Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NC110 - winstalacja WinXP.

Wojtek(KeFir) 27 Paź 2011 14:57 5540 4
  • #1 27 Paź 2011 14:57
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Dokładny model to : np-nc110-hz1pl

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-periphe...1PL/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

Zainstalowany jest na nim Win7 Starter - który na dzień dobry zżera 600MB ramu z 1GB zainstalowanej. System dla "mało wymagających komputerów", który zżera 3x tyle co xp... dobre sobie.

Tak czy siak, padła decyzja, że instalujemy XP. OK, pobrałem pakiet sterowników ze stronki samsunga, mają wersja pod XP. Nie mieli sterownika AHCI, ale ZOTAC miał taki jak trzeba.

Więc "wnLite-owałem" sterownik do instalki, zabootowałem z płyty, i komputer się resetuje w momencie zakończenia ładowania elementów startowych, po pierwszym czarnym ekranie, wtedy, gdy powinno być wybieranie partycji na której się chce instalować. Po restarcie, dzieje się "coś" z 7ką, że ona też się resetuje sama z siebie, i trzeba robić przywracanie systemu.

Pomyślałem, że to wadliwy sterownik robi zamiezanie, więc wyłączyłem AHCI w biosie kompletnie i spróbowałem wstawić czystą XP - bez rezultatu, dalej restart w tym samym momencie.

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to pokaszaniony dysk, gdyż nie ma on standardowej struktury, tylko ma jakąś dziwną partycję 100MB na początku dysku, nazwaną "rozruchowa" potem są 2 partycje normalnego użytku i 3cia 17GB ukryta z Backupem. Jedyne co mi zostaje, to wyzerować dysk i zobaczyć, czy też się wysypie. No ale nie mam płytek z win7, więc wtedy zostaję na lodzie całkiem.

Co robić?"

0 4
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 27 Paź 2011 16:34
    ww.bielsko
    Poziom 17  

u mnie wywalał się win7 po instalacji innych systemów operacyjnych, kiedy zmieniałem partycje, np.: dzieliłem w zarządzaniu dyskami Win7 - system działał, po doinstalwaniu innego sys. operayjnego np.: linux - wtedy win7 padał, pomagało instalowanie w odwrotnej kolejności, ogólnie zauważyłem problemy win7 + partycja recovery + inny sys. op = wykładanie się win7

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 27 Paź 2011 16:37
    konstantyno110
    Poziom 22  

Spróbuj podłączyć pod innego PC-a i sformatować dysk / partycje z zainstalowaną 7. Próbowałeś instalować Xp-ka z zintegrowanymi sterownikami ?

0
  • #4 27 Paź 2011 18:47
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

No przecież pisałem, że tak. Nie mogę go tak po prostu sformatować. Gdy nie mam pewności, że nie uda mi się wgrać XP. Bo wtedy zostaję bez systemu.

0
  • #5 04 Lis 2011 04:42
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Okazało się, że sam fakt istnienia Vistowej/7 partycji na dysku, powoduje błąd instalatora windows. Usunięcie partycji podstawowej NTFS z dysku pozwoliło uruchomić instalator i stworzyć nową, taką samą partycję w tym samym miejscu.

0