Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ograniczona możliwość wysyłania (uploadu)

26 Paź 2011 22:52 671 4
 • Poziom 14  
  Witam.
  Opiszę swoją sytuację:
  Internet radiowy odbieram routerem asmax br 604, który podłączyłem kablem do tplinka wr543g, który dalej rozsyła sygnał bezprzewodowo do kompa stacjonarnego (vista) oraz laptopa (xp).
  Problem:
  nie mogę wysyłać z laptopa plików (ftp, poczta, strony testujące szybkość działania internetu - upload) ani przez kabel podłączony do tplinka, ani bezprzewodowo. Kiedy podłączę lapka bezpośrednio do asmaxa - upload działa. Z kompa stacjonarnego bezprzewodowo również mogę wysyłać. Wygląda na to, że coś ogranicza wysyłanie, bo np. "lekkiego" maila dam radę wysłać, również klient ftp wysyła plik o "0" rozmiarze.
  Czy ktoś może mi pomóc?
  Pzdr
 • Poziom 14  
  Tak, choć nie wszystkie, np. nie mogę odczytać treści newsów na grupach dyskusyjnych, które przeglądam przez google.news. Nie mogę się też zalogować do banku millennium.
 • Poziom 43  
  Wyłącz serwer DHCP na routerze TP-Link i przełóż kabel z WAN do LAN.
 • Poziom 14  
  Wyłączyłem dhcp server i ustawiłem ip kompa na stałe oraz przełożyłem kabel z wan do lan. Niestety nie miałem połączenia z netem. Zostawiłem stałe ip i przełożyłem kabel z powrotem do wan. Żeby wysłać tego posta musiałem podłączyć się kablem do asmaxa. Czemu ze stacjonarnego mogę wysyłać a z lapka nie..?

  EDIT:
  Wreszcie doszedłem co i jak... Przełożyłem w tplinku kabel z wan do lan, wyłączyłem dhcp i w sekcji lan ustawiłem mu adres na ten z grupy asmaxa i wszystko smiga Smile