Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pic10f200 i programator RCD

jajen 26 Paź 2011 21:27 1744 4
  • #2 26 Paź 2011 23:10
    Urgon
    Poziom 36  

AVE...

Jest to wariacja na punkcie JDM. Teoretycznie problemów być nie powinno, bo wszystkie PICi ośmiobitowe programuje się tak samo. Spróbuj programem WinPIC800. Ale szanse na sukces są niskie raczej, albowiem wszystkie programatory z rodziny JDM-podobnych są kapryśne, wymagają portu szeregowego pracującego zgodnie ze standardem i jeszcze mogą nie działać pod Vistą czy 7, choć co niektórzy twierdzą, że im działają...

Jeśli Twój programator działa, to powinien działać z każdym ośmiobitowym PICiem. Poczytaj dokumentację programu do ładowania softu odnośnie dodawania nieobsługiwanych PICów. Jeśli programator Ci nie działa, to życzę szczęścia i powodzenia...

0
  • #3 27 Paź 2011 07:39
    94075
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 27 Paź 2011 11:13
    Urgon
    Poziom 36  

AVE...

Nie wiedziałem o tym, tak małych PICów nie programowałem jeszcze. Tak czy siak software które jest standardowo używane z programatorami JDM i podobnymi używa plików opisujących PICi w MPLAB, z tego co pamiętam. Z JDM'ami nie mam do czynienia od dawna, za dużo nerwów mnie kosztowały...

0
  • #5 27 Paź 2011 11:29
    jajen
    Poziom 17  

No więc nada się ten mod programatora z linka czy nie? Nie zrobiłem go jeszcze i nie wiem czy w ogóle jest sens poświęcać czas na jego budowę. A muszę zaprogramowac dwa takie PICi i nie ma sensu robić lub kupować czegoś profesjonalnego.

Odpowiadam sam sobie ku potomnym. PIC10f200 udało się zaprogramować programatorem AllPic oraz programem PicProg4U do pobrania pod podanym wyżej linkiem.

0