Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zdjąć uchwyt wiertarski black-decker

mati25131 27 Oct 2011 13:33 20903 6
    mati25131
    Level 2  
    witam was mam wiertarkę B&D kr650cre-xk 650w

o taka Jak zdjąć uchwyt wiertarski black-decker

i teraz tak chce wymienić uchwyt wiertarski

Jak zdjąć uchwyt wiertarski black-decker

ponieważ ten przycisk co się przyciśnie i ma usztywnić uchwyt jest zepsuty i nie działa ( gdy się przycisk przyciśnie to uchwyt dalej się kreci ) i oto moje pytanie:

czy ten uchwyt trzeba wybić czy wykręcić ( jak by się do tego zabrać bez tego przycisku ? ) w środku uchwytu była śruba wykręciłem ją i teraz nie wiem jak dalej myślę że wszystko opisałem zrozumiale. Proszę o pomoc !
    mbryzus
    Level 14  
    ja odkręcam uchwyty wiertarskie zawsze kluczem pneumatycznym udarowym. to jest normalny gwint prawy czyli odkrecasz w lewo .A Główke masz 1/2 cala/ 13mm wiertło i taką musisz kupić.

a dokładnij musisz wsadzić imbus m8 lub m10 na klucz 1/2 cala zakręcić głowkę zeby scisnęła imbus później zakłądasz na pneumatyka jeden strzał i głowka juz zdjeta.
    jak nie masz dostepu do klucza udarowego to wsadzasz imbus w kształcie L w głowkę zaciskasz później w imadlo i włączasz wiertarke na lewych obrotach ,powinna tez sie sie odkrecic.
    powodzenia.
    irekmszyca
    Level 12  
    Jest jeszcze mały drobiazg-uchwyt w środku jest zabezpieczony lewoskrętnym wkrętem,który najpierw trzeba wykręcić.Dopiero wtedy można skręcić uchwyt.Poza tym nie jestem zachwycony tymi zamomocującymi uchwytami.lepiej tradycyjny i kluczyk.
    mati25131
    Level 2  
    dziękuje wielkie no też wiem właśnie i kupuje na kluczyk ;)
    Los_sandalos
    Level 27  
    Troche czegoś tu nie rozumiem - czy jeśli kręcisz ręką za uchwyt to kręci się sama jego tuleja czy też tazem z wrzecionem? Ja kiedyś za mocno chciałem dokręcić i uszkodziła mi się ta blokada - wystarczyło rozebrać wiertarkę (nic nie pękło) i złożyć ponownie.
    mati25131
    Level 2  
    z wrzecionem
    Los_sandalos
    Level 27  
    No to uchwyt masz dobry - rozkręć i zobacz tą zapadkę.