Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu-Siemens 900P - jak zdjąć obudowę + usterki.

Qbek10 27 Oct 2011 18:59 2954 2
    Qbek10
    Level 10  
    Proszę o pomoc
    W jaki sposób mogę rozkręcić obudowę w tym monitorze. Odkręciłem śrubki znajdujące sie na dole obudowy, jednak nic to nie dało. Nie chcę używać siły - boje się ze pozbawię się w ten sposób obudowy ;).
    Wyczytałem że objawy które występują w tym przypadku mogą się wiązać z zanieczyszczeniem ścieżek:
    1. Pojawił sie napis volume i nie da sie go skasować.
    2. Po wyłączeniu za pomocą klawisza standby nie da sie go ponownie włączyć, po kilkunastu próbach czasami zaskakuje, niestety dzisiaj jakoś nie chce.
    Nie mam kasy na nowy, a obawiam się że wysłanie go do serwisu będzie się wiązało z wydatkiem jak za nowy monitor, czyli nie mam również kasy na naprawę :(
    dr.master
    Level 39  
    Witaj,
    Prawie wszystkie Fujitsu Siemeny ciężko się otwiera.
    Po odkręceniu wszystkich śrub musisz delikatnie podważać obudowę i w końcu otworzysz.
    Na dzień dobry wymień wszystkie elektrolity i wyczyść płytę z elektroniką.
    Mr.Macki
    Level 17  
    Witam.
    By otworzyć obudowę i nie pokaleczyć monitora radzę nic nie podważać, wsadzać, szarpać i etc... tylko:
    łapiemy za krawędź monitora tak żeby czubki palców dotykały matrycy tuż przy ramce a spód dłoni/nadgarstki oparty był o tył monitora (plecy obudowy).
    Następnie ściskamy, i w miarę mocno ale z wyczuciem odginamy do zewnątrz, tak by usłyszeć wyskoczenie zatrzasku.
    Czynność powtarzamy co, powiedzmy, 1/3 długości krawędzi ekranu (obie ręce jedna krawędź; byle nie przy samych rogach, bo może pęknąć).
    Sposób praktykowany i zalecany w instrukcjach serwisowych różnych marek.
    Co do objawów - takie symptomy mogą być oznaką niełączenia klawiatury z płytką logiki, (zimne luty, wysunięta/nie dociśnięta tasiemka), uszkodzonej płytki z klawiszami (np.zalana, brud; zwarcie na którymś klawiszu) lub HGW...
    Natomiast nie włączanie się monitora może ale nie musi być związane z powyższym. Może być powodowane wyschniętymi kondensatorami w zasilaczu (typowa usterka) - jeśli któreś będą napęczniałe - do wymiany. Jeśli po wymianie dalej będzie problem - wyczulam na te mniejsze (220uF/25V) przy trakach WN - po nich na oko nie widać a też wysychają...