Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy taka antena nadaje się do skanera?

26 Paź 2011 21:34 3044 5
  • Poziom 27  
    Witam. Jak w temacie. Mam skaner ubc60xlt2, chciałbym zmienić "koci ogonek" na coś większego bez zbytniego nakładu pracy. Interesuje nie pasmo 2m i 70cm. Czy coś takiego da radę? Zakres częstotliwości pasuje, jest również dookólna.
    Czy taka antena nadaje się do skanera?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Nie nie nadaje się. Zrób sobie dipol z 2 anten teleskopowych albo rurek miedzianych do CO.
  • Poziom 27  
    Mam na dachu dipol na 2m( rurki 12 mm) ale zależy mi też na odsłuchu 70 cm. Tej antenie z obrazka chyba nie zależy czy wzmacnia wizję czy sygnał FM z przemiennika?
  • Poziom 21  
    Jeżeli byś sie pokusił o rozebranie tej anteny to w środku zobaczył byś kawałek drutu i marnej jakości wzmacniacz tv który narobi więcej szkody niż pożytku. Jeżeli interesuję Cię tylko pasmo 2m i 70 cm to może warto zrobić jakąś antenę własnoręcznie np J-pole konstrukcja bardzo prosta i zamiast 2 anten masz jedną. Jeżeli chcesz odbierać szerzej to lepiej zainwestować/zbudować discone trochę bardziej złożona konstrukcja trochę problemów z odpowiednim doborem izolatora oraz obróbką mechaniczną ale za to bardzo szeroko pracuje.

Najważniejsze to dobra antena a nie wzmacniacz, jeżeli "brakuje" Ci odrobiny sygnału to możesz pokusić się o budowę przedwzmacniacza antenowego na odpowiednie pasmo.
  • Poziom 34  
    Jeśli to ma być konstrukcja bazowa to musisz szukać "pałek" Radmora z odzysku. Nie ma większego problemu ze znalezieniem anteny oznaczonej symbolem 32812/1 (146-174 MHz) w cenie około 150 zł z przesyłką. Gorzej może być z 32812/7 (410-470 MHz). Oczywiście obie możesz kupić jako nowe, nieużywane w ich sklepie, ale cena jest dosyć wygórowana.