Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw za około 3000zł do salonu 25m2

26 Paź 2011 21:42 2603 8
  • Poziom 8  
    Witam, w najbliższym czasie planuję kupić sprzęt grający, jednakże jestem w tym temacie totalnym laikiem. Jeden ze znajomych doradził mi zakup sprzętu stereo zamiast kina domowego w sytuacji kiedy prawie przez 99% czasu słucham swoich płyt z reguły wykonawców takich jak Elton John, Katie Melua, Ania Dąbrowska, Sting oraz chilloutu. Nie wiem czy kupić gotowy zestaw jakiejś firmy czy lepiej samej takowy złożyć, nie wiem też z czego on się powinien składać (no może poza głośnikami i odtwarzaczem płyt) i jakie powinien mieć parametry;)
    Dziękuję za pomoc Ilona
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Wybacz mi odrobinę szowinizmu ale sądzę, że skoro jesteś kobietą, a więc zapewne "estetką"... będzie trudno Ci coś doradzić.
    Zwłaszcza w tym budżecie.

1)W kwestii kolumn. Proponowałbym Ci zamówienie u kogoś konstrukcji DIY. Dlaczego? Nowe kolumny dobrej klasy są dość drogie.
    Przykłady:Zestaw za około 3000zł do salonu 25m2 Zestaw za około 3000zł do salonu 25m2 Zestaw za około 3000zł do salonu 25m2

Diy są zazwyczaj nieco gorzej wykończone, ale znacznie tańsze, nadal efektowne
    i dobrze brzmiące. Oczywiście głośniki byłyby w tym przypadku inne niż w oryginałach.

2) W kwestii stereo. Bardzo niewiele płyt jest nagranych w formacie 5.1,
    w 7.1 nawet nie wspominając. M.in. dlatego do słuchania muzyki najlepszy jest zestaw stereo. Poza tym Amplitunery 5.1 są znacznie droższe od swoich odpowiedników stereofonicznych (więcej końcówek mocy).

3) W kwestii budżetu. Trudno kupić za te pieniądze nowy sprzęt o dobrym brzmieniu. Jeśli dodać do tego jeszcze estetykę...
    Pozostaje Ci więc:
    - Coś używanego, np.w stylu: Kolumn Dali 450, wzmacniacza Denon PMA 860 i CD Denon DCD 655. Bez problemu zmieścisz się w dwóch tysiakach.
    Sądzę, że z dźwięku tej klasy sprzętu będziesz zadowolona, z wyglądu raczej nie.
    Oczywiście to tylko moje przypuszczenia.

- Coś nowego, np. w stylu:
    http://allegro.pl/denon-pma710-dcd710-710-wzmacniacz-odtwarzacz-cd-i1878114558.html
    http://www.ceneo.pl/1300253s Będzie to jednak kompromis.
    Zestaw tego typu jest trochę za mały (przynajmniej moim zdaniem) do 25m2.
    Nie powali Cię ani mocą, ani basem, ani przestrzenią. Zagra ładnie, czysto i niezbyt głośno. Myślę, że warto, żebyś sprawdziła czy Ci odpowiada.

Pozostaje też rozważenie DIY. Zerknij np.tutaj:http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudspeaker_Projects.htm
    Na "elektrodzie jest sporo osób, które mogą zrobić dla Ciebie tego typu konstrukcje. Nie zmieścisz się w zaplanowanym budżecie,
    ale będziesz miała coś co Ci naprawdę odpowiada. W odpowiednim kształcie, kolorze, gatunku drewna, stylu i jakości dźwięku...
    Do tej wielkości pomieszczenia szukałbym konstrukcji trójdrożnych pojedynczym głośniku 25cm (10") - czyli: tweeter, midwoofer, woofer lub dwóch 20cm (8") - czyli: tweeter, midwoofer, dwa woofer-y. Jeśli coś Ci "wpadnie w oko", wrzuć fotkę na forum i do dzieła. Oczywiście, jeśli odpowiada ci to rozwiązanie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź!

Co do moich wymagań estetycznych pierwsza kolumna od lewej spełnia moje "surowe" wymagania estetyczne jednakże wiadomo, że chciałabym zobaczyć ich więcej, teraz dochodzi kwestia ceny, a także tego kto warty polecenia może coś takiego dla mnie wykonać ?

