Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

1.9 dci Laguna 2 2001 - świeci kontrolka świec żarowych

Grzegorz Kołczak 26 Oct 2011 21:38 5474 2
    Grzegorz Kołczak
    Level 9  
    Witam wszystkich. Panowie tak się cieszyłem gdyż po włożeniu paru tysiąców na początku użytkowania normalnie przez rok czasu nic się nie działo. ( zrobione ok 15000km) aż do dziś, kiedy zapaliła się żółta kontrolka niby świec żarowych. Oczywiście powtórka z rozrywki, autko przechodzi w tryb awaryjny po czym po zgaszeniu i odpaleniu jest wszystko ok. Turbinę wymieniałem z rok wcześniej i wówczas sytuacja była identyczna, i teraz bardziej się temu przyjrzałem i usłyszałem pewne brzęczenie. Po zaczerpnięciu trochę wiedzy z neta wydaję mi się że to sterownik turbiny wydobywał z siebie takie dźwięki. Czy da się to jakoś wyczyścić może ktoś się z tym spotkał. Po wymianie turbiny ( zakupiłem drugą po regeneracji) autko ładnie ciekało i cieka, tylko martwi mnie ta kontrolka gdyż znowu zaczynam myśleć aby opchnąć te dziadostwo, choć trochę sie z nim zżyłem. Może ktoś miał taki problem?
    krzydan
    Level 17  
    a byłeś na diagnostyce komputerowej ???
    W ciemno możesz wymienić pół silnika i nie trafić.
    Grzegorz Kołczak
    Level 9  
    Na diagnostykę pojadę po świętach wówczas zobaczymy, choć dziasiaj zrobiłem ze 300 kilosów i nic się nie działo, ale nie chcę lekceważyć sprawy. Dzięki