Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gdzie na Szkolenie Automatyka-Simatic S7

praktyk_elektryk 27 Oct 2011 17:06 3316 8
 • #1
  praktyk_elektryk
  Level 10  
  Cześć,

  Muszę odbyć szkolenie i zdobyć poświadczenie umiejętności z PLC (potrzebne w pracy) i tu pytanie, do jakiego ośrodka szkoleniowego najlepiej się zapisać na taki kursik i ile takie coś może kosztować? Przeglądałem krajowe ośrodki prowadzące takie szkolenia, i znalazłem m.in. Encon we Wrocławiu, ale nic o kosztach szkolenia, doczytałem również gdzieś, że Simens prowadzi takie kursy, znajomy mi mówił o Politechnice Śląskiej w Gliwicach. A gdzie najkorzystniej ...
  Pozdrawiam
 • #3
  Robson_7777
  Level 12  
  Witam

  Przejrzyj wątek Link

  Encon - 1950 zł
  Intex - 2200 zł
  Siemens - 3000 zł

  Ja byłem na szkoleniu w Enconie i jestem bardzo zadowolony.
 • #4
  315-2DP
  Level 17  
  Na szkoleniu w Enconie nie byłem, tylko w Intexie. Za każdym razem wracałem super-zadowolony. Za kilka dni jadę tam ponownie tym razem na OPC. Bardzo polecam to centrum.
 • #5
  Adam_Mikolałaj
  Level 9  
  Byłem na szkoleniu we Wrocławiu w Enconie. Szkolenie S7 część 1 i część 2 oraz na WinCC Scada. Bardzo polecam, małe grupy,wiele zadań praktycznych a nie jak to bywa czasami na uczelniach przykłady nie mające odzwierciedlenia w przemyśle, poza tym fachowy instruktor, który jest zresztą praktykiem. Pomaga również po szkoleniu. Co do cen, najlepiej wyślij zapytanie przez stronę encon. Nie mam porównania do innych ośrodków szkoleniowych, ponieważ byłem tylko w enconie.
 • #6
  plichta
  Level 17  
  Byłem w INTEXIE. Polecam ich szkolenia.
 • #7
  kizar
  Level 15  
  Ja byłem i w Intex'ie(SCADA) i w Enconie(S7). Nie można mieć zastrzeżeń do żadnego z nich, przy czym Encon ma tę przewagę iż szkolenia ich są autoryzowane przez Siemens.
 • #8
  praktyk_elektryk
  Level 10  
  Tylko dlaczego te szkolenia tak strasznie drogie..? Ja muszę to zrealizować na własny rachunek - przedsiębiorstwo za mnie nie płaci. I w dodatku jeśli szkolenie z programowania S7 składa się z dwóch części to za każdą trzeba płacić odrębnie. Powinni jakieś obniżki dla pracujących w zawodzie dać;)
 • #9
  jakubch86
  Level 15  
  Szkolenia prowadzone w siedzibie Siemens

  www.siemens.pl/simatic/szkolenia