Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja spalonej Diody-ALARM FREEWAY 330+.

intels 27 Paź 2011 02:24 1621 5
  • #1 27 Paź 2011 02:24
    intels
    Poziom 19  

Witam
    Mam problem ponieważ kolega dostał w/w alarm i po montażu okazało się że nie działa centralny po rozkręceniu widać spaloną diodę D2 tyle że za bardzo nie wiem co tam teraz można podstawić.Szukałem schematu tego urządzenia ale nie mogę znaleźć. Prosiłbym o pomoc. Dodaję zdjęcie przepraszam za jakość ale w warsztacie nie mieliśmy nic lepszego niż telefon.

0 5
  • Katalog Megger
  • #2 27 Paź 2011 07:43
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Schematu nigdzie nie znajdziesz.
    Zacznij od wlutowania dowolnej diody prostowniczej lub impulsowej i sprawdź czy centralka ożyje.
    Pozostaje tylko metoda prób i błędów.

0
  • Katalog Megger
  • #3 27 Paź 2011 13:58
    intels
    Poziom 19  

Przepraszam ale pomyliłem się chodzi o diodę ZD2 i będzie to chyba dioda zenera wychodzi ona od pinu otwierania zamka.A od pinu zamykania wychodzą te same elementy i tam dioda jest sprawna no ale na ile V jest ta zenerka bo na obudowie pisze tylko 2(wydaje mi się, że jest na 12V ale nie chce upalić urządzenia). Dodaje prowizoryczny schemat na lepszym zdjęciu jak to jest tam podpięte od strony druku.

0
  • #4 27 Paź 2011 23:18
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Dostępne są testery diod Zenera lub pomiar na sprawnej diodzie.
    Można też zmontować prowizoryczny układ pomiarowy stabilizatora napięcia i używając sprawnej diody, zmierzyć jakie jest napięcie Zenera.

0
  • #5 28 Paź 2011 08:08
    emeryt2
    Poziom 42  

To zener dioda , na jej obudowie są dane. Wylutuj ta druga i poczytaj co napisane.

0
  • #6 28 Paź 2011 11:43
    intels
    Poziom 19  

Diodę wymieniłem (Dałem 12V-ową) w centralnym działało tylko zamykanie to zamieniłem diody ZD1 i ZD2 lecz nic to nie dało dalej tylko zamyka czyli z diodą zgadłem ale niestety nie tylko ją upaliło. Kolega się rozmyślił i podpieliśmy wszystko prócz centralnego. Ważne że reszta układu żyję, dzięki za pomoc i pozdrawiam.

0