Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja audio w mieszkaniu

martinez1 27 Paź 2011 17:23 1071 2
  • #1 27 Paź 2011 17:23
    martinez1
    Poziom 8  

Witam,

Tytułem wstępu chciałbym zaznaczyć, ze nie znam się na audio. Chciałbym mieć następującą konfiguracje audio w mieszkaniu:
    źródła dźwięku: TV, laptop, moduł wieży CD, inne źródło dźwięku (AUX?)
    Wszystkie powyższe źródła dźwięku powinny być podłączone do jednej wieży/wzmacniacza i bedą zlokalizowane w jej pobliżu. Dźwięk powinien być wytwarzany w standardzie kina domowego.
    Moje pytania:
    Czy da sie podłączyć tyle różnych źródeł dźwięku do jednego wzmacniacza (poproszę o przykład takiego urządzenia) i w jaki sposób następuje przełączanie pomiędzy nimi?
    Czy przełącza sie automatycznie, czy ręcznie i czy da sie zmiksowac dźwięk z kilku/wszystkich źródeł na raz?
    Jakie kable stosuje się z wieży do kolumn tak, żeby móc odtwarzać dźwięk w standardzie kina domowego? Chodzi o to jakie kable muszę puścić w tynku do kolumn?

Pozdrawiam,
    Marcin

0 2
  • #3 27 Paź 2011 23:20
    martinez1
    Poziom 8  

Dzięki za link. Rzeczywiście naświetla co może być "sercem" systemu. Z tego wynika, że raczej zdecyduję sie na kino domowe 5.1. Jednak nadal będę chciał mieć opcjonalnie możliwość podłaczenia kilku żródeł dźwięku. Także pytania o sposób podłaczania i przełaczanie źródeł nadal pozostaje aktualne jeśli to jest osiagalne. Także pytanie o rodzaj kabli do kolumn stosowany w kinie domowym na dłuższe odległości (do 10 m). Czy takie kable moga być poprowadzone na powietrzu? Czy moga być poprowdzone wzdłuż innych kabli (koncentryki do satelity, skretka)? To pytanie staje się szczególnie pilne dla mnie, bo będę kładł kable na dniach :)

0