Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A8 D3 4.2 Pb 2008 ustawienie rozrządu.

27 Paź 2011 20:03 9752 6
 • Poziom 24  
  Witam

  Czy tylko przyrząd do blokowania kół wałków rozrządu potrzebny do prawidłowej wymiany? Zdjęcie pochodzi z Pheaton'a. Audi A8 D3 4.2 Pb 2008 ustawienie rozrządu.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Proszę o przeniesienie do działu mechanika.

  Przepraszam
 • Pomocny post
  Poziom 37  
  Jeszcze
  Narzędzie blokujące wał korbowy,
  Ściągacz,
  Klucz do krążków napinających.
 • Poziom 24  
  Masz może jakieś namiary na takie narzędzia bo ja znalazłem tylko to do wałków.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Co do tych krążków to napinacz składa się z rolki z korpusem do napinacza hydraulicznego i do tego rolka zwrotna x2 i pompa wody.

  Dodano po 43 [minuty]:

  Audi A8 D3 4.2 Pb 2008 ustawienie rozrządu.

  Czy to ten trzpień do wału, ewentualnie czy ktoś posiada schemat do tego rozrządu ( głównie miejsce blokady wału ).
 • Poziom 24  
  Wszystko jasne. Problem był tego typu, że po zgaszeniu silnika pasek po stronie nienapinanej był tak luźny, że można go było zdejmować palcami z kół zębatych wałków. Po odpaleniu i ponownym zgaszeniu wracał do normy. Spotkał się ktoś z czymś podobnym. Rozrząd zmieniony był w komplecie ok. roku i 30k km temu tyle, że bez blokad i podejrzewam to jako przyczynę.
 • Pomocny post
  Poziom 9  
  Witam
  Objaw poluzowanego paska rozrządu może być spowodowany nie zablokowaniem jego przy wymianie rozrządu jak napisałeś oraz (jeśli występuje) tym że ktoś nie cofnął i nie zablokował napinacza hydraulicznego. Spotkałem się z czymś takim w Chrysler Stratus. Należy wcisnąć trzpień napinacza hydraulicznego, zablokować go później w miarę napiąć i dociągnąć rolkę napinającą. Po tej operacji odblokowujemy napinacz hydrauliczny. Czytałem też ciekawy post na temat wymiany rozrządu - co prawda trochę poglądowy - ale może komuś pomoże : http://mechanika-nacodzien.blogspot.com/.
  Mam nadzieję że pomogłem choć trochę :)

  Pozdrawiam
 • Poziom 24  
  Napinacz hydrauliczny jak i rolki zostały z tego co wiem wymienione, ale na pewno bez blokad i tutaj raczej szukałbym przyczyny. Co prawda istnieje możliwość, że nie wiemy wszystkiego tj. napinacz wylądował u kogoś w szafce lub klient nie mówi wszystkiego. Za aluminiowym deklem od układu chłodzenia jest soczysty wyciek, czyli cały rozrząd do zdjęcia a co za tym idzie wymienię go na nowy i powinno grać.