiej przerwie)!
    Niedawno zrobiłem pewne próby z moimi dołami tzn: pożyczyłem koniec mocy ADS LX1400 i podpiąłem pod moje doły. Muszę powiedzieć, że jest duża różnica ponieważ na doły idzie pasmo z "crossowane". Zrobiłem jeszcze inną próbę - podpiąłem moje góry pod powermate 1000 Dynacorda, doły pod końcówkę Dynacord S1000 (sygnał został z crossowany przez oddzielny crossover również dynacorda). Na sam koniec zamieniłem 1 moją kolumnę na dół Dynacorda F118 po czym robiliśmy różne próby. Moje wrażenia jeśli chodzi o bas są następujące. Kolumny brzmią bardzo podobnie, jedynie przy osobnym crossoverze mamy komfort szybkiej regulacji np. mocy co w przypadku końcówki z w budowanym crossoverem jest trochę utrudnione. Wydaje mi się, że góry mogę śmiało napędzać moim powermikserem ale na doły koniec mocy musi być większy niż ADS LX1400 co sugerował kolega DjMapet. Zastanawiam się nad kupnem końcówki mocy + osobny crossover np. DBX, Behringer lub z crossoverem np: ADS PLX2400, Yamaha P5000s,THE T.AMP TA2400 MK-X. Jeśli ktoś z szanownych kolegów ma jakieś sugestie - bardzo proszę o dodanie głosu na forum. Pozdrawiam.

0