Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opóźnienie w zapalaniu świateł mijania Civic '92

27 Paź 2011 00:32 1677 6
  • Poziom 2  
    Witajcie, mam następujący problem z moim Civicem '92, silnik D13B2. Otóż po wlączeniu manetką przy kierownicy świateł mijania, muszę poczekać chwilę zanim światła się zapalą. Postojowe wlączają się natychmiast, natomiast mijania z opóźnieniem - którego długość zależy od temperatury otoczenia:) w lato problemu nie było.. ale teraz przy porannych temperaturach bliskich 0st, muszę czekać z 5 minut zanim się zapalą! Żarówki okay, bezpieczniki także. Co to może być? Może przekaźniki? Ale czy to auto w ogóle je ma, a jeśli tak to gdzie one się znajdują.. bo cos nie widzę. Być może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i może coś doradzić. Będę wdzięczny. Muszę coś z tym zrobić, bo skończy się na tym że gdy przyjdą mrozy to sobie nie pojeżdzę. pozdrawiam!
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przełącznik pod kierownicą/ kostka stacyjki. Dwie sprawy do sprawdzenia.
  • Relpol przekaźniki
    Tam nie ma przekaźników. Podejrzewam, że uszkodził się wyłącznik zespolony. W aucie nie czuć zapachu przegrzanej elektryki? Ruszanie manetką pomaga?
    Dołożenie przekaźników, to nic trudnego.
    Cześć Błażej!
    W takim stanie, przekaźnika nie załączy. Musi poprawić, może przy bezpiecznikach ma już ponadpalane...
    A witam.
    Jasne, że nie załączy. Tam styki już są porządnie wypalone. A zacząć trzeba OBOWIĄZKOWO od przeglądu podzespołów tego obwodu.
    Ja robiłem całkowicie nową wiązkę do lamp - grubsze przewody, nowe kostki lamp, nowe oprawy bezpieczników. Z oryginalnej wykorzystałem tylko sterowanie do przekaźników.
  • Poziom 2  
    Wielkie dzięki za odpowiedzi! Ale powiedzcie czemu temperatura ma tu coś do rzeczy? Po dłuższej jeździe, gdy auto jest nagrzane, też problem znika. Ruszanie manetką nie pomaga.. może faktycznie czuć lekko przegrzaną elektrykę, ale nie jestem pewien..
    O rozszerzalności cieplnej słyszał?