Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch PSB 600 RE - jak odkręcić uchwyt?

27 Oct 2011 12:44 7824 4
 • Level 9  
  Witam.

  Mam wiertarkę taką, jak w temacie i zepsuł mi się uchwyt oryginalny. Niestety nie umiem go odkręcić. W środku nie ma żadnej śruby. Chwytałem w niego duży imbus i próbowałem odkręcić w lewo i w prawo - nic to nie dało. Ktoś wie jak się to robi czy jest to w ogóle możliwe?
 • Level 9  
  Schemat tej wiertarki już mam od dawna, ale to niewiele daje. Widać, że jest zakręcany, ale ani w jedną, ani w drugą stronę nie daje się odkręcić. Już mnie ręka bolała od walenia młotkiem po kluczu imbusowym. Poza tym nie chciałbym rozwalić reszty wiertarki przy okazji. To wychodzi na to, że jedynym sposobem jest rozebranie całej wiertarki i wyciągnięcie ośki z zębatką i uchwytem i rozprawienie się z nią w imadle?
 • Level 43  
  Śruba zabezpieczająca ma lewy gwint, futerko prawy. Jak nie chce zejść to bierze "flexa" i natnj z jednej lub dwóch stron.
 • Level 9  
  Niestety oryginalny uchwyt wczoraj wreszcie padł na amen. Zablokował się całkowicie. Rozkręciłem całą wiertarkę, wyciągnąłem element 831 (ze schematu) wraz z uchwytem, obudowę uchwytu rozciąłem z dwóch stron, złapałem ośkę z elem. 831 w imadło i na siłę dużym kluczem do rurek odkręciłem uchwyt. Elementy do sprostowania:

  1) nie ma w tej wiertarce śruby zabezpieczającej uchwyt
  2) uchwyt ma gwint prawy
  3) powyższy schemat nie jest z wiertarki PSB600RE (pomimo podpisu), przynajmniej nie tej, którą ja mam. Jest wiele elementów na tym schemacie, których ja nie mam i nie ma wielu elementów, które ja mam.