Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Play Online - brak zasięgu - jaką antenę kupić ?

27 Paź 2011 12:20 3617 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Otóż mieszkam na wsi i chciałbym sobie założyć internet. Po krótkim namyśle i przejrzeniu ofert operatorów oferujących internet mobilny zdecydowałem się na PLAY. Na mapie zasięgu moja miejscowość i wieś są oznaczone jako pokryte zasięgiem 3G więc powinno być dobrze.

Niestety, po podłączeniu modemu, nie wykrywa zasięgu, nawet nie loguje się do sieci.

Moja odległość do nadajnika to 5km ( sprawdzałem na stronie z mapą nadajników) jednak po drodze jest las i moja wieś jest położona z 5-10m niżej niż miejscowość gdzie stoi nadajnik.

Myślę nad zakupem anteny kierunkowej ( bo dookólna nic nie da, prawda?) i zamontowaniem jej na dachu.

Myślałem nad taką anteną -

http://allegro.pl/antena-16dbi-hsdpa-3g-huawei-e173-e372-play-15m-i1881000793.html

Myślicie, że taka antena zda egzamin? Jest jedną z mocniejszych na allegro no i 15 m kabla. Czy myślicie, że 15 m kabla to długość OK ? W sensie, że przez te 15 metrów sygnał nie zostanie wytłumiony przez kabel?

Dodam tylko, że nadajnik zamontowany jest na dość niskim kościele.. max 10-15 m.

Nawet jeśli to wszystko nie zda egzaminu, czy mogę zerwać umowę z PLAY'em ? Miał już ktoś podobną sytuację?

Sorry, jeśli temat założyłem nie w tym dziale.
  • Poziom 31  
    Umowę będzie ciężko zerwać. Możesz składać reklamacje że na mapce zasięg jest , a ty go nie masz. Jeśli to możliwe wystaw na próbę modem na kablu za okno. Może ściany budynku mocno tłumią sygnał.
  • Poziom 2  
    Ok, zobaczę co będzie za oknem.

Właśnie nie wiem jak będzie wyglądała reklamacja, skoro Play na swojej stronie mapy zasięgu umieścił taką informację:

"Mapa zasięgu ma wyłącznie charakter orientacyjny i nie może być podstawą do zawierania umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych. W przypadku usług internetu mobilnego rekomendujemy skorzystanie z dostępnych w większości ofert promocji typu „sprawdź i kup”, które pozwalają na przetestowanie zasięgu w danej lokalizacji."

Nie wydaje wam się, że każdy mój argument pt: nie mam zasięgu, a u was na mapie jest, będzie odpierany tym kontrargumentem?
  • Poziom 16  
    W takim razie o szczegóły zapytaj w salonie,bo powinni ci uwzględnić taką reklamację,a zrywając umowę narażasz na koszty tylko i wyłącznie siebie,więc jest to bez sensu.