Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LCD 40A456 - naprawa tasiemek matrycy

gasior 27 Oct 2011 19:35 9806 4
 • #1
  gasior
  Level 26  
  Witam!

  Telewizorek jak w temacie, objawem oryginalnym były standardowo spuchnięte elektrolity w zasilaczu. Po wymianie i włączeniu pojawia się kilka pionowych pasków zmieniających rozmiar i kolor przy skręcaniu matrycy (panel AUO).

  Po zdjęciu ramki panela LCD i bardzo delikatnym dociskaniu tasiemek z tabami w miejscu styku ze szkłem matrycy linie znikają.

  Pytanie następujące: czym w warunkach domowych do tego podejść? Najprościej byłoby umieścić jakąś piankę czy gumę pomiędzy stykami a ramką matrycy, ale zastanawiałem się też nad gorącym powietrzem - jest sens? Jeśli tak to jaką temperaturą? Nie chciałbym na dobre uśmiercić panela. Jakie macie swoje patenty?

  Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
 • Helpful post
  #2
  zorbek
  Level 31  
  Jak robisz to dla siebie to dobrze sie sprawdza guma termoprzewodząca, Rozwiązanie jest tymczasowe i jak byś miał robić to za kasę to odpuść. Szkoda nerwów.
 • #3
  gasior
  Level 26  
  Dzięki za podpowiedź. Czyli gorące powietrze w tym wypadku nie ma sensu?

  TV jest mój, kupiłem z typowym dla Samsungów uszkodzeniem zasilacza i zamierzałem sprzedać go dalej... Sprzedający niestety zapomniał wspomnieć o pionowych liniach.

  Spróbuję coś elastycznego podłożyć na razie i potestuję kilka dni jak to się będzie sprawdzać.

  Pozdrawiam

  P.S. Czy na powstawanie takich usterek może mieć wpływ fakt, że TV przez kilka lat stał w domu, w którym aż ciemno od dymu papierosowego?
 • #4
  zorbek
  Level 31  
  Gorące powietrze odklei taśmę doszczętnie.
 • #5
  gasior
  Level 26  
  Witam ponownie

  Ostatecznie nakleilem na rame matrycy od wewnatrz paski gumowych uszczelek do drzwi/okien. Po zalozeniu ramy na matryce uszczelki te dociskaja tasmy do szkla matrycy.

  Od naprawy mija juz prawie 9 miesiecy, nie pojawily sie zadne nowe linie, wszystko dziala jak powinno. Temat zamykam, pozdrawiam. Samsung LCD 40A456 - naprawa tasiemek matrycy Samsung LCD 40A456 - naprawa tasiemek matrycy