Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ograniczona możliwość wysyłania (uploadu)

26 Paź 2011 22:52 626 4
  • Poziom 14  
    Witam.
    Opiszę swoją sytuację:
    Internet radiowy odbieram routerem asmax br 604, który podłączyłem kablem do tplinka wr543g, który dalej rozsyła sygnał bezprzewodowo do kompa stacjonarnego (vista) oraz laptopa (xp).
    Problem:
    nie mogę wysyłać z laptopa plików (ftp, poczta, strony testujące szybkość działania internetu - upload) ani przez kabel podłączony do tplinka, ani bezprzewodowo. Kiedy podłączę lapka bezpośrednio do asmaxa - upload działa. Z kompa stacjonarnego bezprzewodowo również mogę wysyłać. Wygląda na to, że coś ogranicza wysyłanie, bo np. "lekkiego" maila dam radę wysłać, również klient ftp wysyła plik o "0" rozmiarze.
    Czy ktoś może mi pomóc?
    Pzdr
  • Moderator - Sieci, Internet
    Strony internetowe poprawnie otwierają się w takie konfiguracji przez dwa urządzenia?
  • Poziom 14  
    Tak, choć nie wszystkie, np. nie mogę odczytać treści newsów na grupach dyskusyjnych, które przeglądam przez google.news. Nie mogę się też zalogować do banku millennium.
  • Poziom 43  
    Wyłącz serwer DHCP na routerze TP-Link i przełóż kabel z WAN do LAN.
  • Poziom 14  
    Wyłączyłem dhcp server i ustawiłem ip kompa na stałe oraz przełożyłem kabel z wan do lan. Niestety nie miałem połączenia z netem. Zostawiłem stałe ip i przełożyłem kabel z powrotem do wan. Żeby wysłać tego posta musiałem podłączyć się kablem do asmaxa. Czemu ze stacjonarnego mogę wysyłać a z lapka nie..?

EDIT:
    Wreszcie doszedłem co i jak... Przełożyłem w tplinku kabel z wan do lan, wyłączyłem dhcp i w sekcji lan ustawiłem mu adres na ten z grupy asmaxa i wszystko smiga Smile