Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LJ2015 drukuje białe kartki

JTM 27 Paź 2011 15:10 4229 13
  • #1 27 Paź 2011 15:10
    JTM
    Poziom 13  

Drukarka hp 2015 drukuje białe kartki. Wymieniłem: toner, laser, ECU, formatter. Kartki są białe niezależnie czy drukowane z komputera, czy to strona testowa, czy też engine test. Proszę o sugestie, a może ktoś już miał taki problem. Dodam, że przy sztucznie zaciętej kartce na bębnie nie widać śladu tonera.

0 13
  • #2 27 Paź 2011 15:35
    Daniel__RZE
    Poziom 16  

Witam
    Brak napięcia zasilania na bęben światłoczuły- trzeba wyczyścić połączenia między nim a HVPS - DOKŁADNIE.
    Pozdrawiam

0
  • #3 27 Paź 2011 18:20
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Może nie stykać bias albo laser nie dociera do bębna.

C.

0
  • #4 27 Paź 2011 19:36
    servicemen
    Poziom 27  

Złamany kontakt (drucik) który wysuwa się z plastikowego elementu po włożeniu kasety.

0
  • #5 28 Paź 2011 18:16
    JTM
    Poziom 13  

Dzięki za podpowiedzi. Sprawa wygląda tak: Drucik wysuwający się nie jest złamany (są 2 takie - jeden z przodu, drugi w głębi komory tonera - obydwa całe); co to znaczy wyczyścić DOKŁADNIE? (wyczyściłem drobnym pilniczkiem i środkiem do czyszczenia styków 2 "druciki chowające się w plastik, blaszkę z przodu na plastiku obok drucika i z boku masa na bęben); klapka zasłaniająca laser sprawdzona i mechanizm, który tym porusza - zresztą wymieniłem całą z laserem. Mam problem z tym biasem - możesz wytłumaczyć o co chodzi.
    W trakcie pisania przyszło mi jeszcze do głowy, że nie wyczyściłem styków na ECU pod sprężynkami

Dodano po 4 [godziny] 27 [minuty]:

Przełożyłem do sprawnej drukarki Najpierw laser, potem formater, potem ECU z fuserem oczywiście wydruki są. Została mi do sprawdzenia obudowa blaszana z silnikiem gniazdem zasilania, dwoma elektromagnesami, sterowaniem duplexu i zębatki. Sprawdziłem przejście między dwoma sprężynami, które opierają się na ECU i jest ono do drucików w komorze tonera, które chowają się w plastiki. Blaszki, to masy i masa jest. Trzecia sprężyna osobna zamyka obwód na sprężynce po lewej strony pod wałkiem transferowym i nie wiem czy to wystarcza.

0
  • #6 28 Paź 2011 21:18
    endriuf
    Spec od drukarek

Kiedyś miałem taki sam problem w HP LJ 1320. Też wszystko przekładałem. Okazało się wtedy, że źle działał mechanizm odsłaniający tą sprężynkę po lewej w głębi. Sprawdź też switch znajdujący się na lewej ściance, na górze, z przodu pod plastikiem.

0
  • #7 29 Paź 2011 15:37
    servicemen
    Poziom 27  

Przychodzi mi jeszcze do głowy że możesz mieć pękniętą prowadnicę tonera (lewą).

0
  • #8 29 Paź 2011 23:29
    JTM
    Poziom 13  

Prowadnice są OK - muszę sprawdzić ten mechanizm odsłaniający drut z lewej strony, ale zrobię to w środę tylko myślę, że toner wtedy wsuwałby się z problemami, a to raczej jest OK. Zostawiłem na blacie wyglancowaną metalową ramę z resztkami oprzyrządowania i potężnym znakiem zapytania nad tym wszystkim.
    Może jak zapalę kilka świeczek wrócę z przekonaniem, że zadziała, to złożę i zadziała, a ja się będę wkurzał, że nie wiem dlaczego.

0
  • #9 30 Paź 2011 13:19
    suri1986
    Poziom 23  

Nie wiem czy to co napisze ma w stu procentach sens, bo z tego co pamiętam tylko część tekstu nie wychodzi, a pewnie byś tego nie pominął, ale ze względu że o tym nie pisaliście - czy jest wałek ładujący? - nie pamiętam czy to się dokładnie tak nazywa(pod tonerem).

0
  • #10 30 Paź 2011 13:31
    JTM
    Poziom 13  

Wychodzi biała kartka - ten wałek - to wałek transferowy i oczywiście jest:)

0
  • #11 06 Lis 2011 14:19
    JTM
    Poziom 13  

Wyczyściłem styki, sprawdziłem prowadnice i wysuwanie się drucików i wszystko wygląda OK, a kartki białe. Zastanawiam się tylko jak wygląda kontakt z wałkiem transferowym, bo ta sprężyna pod nim po lewej "przedzwoniona", ale co dalej skoro opiera się na plastiku?

0
  • #12 08 Lis 2011 19:22
    janusz2k
    Poziom 14  

Może z płyty DC Controlera któraś elektroda nie ma styku ?
    Jeszcze myślałem o problemie przy naświetlaniu bębna przez laser (typu zasłonięcie pokrywki lasera), ale chyba to też było dokładnie sprawdzane

0
  • #13 08 Lis 2011 20:40
    JTM
    Poziom 13  

Problem nie rozwiązany. z drukarki do złomowania wykorzystałem elementy metalowej obudowy + czarne plastiki i sprężynki, bo sprawa się terminowała...
    Styki na ECU (dc kontroler) sprawdziłem i wyczyściłem wszystkie.
    Białe kartki w tym modelu zdarzają sie najczęściej przez ułamany w pokrywie plastik, który uruchamia osłone lasera, albo wadliwy toner, jeden raz zdarzyła się ułamany drut ten bliżej pokrywy po prawej stronie, ale w tym wypadku byłem bezradny.

0
  • #14 25 Lut 2015 12:41
    jaros67
    Poziom 11  

Dwa razy miałem przypadek że rozsypał się układ dźwigni od mechanizmu odsłaniającego laser uruchamianego przez drzwi do komory tonera. Trzeba zdjąć górną obudowę . Widać ten mechanizm po prawej stronie lasera. W obydwu "moich" przypadkach elementy leżały luzem ( dwa białe elementy i sprężynka ).

0
  Szukaj w 5mln produktów