Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LCD 40A456 - naprawa tasiemek matrycy

gasior 27 Oct 2011 19:35 9806 4
    gasior
    Level 26  
    Witam!

Telewizorek jak w temacie, objawem oryginalnym były standardowo spuchnięte elektrolity w zasilaczu. Po wymianie i włączeniu pojawia się kilka pionowych pasków zmieniających rozmiar i kolor przy skręcaniu matrycy (panel AUO).

Po zdjęciu ramki panela LCD i bardzo delikatnym dociskaniu tasiemek z tabami w miejscu styku ze szkłem matrycy linie znikają.

Pytanie następujące: czym w warunkach domowych do tego podejść? Najprościej byłoby umieścić jakąś piankę czy gumę pomiędzy stykami a ramką matrycy, ale zastanawiałem się też nad gorącym powietrzem - jest sens? Jeśli tak to jaką temperaturą? Nie chciałbym na dobre uśmiercić panela. Jakie macie swoje patenty?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
  • Helpful post
    zorbek
    Level 31  
    Jak robisz to dla siebie to dobrze sie sprawdza guma termoprzewodząca, Rozwiązanie jest tymczasowe i jak byś miał robić to za kasę to odpuść. Szkoda nerwów.
    gasior
    Level 26  
    Dzięki za podpowiedź. Czyli gorące powietrze w tym wypadku nie ma sensu?

TV jest mój, kupiłem z typowym dla Samsungów uszkodzeniem zasilacza i zamierzałem sprzedać go dalej... Sprzedający niestety zapomniał wspomnieć o pionowych liniach.

Spróbuję coś elastycznego podłożyć na razie i potestuję kilka dni jak to się będzie sprawdzać.

Pozdrawiam

P.S. Czy na powstawanie takich usterek może mieć wpływ fakt, że TV przez kilka lat stał w domu, w którym aż ciemno od dymu papierosowego?
    zorbek
    Level 31  
    Gorące powietrze odklei taśmę doszczętnie.
    gasior
    Level 26  
    Witam ponownie

Ostatecznie nakleilem na rame matrycy od wewnatrz paski gumowych uszczelek do drzwi/okien. Po zalozeniu ramy na matryce uszczelki te dociskaja tasmy do szkla matrycy.

Od naprawy mija juz prawie 9 miesiecy, nie pojawily sie zadne nowe linie, wszystko dziala jak powinno. Temat zamykam, pozdrawiam. Samsung LCD 40A456 - naprawa tasiemek matrycy Samsung LCD 40A456 - naprawa tasiemek matrycy