Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik Zamka Centralnego - Skoda Fabia

27 Oct 2011 12:19 6142 5
  • Level 2  
    Witam wszystkich! Planuję zainstalować w aucie (Skoda Fabia 2003r.) zamek centralny sterowany pilotem. Central już właściwie jest ale brak pilota i centralki sterującej. Tu pojawia się moje pytanie: Jaki sterownik polecacie? Wyszukałem kilka uniwersalnych zestawów na allegro, jednak nie wiem któremu zaufać gdyż różnica w cenie jest niewielka. Może macie własne doświadczenia związane z takim montażem, jeśli tak to prosił bym o podzielenie się cennymi informacjami. Druga rzecz to czy proponowane zestawy, w których są klucze "scyzoryki" to czy można przenieść z normalnego kluczyka chip od immobilisera i grot klucza do tego scyzoryka, czy trzeba wyrobić nowy? Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam!

P.S - jestem świeży dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli coś pomieszałem ;)
  • Level 29  
    A ile zamierzasz przeznaczyć pieniążków ? Taka górna granica.
  • Level 2  
    Z tego co widziałem to już za 90-100zł można kupić jakiś uniwersalny sterownik. No i właśnie się zastanawiam czy za taką cenę będzie to dość żywotne? Wydaje mi się, że do 200zł (Choć elektryk do którego dzwoniłem kiedyś to właśnie taką cenę mi podał czyli sterownik+robocizna). Może czasem lepiej dać 50zł więcej i mieć coś solidnego. Pewnie pomyślisz, że jeśli mogę wydać 200zł to po co tu zaczynałem pisać skoro mogę to zlecić elektrykowi.. no w zasadzie mogę ale chciał bym sam spróbować, no chyba, że jest to bardzo skomplikowane wtedy będę zmuszony zlecić to fachowcowi.
  • Helpful post
    Level 11  
    Kup sobie zwykły sterownik np. bx 10 nie ma z nimi problemu.
  • Helpful post
    Level 42  
    Elektryk wygórowanej ceny nie podał. Jak sam potrafisz to zrobić , to kupuj ten BX10 , za 80 zł i do dzieła!
  • Level 2  
    Dzięki Panowie za poradę, a jeśli jeszcze można prosić o jedną rzecz... to czy gdzieś na forum znajdę jak się tego typu zamek montuje w Skodzie? Mimo instrukcji od sprzedawcy chciał bym się zaopatrzyć w bardziej rzetelną wiedzę. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!