Trochę nie rozumiem skąd ta przepaść cenowa pomiędzy zestawem Denon PMA 860 + CD Denon DCD 655=ok.1000zł a Denon PMA 710+CDCDenon 710 koszt> niż 2000?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za informacje
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    A co z różnicą dźwięku pomiędzy tymi zestawami- jak dla mnie wygląd jest mniej istotny- tym bardziej, że obydwa zestawy można kupić w kolorze czarnym.
  • Poziom 15  
    Dobre wzmacniacze robiła firma Luxman (szczerze polecam). Co do DIY to ładnie by wyszło połączenie kolumn wysoko efektywnych (<95dB) z wzmacniaczem lampowym. Pozdrawiam!
  • Poziom 8  
    Jeżeli możecie polecić osobę(najlepiej z okolic Wrocławia), która wykonuje kolumny DYI i odpowiednio potrafi je skonfigurować do wybranego przeze mnie zestawu - to z pewnością ułatwi mi sfinalizowanie zakupów :).

Co do wzmacniacza i odtwarzacza chyba kupię marki Denon jak tylko się dowiem czy lepiej kupić Denon Pma 710 + kolumny DYI do 1500 zł czy też model PMA 860 z kolumnami DYI za 2-2,5 tś.

Ogrom wiedzy w tym temacie delikatnie zaczął mnie przerażać- już wiem dlaczego znajomy odesłał mnie na te forum ;)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Take it easy! Jak wspomniałem, nie zmieścisz się w planowanym budżecie, ale można trochę "pokombinować".

1) Wiadomo już, że potrzebujesz czegoś "klasycznego". Jedną z konstrukcji w tym stylu jest Tonsil Aron.
    http://www.tonsilaudio.com/index.php?action=aron
    Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ WARTY SWOJEJ CENY(około 7000zł komplet). Jest to konstrukcja oparta na kolumnach Tonsil Siesta,
    ale w wersji ekskluzywnej.

Ja jednak proponowałbym Ci bardziej zwrócenie uwagi np. na Tonsil Maestro.
    http://www.tonsilaudio.com/index.php?action=maestro_slakDlaczego w ogóle piszę o tych Tonsilach?
    Po pierwsze: - są bardzo Tanie, po drugie głośniki zarówno w Fiestach, jak i w Maestro są bardzo udane, może
    z wyjątkiem tweterów, ale te też nie są złe, a po trzecie mają pasujący do klasycznego stylu kolumn wygląd
    (biało czarne jak buty Al'a Capone).

Elementy obudowy
    (po co robić z elektronika-pośrednika?) możesz zamówić w takich firmach jak Juan, Walmar, itp.
    Czyli najpierw:

- Sprawdź, czy brzmienie Maestro Ci pasuje. Jeśli nie, napisz, co Ci bardziej odpowiada.
    - Ściągnij z netu schemat zwrotnicy i wymiary kolumn.
    - Podjedź do stolarni i zapytaj jakie mają frezy. Górną i dolną część kolumn wykonasz z twardego drewna
    (dąb,akcja itp.), narożniki również. Boki , tył i przód z płyty MDF 30mm okleinowanej fornirem naturalnym
    z tego samego drewna. Frez i kolor dobierzesz w/g gustu. Zabierz ze sobą zdjęcie kolumn. Nic jeszcze nie zamawiaj.
    - Skontaktuj się z elektronikiem, który wykona dla Ciebie "zwrotnice" w oparciu o oryginalny schemat.
    - Sprawdź cenę wszystkich głośników na stronie Tonsil-a.
    - Zrób kosztorys, uwzględniając również złote kolce i terminale (wybierz coś z netu).

- Sprawdź też jak "na żywo" grają wspomniane przeze mnie Denon-y. Moim zdaniem PMA 860 i DCD 655 są ok.

Jeśli kosztorys Ci odpowiada, działaj. Jeśli nie, kombinuj dalej. Moim zdaniem, powinnaś zmieścić się łącznie (kolumny, wzmacniacz, CD) w przedziale 3500-4000zł.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc! Wybór wstępnie już padł - wzmacniacz i odtwarzacz będzie Denona model 710 , a kolumny zamierzam odsłuchać w poniedziałek. Postaram się wyłowić różnicę w jakości odtwarzanego dźwięku na Tonsilach Maestro i Fiesta- zobaczymy czy taki laik jak ja jest w stanie ją uchem wyłapać;).